PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με τα windows



soulhealer
10-04-08, 16:55
έκανα φορμάτ στον υπολογιστή μου και πέρασα τα windows xp..
το πρόβλημά μου είναι ότι όταν ανοίγω τον υπολογιστή και μπαίνω στο λειτουργικο η επιφάνεια εργασίας είναι κενή..
μόνο το φόντο εργασίας εμφανίζετε.. από την διαχείρηση εργασιών βέβαια κλείνω και ανοίγω τον explorer και όλα καλά..
μάλλον μου φαίνετε κατά την εγκατάσταση κάτι απενεργοποίησε τον explorer..
λύνετε το πρόβλημα χωρίς φορμάτ? ή δεν έχω άλλη επιλογή?
αν ξαναβάλω το cd twn windows θα μου λύσει το πρόβλημα?

furtune
10-04-08, 21:20
1) Μπες μια στο safe mode να δεις αν ανοιγει τιποτα και αν μπορεις να κανεις τιποτα απο κει (με το F8 μπαινεις οταν κανει boot). 2) Προσπαθησε μια να βαλεις το cd των windows και να κανεις upgrade.Αυτο δεν σου σβινει τιποτα απλα επναφερει ολουσ drivers των windows στην αρχικη κατασταση δηλαδη αμα ειχες updates των windows λα αυτα θα σβστουν και θα γινουν οπος ηταν στην αρχει οταν εβαλες τα windows. 3) Μετα τριτη λυση ξερεις.Ενα φροματ και ξερεις οτι θα δουλευουν.

electronic
10-04-08, 22:57
Καλησπέρα

Στα windows xp οταν κάνεις νέα εγκατάσταση τότε δεν σου εμφανίζει τίποτα στην επιφάνεια.

Θα πρέπει να κάνει τα εξείς...
1. Πατάς με το ποντίκη την κάτω οριζόντια μπάρα και μετά πατάς το δεξί πλήκτρο του ποντικιού.
2. Επιλέγης την τελυταία κάτω επικογή που λέει Ιδιότητες
3. στο παράθυρο που σου εμφανίζετε θα πρέπει να επιλέξης από τα επάνω δυο μενού το δεξιο που λέει " Μενού Έναρξη"
4. Από τις κάτωδύο επιλογές πατάς την κάτω που ανφέρει "Κλασικό μενού Έναρξη"
5. Τέλος πατάς ΟΚ και η επιφάνεια εργασίας είναι η κλασική με όλα τα εικονίδια σου.

Πιστεύω να βοήθησα.

Γιώργος.