PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάτι μου κόβει τη γραμμή



Panoss
28-09-07, 18:41
Λοιπόν παιδιά, έχω πρόβλημα με τη dial-up σύνδεσή μου. Εδώ και ένα χρόνο (!!!) τουλάχιστον, γίνεται το εξής:
1. Συνδέομαι δύσκολα (χρησιμοποιώ κάρτα smile & web της Otenet, αριθμό ΕΠΑΚ). Πρέπει, κάθε φορά να κάνω
3-4 κλήσεις για να συνδεθώ.
2. Αφού συνδεθώ, η σύνδεση διακόπτεται μετά από 1, άντε 2, το πολύ 3 λεπτά.
Αντιθέτως, αν συνδεθώ με το Otenet Pass, το οποίο ΔΕΝ είναι ΕΠΑΚ, αλλά χρεώνεται κανονικά σαν να μιλάς
στο τηλέφωνο, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Μέχρι πριν μερικές μέρες, είχα αρκετούς ιούς(μέχρι και αρχεία που σχετίζονταν με το HiJackThis ήταν μολυσμένα!!!),
και τη διακοπή της γραμμής την απέδιδα εκεί. Όμως, από τη Δευτέρα, έβαλα το Nod32 (antivirus & antispyware)
και τους καθάρισε όλους (τουλάχιστον έτσι λέει και έτσι δείχνει). Όμως οι διακοπές συνεχίζονται κανονικότατα!!
Έτσι σκέφτομαι:
ή είναι κάποιος ιός που δεν βρήκε το Nod32 (ενημερωμένο μέχρι και σήμερα, 29 Σεπτ)
ή τη γραμμή την κόβει ο ΟΤΕ για να με αναγκάσει να βάλω DSL (τρελλή σκέψη;)
Τι λέτε?

furtune
28-09-07, 19:02
Με οτι εχω δει και οτι εχω ακουσει δεν ξερω αν αυτο ειναι προβλημα λογισμικου στο PC σου, αλλα οπως και να εχει, ΟΤΕ ειναι αυτος, οτι θελει κανει. Εδω ακομα και αυτοι που εχουν ADSL δινει την μιση γραμμη απ'αυτην που συνδέονται οι χρηστες.
Νομιζω οτι ειμαστε απο τις τελευταιες χωρες στην ευρωπη που εχουμε ακομα dial-up συνδεση στο net, γιατι αμα πας στην γερμανια και τον πεις τον αλλον dial-up θα σου πει, τι ειναι αυτο, καινουργια τεχνολογια :( :?: . Πλεον μονο στα μουσια ηλεκτρονικης χρησιμοποιηται η λεξη αυτη.Καλητερα θα σου βγει αμα πας σε κανενα internet caffee αντι να πληρωσεις τον ΟΤΕ.

radioamateur
28-09-07, 19:31
Υποθέτω ότι λείπουν αναβαθμίσεις της Microsoft από τον υπολογιστή σου...

Panoss
28-09-07, 20:37
Υποθέτω ότι λείπουν αναβαθμίσεις της Microsoft από τον υπολογιστή σου...
Και όταν συνδέομαι με την ακριβή dial-up (Otenet pass, χρέωση κανονικού τηλεφωνήματος), γιατί είναι όλα ΟΚ?

Τρελός Επιστήμονας
28-09-07, 22:56
Πιθανώς αδιαφορούν ή σαμποτάρουν ό,τι δεν τους δίνει μεγάλα κέρδη. Εδώ καταστράφηκε όλος ο πλανήτης με τη μόλυνση, για μια παλιογραμμή dialup θα στενοχωρηθούν;

electron
28-09-07, 23:11
Πάντως σκέψου και την περίπτωση να έχεις ακόμα κάποιο ιό.Η σωστή διαδικασία εκκαθάρισης των ιών είναι να απενεργοποιούμε την επαναφορά συστήματος και να ξεκιναμε τον έλεγχο με το Antivirus σε ασφαλής λειτουργία.Μετά από αυτό ανεβάζεις και ένα ακόμη log του highjack για να το δούμε.

NOE
29-09-07, 00:37
μήπως είναι κάποιος dailer που σου κόβει την σύνδεση και προσπαθεί μετά να επανασυνδεθεί με κάποια γραμμή υψηλής χρέωσης?

PCMan
29-09-07, 01:49
Πάρε μία netkey για να σιγουρευτείς ότι το πρόβλημα δεν είναι απο τον οτέ(που εγώ πιστεύω ότι σίγουρα αυτό είναι)
Τα 896 με τα 801 έχουν και άλλους σερβερ. Ο επάκ μπορεί να έχει πρόβλημα, που ξες?

Βασικά και εγώ με ΕΠΑΚ της οτενετ είμαι αλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

radioamateur
29-09-07, 02:01
Υποθέτω ότι λείπουν αναβαθμίσεις της Microsoft από τον υπολογιστή σου...
Και όταν συνδέομαι με την ακριβή dial-up (Otenet pass, χρέωση κανονικού τηλεφωνήματος), γιατί είναι όλα ΟΚ?

Ως σημείο αναφοράς πρέπει να έχεις πάντα έναν υπολογιστή ο οποίος είναι άρτια αναβαθμισμένος & συμβατός από πλευράς software.Εσύ ο ίδιος ανέφερες ότι ο υπολογιστής ήταν γεμάτος υιούς και αυτό είναι λογικό διότι προφανώς έλειπαν & λείπουν τα περισσσότερα security updates τα οποία καλύπτουν τα κενά ασφαλείας των εφαρμογών antivirus και επιμένω σε αυτό γιατί έχω λύσει πολλά αντίστοιχα προβλήματα.
Σε κάθε περιπτωση με τη χρήση adsl σύνδεσης τα προβλήματα εξαλείφονται με την προϋπόθεση ότι γίνονται τακτικές αναβαθμίσεις & δεν χρησιμοποιούνται παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού.

Panoss
29-09-07, 21:38
Πάντως σκέψου και την περίπτωση να έχεις ακόμα κάποιο ιό.Η σωστή διαδικασία εκκαθάρισης των ιών είναι να απενεργοποιούμε την επαναφορά συστήματος και να ξεκιναμε τον έλεγχο με το Antivirus σε ασφαλής λειτουργία.Μετά από αυτό ανεβάζεις και ένα ακόμη log του highjack για να το δούμε.
Έχω windows 2000. Πώς απενεργοποιείται η επαναφορά συστήματος? (κάτι σε registry μου κάνει αυτό...).
Θα δοκιμάσω έλεγχο με το Antivirus σε ασφαλή λειτουργία.
Όσο για το HijackThis, o Nod32 μου βρήκε κάποια αρχεία του μολυσμένα. Πάντως θα τον χρησιμοποιήσω για να σας δείξω το log του, γιατί δεν νομίζω να έφταιγε το HijackThis για τους ιούς.




μήπως είναι κάποιος dailer που σου κόβει την σύνδεση και προσπαθεί μετά να επανασυνδεθεί με κάποια γραμμή υψηλής χρέωσης?
Δεν γίνεται καμία κλήση μετά τη διακοπή. Και γενικώς, οι μόνες κλήσεις γίνονται από εμένα. Το έχω ελέγξει ακριβώς γι αυτό.




Ως σημείο αναφοράς πρέπει να έχεις πάντα έναν υπολογιστή ο οποίος είναι άρτια αναβαθμισμένος & συμβατός από πλευράς software.Εσύ ο ίδιος ανέφερες ότι ο υπολογιστής ήταν γεμάτος υιούς και αυτό είναι λογικό διότι προφανώς έλειπαν & λείπουν τα περισσσότερα security updates τα οποία καλύπτουν τα κενά ασφαλείας των εφαρμογών antivirus και επιμένω σε αυτό γιατί έχω λύσει πολλά αντίστοιχα προβλήματα.
Σε κάθε περιπτωση με τη χρήση adsl σύνδεσης τα προβλήματα εξαλείφονται με την προϋπόθεση ότι γίνονται τακτικές αναβαθμίσεις & δεν χρησιμοποιούνται παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού.
Έχεις δίκιο φίλε μου, αλλά επειδή έχω dial-up είναι πολύ δύσκολο (για την ακρίβεια αδύνατο) να κατεβάσω τα security updates.

radioamateur
30-09-07, 00:29
Πήγαινε σε ένα internet καφέ με ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο και κατέβασε τις αναβαθμίσεις (security updates) χειροκίνητα και μετά εγκαθιστάς.
Εννοείται ότι θα προσέξεις τη γλώσσα του λειτουργικού για να κατεβάσεις τις αναβαθμίσεις από το αντίστοιχο site της microsoft.

badsak
30-09-07, 01:25
Εγω θα κανω μια ερωτηση.
Μηπως εχεις πολλα τηλεφωνα συνδεμενα στην γραμη σου?
Κανε μια δοκιμη με οτι τηλεφωνο υπαρχει στο σπιτι σου βγαλμενο απο την πριζα του οτε.
Μαλλον εχεις κακη γραμμη και δεν αρκει η ταση!!
Δοκιμασε το καποτε ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.

electron
01-10-07, 10:48
aetosa εφόσον έχεις win 2000 θέμα διακοπής επαναφοράς συστήματος δεν τίθεται γιατί δεν υπάρχει.Κάνε απλά τους ελέγχους με τα προαγράμματα ασφάλειας σε safe mode και εν συνεχεία ανεβάζεις ένα Log.Το highjack σε καμία περίπτωση δεν είναι ύποπτο.Από κει και πέρα όλα όσα έχουν αναφέρει οι υπόλοιποι φίλοι είναι και αυτά πιθανά.

Panoss
01-10-07, 11:21
Το Nod32 σε safe mode δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει. Όταν το ξεκινάω λέει το "kernel τάδε ΔΕΝ" κλπ.
Να το log.



Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 11:12:49 πμ, on 1/10/2007
Platform: Windows 2000 SP4 (WinNT 5.00.2195)
MSIE: Internet Explorer v5.00 SP1 (5.00.2614.3500)

Running processes:
C:\WINNT\System32\smss.exe
C:\WINNT\system32\winlogon.exe
C:\WINNT\system32\services.exe
C:\WINNT\system32\lsass.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
C:\WINNT\system32\MSTask.exe
C:\WINNT\System32\WBEM\WinMgmt.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\Explorer.EXE
D:\Program Files\Winamp\Winampa.exe
C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe
C:\WINNT\system32\internat.exe
C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe
C:\WINNT\system32\mdm.exe
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\HijackThis.exe

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O2 - BHO: (no name) - {B2A12C49-4838-4398-A517-6E02591B4363} - (no file)
O2 - BHO: IEHlprObj Class - {CD4C3CF0-4B15-11D1-ABED-709549C10000} - D:\Program Files\GoZilla\GoIEHlp.dll
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "d:\Program Files\Winamp\Winampa.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [egui] "C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe" /hide /waitservice
O4 - HKCU\..\Run: [internat.exe] internat.exe
O4 - HKCU\..\Run: [msnmsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe" /background
O20 - Winlogon Notify: rcunt - C:\WINNT\
O23 - Service: Logical Disk Manager Administrative Service (dmadmin) - VERITAS Software Corp. - C:\WINNT\System32\dmadmin.exe
O23 - Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\EHttpSrv.exe
O23 - Service: Eset Service (ekrn) - Eset - C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINNT\system32\ZONELABS\vsmon.exe

electron
01-10-07, 16:58
Exω την εντύπωση ότι κάτι έχεις κάνει και δεν έχει ανέβει ολόκληρο το λογκ.Ωστόσο βλέπω αυτό

C:\WINNT\system32\mdm.exe το οποίο σύμφωνα με την αναφορά εδώ (http://www.bleepingcomputer.com/startups/MDM.EXE-17163.html) το κατατάσει σε trojan.

Το ότι δεν μπορείς να μπείς σε ασφαλής λειτουργία ίσως ευθύνεται και αυτό.Δοκίμασε να το διαγράψεις ο ίδιος,αν δεν μπορείς δοκίμασε το unlocker (http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml).Eνημέρωσέ μας για ότι νεότερο.

Dr.Aporias
01-10-07, 20:12
Λοιπόν παιδιά, έχω πρόβλημα με τη dial-up σύνδεσή μου. Εδώ και ένα χρόνο (!!!) τουλάχιστον, γίνεται το εξής:
1. Συνδέομαι δύσκολα (χρησιμοποιώ κάρτα smile & web της Otenet, αριθμό ΕΠΑΚ). Πρέπει, κάθε φορά να κάνω
3-4 κλήσεις για να συνδεθώ.
2. Αφού συνδεθώ, η σύνδεση διακόπτεται μετά από 1, άντε 2, το πολύ 3 λεπτά.
Αντιθέτως, αν συνδεθώ με το Otenet Pass, το οποίο ΔΕΝ είναι ΕΠΑΚ, αλλά χρεώνεται κανονικά σαν να μιλάς
στο τηλέφωνο, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Μέχρι πριν μερικές μέρες, είχα αρκετούς ιούς(μέχρι και αρχεία που σχετίζονταν με το HiJackThis ήταν μολυσμένα!!!),
και τη διακοπή της γραμμής την απέδιδα εκεί. Όμως, από τη Δευτέρα, έβαλα το Nod32 (antivirus & antispyware)
και τους καθάρισε όλους (τουλάχιστον έτσι λέει και έτσι δείχνει). Όμως οι διακοπές συνεχίζονται κανονικότατα!!
Έτσι σκέφτομαι:
ή είναι κάποιος ιός που δεν βρήκε το Nod32 (ενημερωμένο μέχρι και σήμερα, 29 Σεπτ)
ή τη γραμμή την κόβει ο ΟΤΕ για να με αναγκάσει να βάλω DSL (τρελλή σκέψη;)
Τι λέτε?

Panoss
02-10-07, 12:09
Τελικά έβησα (με το unlocker που πρότεινε ο electron, και για αυτό τον ευχαριστώ) το mdm.exe, και φαίνεται να λειτουργούν όλα καλά. Είμαι συνδεδεμένος χωρίς διακοπή, μέχρι στιγμής, για 30 ολόκληρα λεπτά!!!! Μετά από 1 χρονο και..
Παιδιά σας ευχαριστώ για τη βοήθεια, να στε καλά.
Έχω όμως ένα σχόλιο να κάνω. Avast intivirus, Nod32 antivirus - antispyware, Kaspersky on line scanner.
Κανένα από αυτά δε μου χαν βρει τίποτα, παρ' όλο που χα εξετάσει, μεταξύ άλλων, και το mdm.exe!!! Πολλάκις.
Δηλαδή, είναι τουλάχιστον ένα χρόνο που το mdm.exe 'κυκλοφορεί' και όμως τα antivirus δεν το εντοπίζουν.

Επίσης, έχοντας ανοιχτό το Task manager, έχω παρατηρήσει ότι μόλις συνδέομαι στο ιντερνετ, εμφανίζεται στη λίστα των processes (τα προγράμματα που εκτελούνται) το mobsync.exe, για λιγότερο από δευτερόλεπτο, και μετά εξαφανίζεται.
Ξέρετε τίποτα γι αυτό? Τα antivirus το βρίσκουν αθώο, αλλά η συμπεριφορά του είναι παράξενη.

electron
02-10-07, 21:53
Xαίρομαι που βοήθησα.Σχετικά με το mobsync.exe αν δεν βρίσκεται στην διαδρομη C:\Windows\System32 τότε μπορείς να το θεωρήσεις ιό,αλλιώς είναι αθώα εφαρμογή της microsoft.Θα πρέπει να γνωρίζεις ότι η αποτελεσματικότητα ενός αντιικού προγράμματος έχει να κάνει κυρίως με την πρόληψη και όχι τόσο με την ανιμετώπιση ενός μολυσμένου συστήματος.Σε μια τέτοια περίπτωση όπως ήταν η δικιά σου μπορεί να χρειαστεί να γίνουν ειδικές ενέργεις όπως αυτές που σου είπα.
Πέρα από το antivirus που έχεις μπορείς να εγκαταστήσεις για επιπλέον ασφάλεια το antispyware spyware terminator και το πολύ καλό τείχος comodo.Είναι και τα 2 δωρεάν και αποτελεσματικότατα.Ετσί θα είσαι πλήρως θωρακισμένος.

Panoss
10-10-07, 11:56
Τελικά το πρόβλημα εξακολουθεί. Για δείτε το log του HijackThis:
Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 11:49:47 πμ, on 10/10/2007
Platform: Windows 2000 SP4 (WinNT 5.00.2195)
MSIE: Internet Explorer v5.00 SP1 (5.00.2614.3500)

Running processes:
C:\WINNT\System32\smss.exe
C:\WINNT\system32\winlogon.exe
C:\WINNT\system32\services.exe
C:\WINNT\system32\lsass.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
C:\WINNT\system32\MSTask.exe
C:\WINNT\System32\WBEM\WinMgmt.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\Explorer.EXE
C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe
D:\Program Files\Winamp\Winampa.exe
D:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe
C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe
C:\WINNT\system32\internat.exe
C:\Program Files\OpenOffice.org 2.3\program\soffice.exe
C:\Program Files\OpenOffice.org 2.3\program\soffice.BIN
D:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\WINNT\system32\taskmgr.exe
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\HijackThis.exe

O2 - BHO: IEHlprObj Class - {CD4C3CF0-4B15-11D1-ABED-709549C10000} - D:\Program Files\GoZilla\GoIEHlp.dll
O4 - HKLM\..\Run: [egui] "C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe" /hide /waitservice
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "d:\Program Files\Winamp\Winampa.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [UnlockerAssistant] "D:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [msnmsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [internat.exe] internat.exe
O4 - HKCU\..\Run: [updateMgr] "D:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AdobeUpdateManager.exe" AcRdB7_0_7 -reboot 1
O4 - Startup: OpenOffice.org 2.3.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 2.3\program\quickstart.exe
O23 - Service: Logical Disk Manager Administrative Service (dmadmin) - VERITAS Software Corp. - C:\WINNT\System32\dmadmin.exe
O23 - Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\EHttpSrv.exe
O23 - Service: Eset Service (ekrn) - Eset - C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINNT\system32\ZONELABS\vsmon.exe

Nemmesis
10-10-07, 12:03
FORMAT :P

djsadim
10-10-07, 14:17
Να ρωτήσω κάτι άσχετο μήπως έχεις αναμονή κλίσεως στο τηλέφωνο σου Και σε πετάει εξω όταν σε καλούνε?

Panoss
10-10-07, 15:20
Όχι φίλε μου, δεν έχω αναμονη.
Φορματ?...μμμ..

electron
10-10-07, 17:32
Παναγιώτη σε είχα ρωτήσει και παλιότερα αν ανεβάζεις σωστά όλοκληρο το log.Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πολύ μικρό σαν να λοίπουν εγγραφές.Eπίσης αν θες δώσε μας ένα νέο Log με την καινούργια έκδοση του highjack που θα την κατεβάσεις από ΕΔΩ (http://filehippo.com/download/0e0a4476bb67470852b2d430cb13c07c/download/).
Eπίσης σε ασφαλής λειτουργία τρέξε και το AVG Antirootkit (http://download.grisoft.cz/softw/70/filedir/inst/avgarkt/avgarkt-setup-1.1.0.42.exe).Μετά κι από την σάρωση μ αυτό ανεβάζεις το νέο log.

Panoss
11-10-07, 10:24
Φίλε Γιάννη (electron), ολόκληρο το log ανέβασα.
Το AVG σε safe mode ΔΕΝ λειτουργεί (όπως και το Nod32).To τρεξα κανονικά και βρήκε καθαρό το PC μου.
Παρακάτω έχω το log του HijackThis (του καινούριου):



Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 10:17:54 πμ, on 11/10/2007
Platform: Windows 2000 SP4 (WinNT 5.00.2195)
MSIE: Internet Explorer v5.00 SP1 (5.00.2614.3500)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINNT\System32\smss.exe
C:\WINNT\system32\winlogon.exe
C:\WINNT\system32\services.exe
C:\WINNT\system32\lsass.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
C:\WINNT\system32\MSTask.exe
C:\WINNT\System32\WBEM\WinMgmt.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\Explorer.EXE
C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe
D:\Program Files\Winamp\Winampa.exe
D:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe
C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe
C:\WINNT\system32\internat.exe
D:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AdobeUpdateManager.exe
C:\Program Files\OpenOffice.org 2.3\program\soffice.exe
C:\Program Files\OpenOffice.org 2.3\program\soffice.BIN
C:\WINNT\system32\dllcache\wordpad.exe
D:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

O2 - BHO: IEHlprObj Class - {CD4C3CF0-4B15-11D1-ABED-709549C10000} - D:\Program Files\GoZilla\GoIEHlp.dll
O4 - HKLM\..\Run: [egui] "C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe" /hide /waitservice
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "d:\Program Files\Winamp\Winampa.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [UnlockerAssistant] "D:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [msnmsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [internat.exe] internat.exe
O4 - HKCU\..\Run: [updateMgr] "D:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AdobeUpdateManager.exe" AcRdB7_0_7
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [internat.exe] internat.exe (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [^SetupICWDesktop] C:\Program Files\Internet Explorer\Connection Wizard\icwconn1.exe /desktop (User 'Default user')
O4 - Startup: OpenOffice.org 2.3.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 2.3\program\quickstart.exe
O23 - Service: Logical Disk Manager Administrative Service (dmadmin) - VERITAS Software Corp. - C:\WINNT\System32\dmadmin.exe
O23 - Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\EHttpSrv.exe
O23 - Service: Eset Service (ekrn) - Eset - C:\Program Files\Eset\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINNT\system32\ZONELABS\vsmon.exe

--
End of file - 2517 bytes

electron
11-10-07, 19:03
Aκόμα και από το νέο σου log δεν φαίνεται κάτι ύποπτο.Βέβαια το ότι δεν σε αφήνει να μπεις σε ασφαλής λειτουργία είναι ένα θέμα.Kάτι που μπορείς ακόμα να δοκιμάσεις είναι η online υπηρεσία της panda για σάρωση ιών,Θα την ανοίξεις μόνο με τον ΙΕ.

http://www.pandasoftware.com/activescan/activescan/sistemaop.asp?IdLang=2&Idvendor=17490&Idpais=63