PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το θυροτηλέφωνο..



robotakias
26-04-07, 18:04
Το πρόβλημά μου παίδες είναι το εξής: Όταν μιλάω στο θεροτηλέφωνο που είναι στο σπίτι αυτός που είναι στην είσοδο με ακούει μια χαρά, εγώ όμως ακούω τη φωνή του με διακοπές..Άνοιξα το κουτί και τα εξαρτήματα ήταν εντάξει.. Παίζει να φταίει το ηχειάκι? Δεν έγραφε πάνω χαρακτηριστικά, ήταν εντελώς σκέτο.. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το μπουτόν, μήπως δεν κάνει καλή επαφή και γι'αυτό γίνονται οι διακοπές :?: :!:

Θα περιμένω τις απαντήσεις σας παρακαλώ!

ΠΕΤΡΟΣ Κ.
26-04-07, 18:40
Το πρόβλημά μου παίδες είναι το εξής: Όταν μιλάω στο θεροτηλέφωνο που είναι στο σπίτι αυτός που είναι στην είσοδο με ακούει μια χαρά, εγώ όμως ακούω τη φωνή του με διακοπές..Άνοιξα το κουτί και τα εξαρτήματα ήταν εντάξει.. Παίζει να φταίει το ηχειάκι? Δεν έγραφε πάνω χαρακτηριστικά, ήταν εντελώς σκέτο.. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το μπουτόν, μήπως δεν κάνει καλή επαφή και γι'αυτό γίνονται οι διακοπές :?: :!:

Θα περιμένω τις απαντήσεις σας παρακαλώ!

Το πιο πιθανό να έχει πρόβλημα το ηχειάκι στο ακουστικό. Αλλάξέτο με κάποιο του εμπορίου, πχ σαν αυτά που έχουν τα μεγάλα ακουστικά των γουώκμαν.

k_sotiris
05-05-07, 08:07
Πρόσεξε που σου στέλνει την κλήση όταν σε καλούν.
Ολα τα καινούργια θυροτηλέφωνα ακούγετε η κλήση στο ακουστικό.
Εάν είναι έτσει το ηχειάκη στο ακουστικό δεν εχει πρόβλημα.
Προφανός πρέπει να το κάνει αυτο το πρόβλημα και σε άλλα διαμερήσματα, οπότε το πρόβλημα είναι στον ενισχητη του.
Το ηχειάκη στο ακουστικο μέσα είναι 45Ω όπου δεν υπάρχουν στο εμπόριο, αυτά είναι παραγγελεία κατευθειαν από το εργοστάσειο που κατασκευάζει ηχεία.

chip
05-05-07, 23:58
Μήπως είναι απ αυτά που έχουν ακουστικό (σαν τηλέφωνο) και έχει κοπεί το καλώδιο?