PDA

Επιστροφή στο Forum : Multisim 7 - TDA 1515



Jamal
03-12-07, 02:45
Γεια χαρα!
Θέλω να σχεδιάσω και να εξομοιώσω ένα κύκλωμα το οποίο περιέχει το ολοκληρωμένο TDA 1515 της philips.
Κατάφερα να βρώ όλα τα απαιτούμενα στοιχεία του κυκλώματος στο multisim 7 αλλά δυστυχώς, δεν έχει το ολοκληρωμένο TDA 1515.

Μπορείτε να μου προτείνετε software κατάλληλο, το οποίο να έχει στη βάση δεδομένων του, το TDA 1515 και να είναι και προσπελάσιμο (δηλ. να μπορώ να το χρησιμοποιήσω χωρίς να μου λέει Database access denied );;

Jamal
04-12-07, 01:09
Ρε παίδες help :idea: :idea:

eebabs2000
04-12-07, 13:56
Μπορεί και να μη το βρεις σε κανένα πρόγραμμα. Συνήθως σε προγράμματα εξομοίωσης θα βρίσκεις τελεστικούς, τρανζίστορ και τα κλασικά παθητικά εξαρτήματα (αντιστάσεις, πυκνωτές, πηνία) που θα χρησιμοποιείς στα κυκλώματα... Ωραίο ενισχυτάκι είναι το TDA1515 μπορείς να το κατασκευάσεις και να το ακούσεις.

Jamal
05-12-07, 16:03
Μπορεί και να μη το βρεις σε κανένα πρόγραμμα. Συνήθως σε προγράμματα εξομοίωσης θα βρίσκεις τελεστικούς, τρανζίστορ και τα κλασικά παθητικά εξαρτήματα (αντιστάσεις, πυκνωτές, πηνία) που θα χρησιμοποιείς στα κυκλώματα... Ωραίο ενισχυτάκι είναι το TDA1515 μπορείς να το κατασκευάσεις και να το ακούσεις.

Ok, δεν πειράζει (ήδη το έφτιαξα και με τη βοήθεια του photoshop)! Τώρα, θα το κατασκευάσω σε ένα Μπρέντμπορντ.