PDA

Επιστροφή στο Forum : GPS για το αυτοκίνητο



MHTSOS
10-12-06, 14:14
Μόλις πήρα ένα bluetooth GPS για να το συνδιάσω με το PDA-κινητό μου. Έβαλα και το Destinato 6 αλλά οι χάρτες του είναι μάπα. Απο Δευτέρα θα δοκιμάσω και τους χάρτες της NGI και το ΤΟΜΤΟΜ. Από άποψη πληρέστερων χαρτών πιο είναι καλύτερο? Γιατί το Destinator 6 από επαρχία δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ.

hlektrologos000
10-12-06, 16:55
Μόλις πήρα ένα bluetooth GPS για να το συνδιάσω με το PDA-κινητό μου.
πιο κινητο εχεις ?
Έβαλα και το Destinato 6 αλλά οι χάρτες του είναι μάπα.
το destinator ειναι προγραμμα δεν υπαρχουν χαρτες "destinator"

Απο Δευτέρα θα δοκιμάσω και τους χάρτες της NGI
τους χαρτες της ngi χρησιμοποιει το destinator


και το ΤΟΜΤΟΜ.
ουτε να το σκεφτεσε.....εκτος απο το οτι οι χαρτες του υστερουν κατα πολυ απο αυτους της ngi , το προγραμμα κολαει πολυ ευκολα.



Από άποψη πληρέστερων χαρτών πιο είναι καλύτερο? Γιατί το Destinator 6 από επαρχία δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ.

χαρτες της ngi ..........
τι ενοεις δεν εχει τιποτα ? Υπερπληρες ειναι ....!!!!!!!! μεχρι το χωριο μου εχει με 150 μονιμους κατοικους ,και οχι μονο απεικονηση στον χαρτη αλλα και πλοηγηση.

Το πιο απιθανο χωριο να βαλεις θα το βρει.

καποιο λαθος κανεις στον χειρισμο μαλον ,η στο σεταρισμα.
ποια εκδοση χαρτων εχεις φορτωσει?

MHTSOS
23-12-06, 00:19
Το κινητό μου είναι το HTC P3600. http://www.qtek.gr/p3600.html
To Destinator είναι πρόγραμμα αλλά μέσα στο DVD της εγκατάστασης έχει τους χάρτες όλης της ευρώπης.
Σαν default χάρτες το Destinator 6 χρησημοποιεί τους χάρτες της TELEATLAS που είναι 7.5ΜΒ και είναι τελείως μάπα. Σήμερα έβαλα τον χάρτη της NGI (30ΜΒ) και πραγματικά είναι τέλειος. Έχει μέχρι και το εξοχικό μου που τον χειμώνα έχει καμιά δεκαριά κατοίκους.
Το ΤΟΜ ΤΟΜ από οτι ξέρω δεν έχει τόσο καλούς χάρτες αλλά δεν νομίζω να κολάει πιό συχνά από το Destinator 6. Ειδικά οι φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά δεν δουλεύουν σχεδόν ποτέ στο Destinator.

hlektrologos000
23-12-06, 13:18
καλημερα MHTSOS . Εχω σεταρει το p3000 ενος φιλου γι αυτο ηξερα τι παιζει με τα destinator .

Μετα απο ενα μηνα δεν του εχει κολησει ουτε μια φορα και μαλιστα δουλευει οδηγος και το χρησιμοποιει για την δουλεια του .ουτε με φωνες φωνες εχει προβλημα ουτε με τιποτα .
ισως εχεις καποιο προγραμμα μεσα που να του δημιουργει προβλημα συμβενει συχνα σε συσκευες με λογισμικο wm5 . Ακομα πιστευω οτι ειναι θεμα σεταρισματος χωρις να θελω να υποτιμισω τις ικανοτητες σου γενικα .

Η σωστη ταχυτητα στις ρυθμισεις του gps ειναι 4800 εχεις αυτην την ταχυτητα..?

Πριν ειχε το tomtom και ειχε αγανακτησει.

ΦΙΛΙΚΑ Μπαμπης.

hlektrologos000
19-01-07, 00:14
οποιον τον ενδιαφερει πλογηση με χρηση laptop στο αυτοκινητο ας στελει p.m
H προσφορα ισχυει για ενα μηνα..... :wink: