PDA

Επιστροφή στο Forum : Πομπός 5 βαττ με την 6C4



itta-vitta
09-12-06, 23:44
Η 6C4 είναι λαμπάρα!!! Μπορεί βέβαια να την αδικεί λίγο η εμφάνισή της, αλλά έτσι είναι. Ένας απλός μικρός σε μέγεθος και ισχυρός σχετικά, πομπός, για όσους δεν ζούν στον "καταραμένο τόπο" την Αθήνα (καταραμένος γιατί: όταν βρέχει πλημμυρίζει και όταν δεν βρέχει δεν έχουν να πιούν νερό και όχι μόνο). αλλά κάπου, όπου τα εφ-εμ είναι ακόμη κάπως "καθαρά".

ALAMAN
10-12-06, 02:01
Σε τί απόσταση ακούγετε (καθαρά) :?:
Και πόσο κοστίζει η λάμπα, και όλη η κατασκευή του πομπού :?:

Giannis511
10-12-06, 10:23
Η 6C4 είναι πολύ φτηνό και ωραίο λαμπάκι με απίστευτη διαμόρφωση. Τώρα όσο αναφορά την ισχύ, τα 5 W είναι 5 W... Υπόψην ότι με την 6C4 μπορείς να οδηγήσεις απ' ευθείας άλλες επίσης φτηνές μεγαλύτερες λυχνίες π.χ. μια ΕL 504 και να πάρεις 45 Watts

itta-vitta
10-12-06, 13:55
Η λυχνία κοστίζει γύρω στα 12 ευρώ και η βάση πορσελάνης γύρω στα 4 ευρώ, από τον Μανιάτη. Οι τιμές είναι ενδεικτικές γιατί, όχι μόνο ο Μανιάτης αλλά και οποιοδήποτε κατάστημα, άλλη τιμή θα σου κάνει αν αγοράσεις μια 6C4 και άλλη τιμή θα σου κάνει αν κάνεις μια αγορά των 100-150 ευρώ. Εγώ είμαι πελάτης του Μανιάτη εδώ και 15 χρόνια από τότε που άνοιξε το κατάστημά του. Γι' αυτό ρωτήστε τιμές οι ίδιοι. Πάντως από τιμές είναι καλύτερος από πολλούς άλλους. Δεν τον διαφημίζω, ρωτήστε και αλλού. Απλά θέλω να εξυπηρετήσω. Όσο για την εμβέλεια του πομπού, Αλαμάν, τα Γιαννιτσά θα τα καλύπτεις άνετα με ένα δίπολο, αν τοποθετηθεί λίγο ψηλά. Έχω έρθει στα Γιαννιτσά και την ξέρω σαν πόλη.
Η αντίσταση στην πόλωση της 6C4 είναι 3,9 ΚΩ. Από λάθος την έγραψα 3,8 ΚΩ. Στο εμπόριο δεν υπάρχει αντίσταση 3,8 ΚΩ.

itta-vitta
10-12-06, 22:38
6C4 data