PDA

Επιστροφή στο Forum : yaesu ft-7800



john-k
17-07-07, 23:06
τι λετε για αυτο το μηχανακι?
για αρχη καλο ειναι?

aeonios
18-07-07, 08:25
Mια χαρά είναι για αρχή!

http://www.eham.net/reviews/detail/3685

electronic
18-07-07, 18:02
Καλησπέρα και απο εμένα.

Εγώ έχω αυτό το μηχάνημα το αγόρασα περισυ και δουλεύει υπέροχα. Φυσικά δεν έχει καθόλου δυνατότητες αλλά στο αμάξι που το πέρνω ή στο σπίτι που μιλάω τα βράδια εφόσων βρω χρόνο είναι ότι καλλίτερο. Με μια καλή κεραία θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. Εγώ απο θεσσαλονίκη με 5 watt ανοίγω τον αναμεταδότη του Πυλίου και απο εκεί περνάω Πατρα και Αθήνα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και απο θέμα αντοχής γιατί ο γιος μου το έριξε αρκετές φορές κάτω και ευτιχώς δεν έπαθε κάτι.

Αυτά αν θες κάτι να ρωτήσεις είμαι στην διάθεση σου.

Α!!!! Επίσης μην βιαστείς να τον αγοράσεις απο μαγαζί γιατί στα HamFest η τιμή του πεύτει κατακόρυφα.

john-k
18-07-07, 18:29
ευχαριστω πολυ παιδια!
θα το αγορασω και το σεπτεμβρη θα δωσω και εξετασεις για sw

SW7JKK
07-09-07, 09:09
Α!!!! Επίσης μην βιαστείς να τον αγοράσεις απο μαγαζί γιατί στα HamFest η τιμή του πεύτει κατακόρυφα.

Χωρίς να θέλω να υπονοείσω κάτι και γενικά χωρίς κακία. . Αλλα θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου γιατί δεν ξέρεις τι πουλάνε εκεί. . Και σίγουρα κάποιος που δεν ξέρει όπως ο φίλος που ενδιαφέρεται μπορούν κάλυστα να του πουλήσουν ότι θέλουν . . .

Τέλος να επαναλάβω δεν υπονοώ τίποτα για κανένα συνάδελφο . . Απλά εαν ο φίλος που ενδιαφέρετε για το 7800 μπορεί να δώσει τόσα λεφτά ωστε να το αγοράσει καινούργιο δεν το συζητώ καθόλου ας το αγοράσει καινούργιο. . .Εγώ θα του έλεγα όμως να μαζέψει λίγα χρήματα ακόμα και να πάρει το FT-8800 αν όχι το FT-8900 γιατι το 8800 έχει πολλά περισσότερα απο το 7800. . Πληροφοριακά έχω το 8800 και το 8900. .Είμαι πάρα μα πάρα πολη ευχαριστημένος . . Και τα δύο μηχανήματα μπορούν να κάνουμε και Link . .

73's DE SW7JKK

electronic
07-09-07, 14:44
Σταύρε καλησπέρα.

Ο Γιάννης είπε "για αρχη καλο ειναι?".
Εγώ το πήρα πριν 2 χρόνια που πήρα το διακτιτικό και δεν το έχω μετανιώσω. Ο λόγος είναι ότι ακόμα δεν βρήκα το χρόνο να ασχοληθώ πέρα απο συνομιλίες μια με δυο φορές την εβδομάδα. Εκτός και αν ταξιδεύω και μιλάω με τοπικούς στις διάφορες περιοχές που πηγαίνω.

Δεν χρειάζετε κάποιος καινούργιος τίποτα παραπάνω γιατί μετά απο δύο χρόνια μπορεί και να βαρεθεί την όλη φάση.

Επίσης για το περυσινό Hamfest στην Θεσσαλονίκη ενώ εγώ το είχα αγοράσει 280 euro το είχαν προσφορά στις 14:00 το μεσημέρι 200euro καινούργια από τον πάγκο της επίσημης αντιπροσωπίας. Με τα 80 euro μπορεί ο Γιάννης να πάρει μια πολύ καλή κεραία για το σπίτι του, το καλώδιο για την κεραία και ίσως με λίγα ακόμα να πάρει και ένα τροφοδοτικό για να το συνδέσει.

Το Hamfest της Λάρισας είναι αυτήν την Κυριακή στις 9-9-2007 και για την Θεσσαλονίκη θα βγεί σχετική ανακοίνωση
εδώ http://sz2gr.gr/


Αυτή είναι η γνώμη μου.
Γιώργος.

SW7JKK
07-09-07, 15:18
Εγώ φίλε-συνάδελφε electronic νόμιζα οτι να το έπερνε μεταχειρισμένο απο το hamfest. . Αν είναι να το παρει καινούργιο απο εκεί σαφως και να το πάρει. . .Αλλιώς επιμέμω και λεω πως υπάρχει περίπτωση να του πουλείσουν μάπα μηχάνημα....

gsmaster
07-09-07, 19:25
....

Το Hamfest της Λάρισας είναι αυτήν την Κυριακή στις 9-6-2007.....



Χαχα μήπως είναι 3 μήνες πίσω? 9-9 θέλεις να πείς....
Θα στο διορθώσω...

electronic
10-09-07, 17:08
thanks Γιάννη.




....

Το Hamfest της Λάρισας είναι αυτήν την Κυριακή στις 9-6-2007.....



Χαχα μήπως είναι 3 μήνες πίσω? 9-9 θέλεις να πείς....
Θα στο διορθώσω...