PDA

Επιστροφή στο Forum : Εισαγωγή υπότιτλων με nero



ALAMAN
14-10-07, 21:48
Γειά σας.
Ξέρει κάνεις πώς μπορώ να εισάγω υπότιτλους σε μια ταινία με το nero 7;
Το είχα κάνει μια φορά και τώρα δε μπορώ να θυμηθώ πώς το έκανα. :?

hlektrologos000
14-10-07, 22:22
υπαρχουν πολυ πιο εξιδεκευεμενα προγραμματα γι αυτην την δουλεια.

subtitleworkshop251 μπες εδω http://dvd.stuff.gr/downloads.php?katigoria_id=4 και κατεβασε το .
νομιζω οτι υποστηριζει και την Ελληνικη γλωσσα εργασιας.


τι ακριβως θες να κανεις ...?
avi ειναι η ταινια σου ?
που θα την βλεπεις ?

ALAMAN
15-10-07, 14:51
Η ταινία μου είναι avi.
Την ταινία θα την μετατρέψω μετά σε αρχεία video (αφού θα έχω περάσει τους υπότιτλους) και θα την γράψω
σε DVD για να την βλέπω στο DVD του σπιτιού.

ALAMAN
15-10-07, 15:01
Το προγραμματάκι πώς δουλέυει;
Το κατέβασα, έβαλα τους υπότιτλους στο πρόγραμμα αλλα μου τα βγάζει κινέζικα :!:
Όχι στην ταινία, ακόμα δε κατάφερα να τα περάσω σε ταινία δεν ξέρω πως, στο πρόγραμμα μου τα δίχνει κινέζικα.

joke
15-10-07, 17:09
αν η ταινια σου ειναι συμπιασμένη σε φορμά xvid ή divx πρεπει να την μετατρέψεις στο φορμα που θέλεις χρισημοποιόντας καπιο ειδικο πρόγρμμα.Υπάρχει το convert x to dvd με το οποίο θα περάσεις πολύ εύκολα και υπότιτλους.Επισης ενα καλό προγραμμα γραμικής επεξεργασίας video είναι το Virtual dub (ειπάρχει σε ένα σορο εκδόσεις) όμως θα πρέπει να διαβάσεις και κάνα tutorial γιατο πως θα βάλεις τα φιλτρα για τους υπότιτλους κ.α. (αν θες να κανεις μια απλη μετατροπή ας το καλύτερα).

joke
15-10-07, 17:15
Α, και οτάν περνας υπότιτλους πρεπει να δίνεις και κάπια στοιχεία στο προγραμμα (οπως fps ή οτι ζητάει) αν σου βγάζει κινέζικα ελενξε την κωδικοποίηση του αρχίου των υποτίτλων.
ριξε μια ματια και εδω ίσως σε βοηθήσει http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/archive/index.php/t-25235.html

ALAMAN
21-12-07, 11:04
Παιδιά καλημέρα.
Έχω ένα πρόβλημα με το πρόγραμμα Subtitle Workshop.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να επεξεργαστώ τους υπότιτλους όλους μαζί; Θέλω να μειώσω τον χρόνο εμφάνισης τους κατα 2 δευτερόλεπτα.
Και το Show και το Hide.
Όλοι οι υπότιτλοι θέλω να πάνε 2 δευτερόλεπτα πίσω.
Πώς μπορώ να το κάνω χωρίς να κάθομαι να τους αλλάζω έναν έναν διότι είναι γύρω στους 1500 υπότιτλους...;