PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνο σε κινητο



johnjohngr
03-06-08, 13:57
πως μπορει μια εισερχομενη κληση στο σταθερο τηλεφωνο να μεταφερθει σε ενα κινητο (χωρις εκτροπη) το οποιο να θα ειναι διπλα στο τηλεφωνο. Υπαχη καποιο κυκλωμα που να συνδεει το κινητο με το σταθερο τηλεφωνο?

Nemmesis
03-06-08, 15:04
μπα... παρα πολυ χλομο το βλεπω.. μη σου πω το εκρου του νεκρου...

xampos
03-06-08, 17:24
απο καθαρη περιεργια τι θελεις να κανεις

manos_3
03-06-08, 17:32
Για πιο λόγο το χρειάζεσαι αυτό;

johnjohngr
04-06-08, 01:07
απλα στην δουλεια μου λογο οτι δεν εχω σταθερο κανο εκτροπη του σταθερο στο κινητο ετσι αμα περναω την κληση το κινητο θα κανω απο εκει εκτροπη στο κινητο μου το οποιο ειναι δωρεαν ενω απο το σταθερο η χρεωση βαραει καγκελο παντος ευχαριστω για το ενδοιααφερον

plouf
09-06-08, 19:38
υπαρχει τετοια λυση αλαλ ειναι πολυ ακριβη λεγοντα FCT ειναι ουσιαστικα ενα κινητο το οποιο συνδεεται σε τηλεφωνικο κεντρο (με απλο τηλεφωνικο βυσμα)
και οι κλησεις απο το τηλεφωνικο κεντρο δρομολογουνται σε αυτο και αυτο τηλεφςνει

το χρησιμοποιουν εταιριες για νασυνδεεουν τηλεφωνικα κεντρα με εταιρικα τηλεφωνα που οπως ειπες ειναι δωρεαν

ενα τετοι μηχανημα κανει 150-200 ευρω αν θμαμαι καλα

δεν το εχω κανει αλλα ξερω οτι γινετα 100%

στο ΓΕΡΜΑΝΟ εμποευομαστε το SonyEricsson FCT G36 κοντα στα 240ευρω κανει


αλλη λυση ειναι ενα τερματικο τυπου sipura 3102 ~65euro το οποιο μπορει να ρυθμιστει ετσι ωστε να απανταει απο απλη τηλεφωνικη γραμμη και να τη στελνει σε VOIP προυπθετει βεβαια ADSL και σπιτι και δουλεια

αλλα πολυ οικονομικοτερο γενικα