PDA

Επιστροφή στο Forum : Λίγες σελίδες από .pdf



DT200
13-12-07, 09:18
Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω κάποια αρχεία .pdf με πολλές σελίδες
που είναι “άχρηστες” και θα ήθελα να απομονώσω λίγες από αυτές που με ενδιαφέρουν ,
Το κρίσιμο σημείο είναι ότι τα περισσότερα .pdf πού έχω
είναι προστατευμένα με κωδικό και δεν μπορώ να παρέμβω , τι να κάνω ?

Υ.Γ. το ζητούμενο είναι να αποκτήσω ένα μικρό .pdf από ένα μεγάλο (όχι εκτύπωση)

th_shak
13-12-07, 11:46
Σπας τον κωδικό με το PDF password remover και εκτυπώνεις (εικονικά) σε pdf με το primo pdf όσες σελίδες θες.

eebabs2000
13-12-07, 14:03
Ίσως με κάποιο προγραμματάκι αν έκανες το pdf σε word, έσβηνες αυτά που ήθελες και μετά το νέο word που θα έφτιαχνες, το ξαναέκανες πάλι pdf...

gsmaster
13-12-07, 22:54
Σπας τον κωδικό με το PDF password remover και εκτυπώνεις (εικονικά) σε pdf με το primo pdf όσες σελίδες θες.

+1 δεν είναι απαραίτητο ότι το pdf είναι κλειδωμένο, οπότε αν έχεις ένα απο τα πολλά προγράμματα που κάνουν εικονικό εκτυπωτή που βγάζει pdf θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου.
Δοκιμασμένα απο μένα είναι τα:
- pdf995
- Jaws PDF Creator

babisko
14-12-07, 09:30
Να συμπληρώσω και το Acrobat 8 professional της Adobe (όχι το acrobat reader) με το οποίο μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα σε pdf αρχεία. (Δημιουργία αρχείων, OCR, συνένωση πολλών pdf αρχείων, μετατροπή εικόνων - φωτογραφιών σε pdf και άλλα πολλά). Είναι όμως εμπορικό πρόγραμμα.

DT200
14-12-07, 16:53
Τελικά έκανα δουλεία με το PDF password remover και μετά με το Acrobat 8 professional
Σας ευχαριστώ πολύ κύριοι.

http://rs103tg.rapidshare.com/files/30776098/PDF.Password.Remover.v3.0M.rar