PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπη αρχειου.....



risk
03-12-06, 13:24
Καλημερα και συνχαρητηρια για αυτο το υπεροχο site Μπορει καποιος να με βοηθησει στην μετατροπη του παρακατω αρχειου απο .src σε .hex????Προσπαθησα με το notepad να το κανω .asm και επειτα με το mpasmwin να το κανω .ΗΕΧ αλλα δεν δουλεψε ευχαριστω.....

gsmaster
03-12-06, 15:03
Καλύτερα είναι να επικοινωνήσεις με τον κατασκευαστή, και να σου πεί πως ακριβώς να το κάνεις. Το μαιλ του το αναφέρει στην αρχή του αρχείου αν το ανοίξεις με το notepad

risk
04-12-06, 15:28
Καλύτερα είναι να επικοινωνήσεις με τον κατασκευαστή, και να σου πεί πως ακριβώς να το κάνεις. Το μαιλ του το αναφέρει στην αρχή του αρχείου αν το ανοίξεις με το notepad

Το εχω κανει πριν κανω ποστ αλλα δεν εφτασε το e-mail.....

eebabs2000
04-12-06, 17:28
Για δοκίμασε με το IC prog, μετατρέπει πολλά αρχεία σε hex! Προσπάθησε από το μενού file.

risk
04-12-06, 18:18
Για δοκίμασε με το IC prog, μετατρέπει πολλά αρχεία σε hex! Προσπάθησε από το μενού file.

Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης πως γινεται αυτο????? :roll:

eebabs2000
05-12-06, 15:38
Απλώς προσπάθησε να ανοίξεις το αρχείο σου, από το μενού file, όπως κάνουμε σε άλλα προγράμματα (file - open). Κατέβασε το IC prog αν δεν το έχεις. Εγώ είχα μετατρέψει ένα txt (αρχείο κειμένου) το οποίο έγραφε τις κωδικοποιήσεις, σε hex έτοιμο να φορτωθεί στο μικοελεγκτή. Δεν είμαι σίγουρος αν θα σου πετύχει απλώς δοκίμασε!