PDA

Επιστροφή στο Forum : Περι kit



woody
29-06-08, 16:27
Καταρχην ειμαι καινουργιος στο "αθλημα".Αφου λοιπον εκανα μια αναζητηση δε βρηκα κατι που να μου λυσει την απορια.Εστω οτι παω και αγοραζω ενα κιτ...Τι αλλο θα χρειαστει να αγορασω για να ολοκληρωσω τη κατασκευη?Σορυ αν ειναι χαζη ερωτηση αλλα δεν ξερω τι παιζει.

xampos
29-06-08, 16:34
Αν ηδη δεν εχεισ παρει ενα κολητηρι μια τρομπα αποκολησης κοληση μερικεσ εταιριεσ δινουν αλλα καλυτερα να παρεις κανα κοπτακι κατσαβιδι ξερω εγω τι αλλο αναλογα με την κατασκευη σε καμια εταιρια δεν σου δινουν τον μετασχηματιστη για την τροφοδοσια η τισ μπαταριεσ ουτε καλωδιο για γεφυρεσ κ.τ.λ πεσ μασ ποια συγκεκριμενη και απο ποια εταιρια για να σου πουμε τι ακριβωσ χρεαζεσαι

dikos
29-06-08, 22:57
Θέλεις: κολητήρι, καλάι, και ένα μικρό κοφτάκι. Αυτά είναι τα απαραίτητα.
Καλή επιτυχία με την κατασκευή σου.

manos_3
30-06-08, 12:14
Τα βασικά που χρειάζεται ένας ερασιτέχνης ηλεκτρονικός & όχι μόνο είναι ένα κολλητήρι,ένα πολύμετρο,κατσαβίδια,τανάλιες,κοπτάκια,έναν απογυμνωτή,σολντερίνη και μία τρόμπα...

woody
30-06-08, 12:30
Παιδες ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις.Απ οτι καταλαβα ομως,απο καποιες συζητησεις,οτι κ να φτιαξω απο κιτ θα χρειαζομαι κ μια τροφοδοσια για να δουλεψει.Επειδη το βλεπω δυσκολο να φτιαξω μονος μου,γιατι δε γνωριζω κ πολλα,μπορω φανταζομαι να αγορασω ενα ετοιμο.αυτα κοστιζουν πολυ?(εχω ακουσει κ για ετοιμα που δινουν διαφορες τασεις αναλογα με τη ρυθμιση που κανεις.Ισχυει?)

pavlakis
01-07-08, 19:56
Ειμαι απο θεσσαλονικη μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω καποιο αξιολογο κιτ κατασκευη;

manos_3
02-07-08, 14:54
Ναι υπάρχουν κάποια,ας το πούμε τροφοδοτικά,που μοιάζουν σαν φορτιστές κινητών τηλεφώνων και έχουν ένα περιστρεφόμενο διακόπτη επιλογής(όχι trimmer) που επιλέγεις την τάση εξόδου...