PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδεση οθονης PDA με TFT οθονη



Τρελος Επιστημονας...
30-01-07, 22:47
Καλησπερα στο forum,

εχοντας αρχισει τελευταια να ασχολουμαι με το ζητημα pda + gps για το αυτοκινητο, σκεφτομουν μηπως ξερει κανεις αν ειναι δυνατο να συνδεθει ενα pda (πχ. το mio 168 που εχω) με μια μεγαλυτερη οθονη, αντιστοιχης αναλυσης (320 Χ 240). Εννοειται οτι το pda δεν εχει εξοδο, και λεω μηπως αυτο γινεται 'κλεβοντας' το σημα που παει προς την 'μαμα' οθονη και κατευθύνοντάς το προς την αλλη οθονη.

Βεβαια, για την λειτουργια της touch-screen ουτε λογος, ο ελεγχος θα ειναι απο την κανονικη οθονη.

Λετε να γινεται???

Καθε ιδεα-παρατηρηση-σχολιο δεκτο.

Ευχαριστω!!

GEWKWN
01-02-07, 19:32
ισως να γινεται (πιθανο παντα)
και χωρις να ειμαι σιγουρος με τον
ανταπτορα απο usb σε vga που εχει στο
e-shop

leosedf
07-02-07, 17:56
Δεν μπορεί να γίνει.-

MHTSOS
07-02-07, 23:59
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Δεν γίνεται :cry:

staaronis3
03-03-07, 21:55
Και εγώ σας λέω ότι με κάποιο τρόπο γίνετε! Ο οδηγός του λεωφορείου που πήγα στην καστοριά έχει pda με gps και είχε καλοδίωση για να δήνει στις 2 οθόνες του λεωφορείου! Τόρα κατα πόσο υπάρχει το αντίστοιχο προς πόληση δεν ξέρω, ούτε ξερω ποια pda το υποστηρίζουν.

Τρελος Επιστημονας...
03-03-07, 22:50
Ψαχνοντας το θεμα, βρηκα οτι τα pda της Dell (Dell AXIM X50 και X51v) εχουν αυτη τη δυνατοτητα με ειδικο καλωδιο. Αλλα αυτο ειναι κατι που το εχει προβλεψει (και σχεδιασει) ο κατασκευαστης.Το θεμα ηταν να το καναμε και σε καποιους αλλους υπολογιστες παλαμης που δεν υπαρχει προβλεψη για κατι τετοιο.

leosedf
04-03-07, 22:42
Δεν γίνεται απλά!