PDA

Επιστροφή στο Forum : πηγε απο πεσιμο το N70 μου :(



Nemmesis
08-03-08, 10:08
παιδια εχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης του κινητου μου.. ενω ολα ηταν οκ εσβισε το κινητο μετα απο πεσιμο απο ενα τραπεζακι.. απο τοτε δεν εμφανιζει τπτ απο την μνημη της καρτας.. το κινητο δειχνει οτι ειναι κατα 50% γεματη η μνημη αλλα δεν εμφανιζει τπτ απο αυτα... ξερετα αν μπορει να γινει τπτ για να κρατισω τις εικονες και τα βιντεο τουλαχιστον? η καρτα δουλευει δλδ μπορω να αποθηκευσω αλλες εικονες και βιντεο.. το κινητο ειναι nokia N70... μην αναφερθει τπτ για διαμορφοσει της καρτας γιατι υπαρχουν πολλες προσωπικες εικονες που ειναι αδικο να σβηστουν ετσι απλα..

pit21
08-03-08, 10:32
αν ειχες να παρεις τα δεδομενα σου μεσα απο την εσωτερικη μνημη τοτε μαλλον θα την ειχες πολυ ασχημα!απ'οτι ομως καταλαβα ειναι σε καρτα μνημης.
Η λογικη μου λεει να το βαλεις στο pc.θα υπαρχει καποιος ανταπτορας για card reader(αν κ τετοια μνημη πρωτη φορα βλεπω κ ακουω!) η προσπαθησε μεσω usb να το συνδεσεις στο pc. το δικο μου nokia οπως κ σχεδον ολα τα καινουρια κινητα εχουν καποιο καλωδιο.το τσεκαρες?

Nemmesis
08-03-08, 10:42
ναι το συνδεσα με το πισι... και το πισι βλεπει οτι εχει 40mb γεματα η μνημη αλλα δεν δειχνει τπτ

pit21
08-03-08, 11:19
τι να σου πω τωρα δν ξερω?!δοκιμασες να την βαλεις σε αλλο κινητο?παντως χωρις να θελω να φανω απαισιοδοξος κ μακαρι να βγω ψευτης σε βλεπω να τα χανεις :( !

lordi
11-03-08, 01:31
βρες ενα pc με card reader. Βγαλε την καρτα απ το κινητο και βαλτην κατευθειαν στο Pc! Μερικα laptop εχουν επανω τετοια υποδοχη. Αν δεν διαβαστούν έτσι τοτε το μαλλον τα πραγματα ειναι δυσκολα!!

hlektrologos000
11-03-08, 07:36
επομενη κινηση αν στο card reader δεν βλεπεις ουτε εκει αρχεια ...... καποιο προγραμμα flash recovery

σου δινω 2 τυχαια λινκ http://www.smartpctools.com/flash_recovery/index1.html

http://www.diskinternals.com/flash-recovery/

ειχα χρισιμοποιησει παλιοτερα καποιο τετοιο προγραμμα δεν τα ειχε επαναφερει ολα τα αρχεια μου ,αλλα ενα 75% περιπου .

Nemmesis
11-03-08, 15:37
παιδια ευχαριστω πολυ το απογευμα κιολας θα δανειστω ενα card reader και θα δω τι μπορει να γινει και με τα προγραμματακια που λες φιλε Μπάμπη
και το 70% αν σωσω θα ειμαι υπερευχαριστημενος!!!