PDA

Επιστροφή στο Forum : make paralaizer ????



tao
22-06-07, 21:35
Χαιρετώ το forum θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση μήπως ξέρει κανένας που μπορούμε να βρούμε σχεδία για να φτιάχνουμε ένα paralaizer ? (Raptor Stun Gun 750,000 Volt Stun Gun - Straight w/Holster)

GEWKWN
22-06-07, 21:41
Ταο πριν σου γραψω την www
για ενα τετοιο μηχανημα
ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ
ΚΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΗ .
Η www ειναι η εξις:
ΜΟΝΟ ΡΕ ΣΥ ΠΡΟΣΕΧΕ ΟΚ;

http://www.anothercoilgunsite.com/nf-projects.htm

tao
22-06-07, 21:57
Ok φίλε gewkwn θα προσέχω το ότι είναι παράνομο το διαπίστωσα πριν από λίγο δεν θα κάνω καμιά βλακεία να είστε σίγουροι εξάλλου αυτό έχω σκοπό να το χρησιμοποιήσω για κάτι διαφορετικό από ότι προορίζετε και πάλι ευχαριστώ

lynx
23-06-07, 00:01
για τι εχεις σκοπο δηλαδη?

tao
23-06-07, 04:01
Το link που μου έδωσε ο φίλος gewkwn μάλλον αναφέρετε σε κάτι άλλο ή εγώ δεν το έχω βρει? όταν είπα για paralaizer ενδιαφέρομε για αυτό το πραγματάκι που βγάζει από μια μπαταρία κάποια τάση σε δύο ακίδες κάτι τέτοιο που θα βρω?
Φίλε whiz αυτό θα το τοποθετήσω σε κάτι που έχει μια άλφα χρηματική αξία και κάποιοι ελαφροχέρηδες μου το έχουν στερήσει δυο φορές δεν θέλω να πληρώσω ξανά για να το αγοράσω

PiCBuRn3r
23-06-07, 04:58
2 link που βρήκα στο google πρόχειρα...

http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/hv/dazer/dazer.htm
http://www3.telus.net/chemelec/Projects/Stun-Gun/Stun-Gun.htm

Πάντως για τα 750,000 βολτ που λένε οι κατασκευαστές, είναι κάπως αστείο...

tao
23-06-07, 14:43
Ευχαριστώ φίλε picburner1 για το ενδιαφέρον. Θα πρέπει να πω ότι το ένα από τα 2 κυκλώματα το έχω φτιάξει αλλά δεν κάνει σχεδόν τίποτα μπορείς να πιάσεις άφοβα τις ακίδες και το μόνο που νιώθεις είναι ένα γαργαλητό στο χέρι άρα δεν δουλεύει όπως λένε, πως θα μπορούσα να το κάνω πιο δυνατό?

GEWKWN
23-06-07, 18:00
Σοβαρα;
λες να σου εδωσα ασχετο ling;
sori!!!

tao
23-06-07, 18:36
Εγώ ζητώ συγνώμη αν δεν κατάλαβα απλά με μια γρήγορη ματιά που έριξα είδα κάτι διαφορετικό και πάλη συγνώμη δεν το είπα για να παρεξηγηθείς ε???

GEWKWN
23-06-07, 20:18
Δεν τρεχει τιποτα.

lynx
23-06-07, 23:10
Φίλε whiz αυτό θα το τοποθετήσω σε κάτι που έχει μια άλφα χρηματική αξία και κάποιοι ελαφροχέρηδες μου το έχουν στερήσει δυο φορές δεν θέλω να πληρώσω ξανά για να το αγοράσω

εισαι συγουρος οτι δεν μπορεις να ασφαλισεις την περιουσια σου με αλλο τροπο? :roll:

οπως καταλαβενεις ειμαι κατα αυτων των συσκευων...εχουν γινει τοσο στην μοδα που πλεον
κανεις δεν χανει την ευκαιρια να γινει trendy! ...και καλα εσυ που υποστιριζεις οτι θες να προστατεψεις την
περιουσια σου! διστοιχος το μηχανημα αυτο βρισκει αρκετες χρησεις αναλογος σε τι χερια βρισκεται! :evil:

tao
07-07-07, 17:06
Επανέρχομαι με το ίδιο ερώτημα έφτιαξα αυτά που μου έδωσε ο φίλος (picburner1) αλλά δεν έχουν το αποτέλεσμα που θα περίμενα . Το ερώτημα μου είναι που μπορούμε να βρούμε σχέδια για να φτιάξω ένα paralyzer που από 2 9v μπαταρίες να βγάζει κάποια βολτ όπως αυτά έτυμα που βρίσκεις στο εμπόριο? Η πως γίνετε αυτά τα σχέδια που έχουμε από τον φίλο μας τον picburner1 να τα κάνουμε πιο δυνατά. δεν έχω αυτό του είδους της γνώσεις για να τα μελετήσω μόνος μου αλλά μπορώ να το κατασκευάσω. ξέρω ότι υπάρχει κόσμος εδώ μέσα που θα μπορεί να με βοηθήσει δίνοντας λίγο από τον χρόνο του ελπίζω να έχω κάποιες απαντήσεις από κάποιους σας ευχαριστώ εκ των προτέρων