PDA

Επιστροφή στο Forum : Audio crossover?



Danza
27-02-07, 08:59
καλημέρα σε όλους :D θέλω ενα πρόγραμμα εδώ και καιρό να είναι σαν ηλεκτρονικό crossover, πχ παίζει ενα τραγούδι στο media player, winamp κλπ και αυτό να είναι (?) ενα plugin και να κάνει την δουλειά ενός ηλεκτρονικού crossover, πχ μπασόπριμα, LPF,HPF κλπ κλπ.. ξέρετε εσείς κάτι? γιατί ψάχνω πολύ καιρό αλλά μάταια :cry:

brainman
27-02-07, 10:38
συναδερφε μπες στο www.soft-best.net(σορι αλλα δεν ξερω πως βαζουμε υπερσυνδεση,αν καποιος μπορει να μου πει θα το εκτημουσα ιδιαιτερα).
στη μπαρα αναζητησης γραψε wave editor η βαλε μια λεξη κλειδη που νομιζεις οτι ειναι καλη.ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις δουλεια

brainman
27-02-07, 10:40
το καταλαβα τωρα το κανει μονο του :lol: lol

Danza
27-02-07, 11:12
Δεν βρήκα τίποτα φίλε μου.. δυστηχώς :( ευχαριστώ πάντως

gsmaster
27-02-07, 16:15
Πας στο winamp Options/Preferences/Plugins/DSP/Effect επιλέγεις το ενα που έχει εκεί (Nullsoft signal processing studio...) πατάς στο κάτω μέρος "Configure active Plugin".
Σου ανοίγει ένα παράθυρο με κάτι κέρσορες όπου κάπου δεξιά γράφεις κώδικα και μπορείς να κάνει ότι επεξεργασία θες στον ήχο. Μπορείς να φορτώσεις και κάποια απο τα ετοιμα presets που έχει πχ για voice removal, delay... και άλλα διάφορα. Φυσικά μπορείς να αποθηκεύσεις και τα δικά σου.

Danza
27-02-07, 18:16
μμμ καλό! θα το δοκιμάσω και θα σου πώ... απλά έψαχνα ένα ξεχωριστό πρόγραμμα αν υπήρχε..

Danza
27-02-07, 18:21
θέλω μια βοήθεια με τους κώδικες!