PDA

Επιστροφή στο Forum : Crocodile-clips



otakis
24-05-07, 04:24
καλημέρα all

μήπως γνωρίζει κανείς που-πως μπορώ να βρώ "περιποιημένο" το crocodile-clips ή κάτι ανάλογο?

προσπαθώ να ξεκινήσω ως μαθητευόμενος μάγος στα ηλεκτρονικά κ μου φαίνεται ότι είναι καλή εισαγωγή στο αντικείμενο! :) :) :)

savnik
24-05-07, 08:07
καλημέρα all

μήπως γνωρίζει κανείς που-πως μπορώ να βρώ "περιποιημένο" το crocodile-clips ή κάτι ανάλογο?

προσπαθώ να ξεκινήσω ως μαθητευόμενος μάγος στα ηλεκτρονικά κ μου φαίνεται ότι είναι καλή εισαγωγή στο αντικείμενο! :) :) :)
Δεν ξέρω αν γνωρίζεις κάτι μουλάρια και γαιδουρια.Καιρός είναι να τα μάθεις.

otakis
24-05-07, 09:27
Δεν ξέρω αν γνωρίζεις κάτι μουλάρια και γαιδουρια.Καιρός είναι να τα μάθεις.

:ok: thanks man

τι άλλο, όμως, αντίστοιχο λογισμικό υπάρχει?

savnik
24-05-07, 14:28
Δεν ξέρω αν γνωρίζεις κάτι μουλάρια και γαιδουρια.Καιρός είναι να τα μάθεις.

:ok: thanks man

τι άλλο, όμως, αντίστοιχο λογισμικό υπάρχει?
Electronics Workbench v10.0 Power Pro Edition
Γράψε ακριβώς τι θέλεις να κάνεις

otakis
24-05-07, 19:36
Electronics Workbench v10.0 Power Pro Edition
Γράψε ακριβώς τι θέλεις να κάνεις

απλά κυκλώματα κ δοκιμές, σε πρώτη φάση... αντί να δουλεύω στη breadboard κ να ψάχνω τα υλικά

savnik
24-05-07, 20:37
Electronics Workbench v10.0 Power Pro Edition
Γράψε ακριβώς τι θέλεις να κάνεις

απλά κυκλώματα κ δοκιμές, σε πρώτη φάση... αντί να δουλεύω στη breadboard κ να ψάχνω τα υλικά
Τότε το καλύτερο είναι το Proteus

steliosm
29-05-07, 13:03
Το crocodile clips ειναι για τα πρωτα σου βηματα στον χωρο των ηλεκτρονικων. Μετα θα χρειαστεις κατι ποιο ισχυρο.
Η εμπειρια που θα αποκομησεις απο το breadboard & το πολυμετρο δεν συγκρινονται με κανενα software.

otakis
30-05-07, 00:58
Το crocodile clips ειναι για τα πρωτα σου βηματα στον χωρο των ηλεκτρονικων. Μετα θα χρειαστεις κατι ποιο ισχυρο.
Η εμπειρια που θα αποκομησεις απο το breadboard & το πολυμετρο δεν συγκρινονται με κανενα software. :ok:

thanks all