PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξεκλειδωμα μενου TV



aser
12-07-08, 14:25
Παιδια μια ερωτηση η τηλεορασης που υπαρχουν στα ξενοδοχεια ειναι κλειδωμενες στο μενου σωστα; πως γινεται να της ξεκλειδωσουμε;

Δεν ξερω αν ταιριαζει καλυτερα στην ενοτητα επισκευες το θεμα

panos_panopoulos
12-07-08, 14:45
πατώντας συνδιασμό πλήκτρων μπαίνεις σε service mode πάς hotel mode και αλλάζεις την τιμή απο 1 σε 0 ανάλογα την Τν.

aser
12-07-08, 21:30
Η τηλεοραση ειναι μια ΝΟΙΚΙΑ μοντελο δεν ξερω μηπως ξερεις κανενα site η καποιο για των συνδυασμο πληκτρων

sakis
13-07-08, 18:36
αν τηλεοραση ειναι απο pay tv hotel version nokia μαλλον δεν γινετε ....στειλε μοντελο να σου πω αν εχω κατι

ΠΕΤΡΟΣ Κ.
14-07-08, 08:42
Θα δείς για τις περισσότερες TV στο www.avclub.gr

jimk
14-07-08, 14:41
nokia?πρεπει να ειναι 15 χρονων τν σιγα μην εχει hotel menu.ειναι το δικο της τηλεχειριστηριο ?

aser
14-07-08, 21:24
nokia?πρεπει να ειναι 15 χρονων τν σιγα μην εχει hotel menu.ειναι το δικο της τηλεχειριστηριο ?

Την τηλεοραση την αγορασε απο το ξενοδοχειο 10€ μαζι με το τηλεχειριστηριο που μαλλον δεν ειναι απο της μανα της, οταν παταω μενου μου βγαζει μηνυμα με ακαταλαβιστικα γραμματα πιθανων γερμανικα η γαλικα και με παρατρεπει να πατησω ΕΧΙΤ για να φυγει το μηνυμα. Δεν ξερω ποιο μοντελο ειναι σαββατοκυριακο θα γνωριζω σιγουρα μεχρι τοτε υπαρχει καποιο site για να κοιταξω για συνδυασμους πληκτρων.

sakis
15-07-08, 11:19
τοσο δυσκολο ειναι να μας πεις το μοντελο ?????? συνηθως το γραφει απο πισω

aser
15-07-08, 13:40
τοσο δυσκολο ειναι να μας πεις το μοντελο ?????? συνηθως το γραφει απο πισωΔεν την εχω μαζι μου, επισκεψη σε συγγενη μου ειχα παει και μου εδειξε το προβλημα. Το Σαββατοκυριακο που θα των δω θα ξερω μοντελο

aser
25-12-08, 22:57
Το ξερω αργησα ετσι; καλο αργα παρα ποτες :001_tt2::blush:

Nokia
Model:SP55A1

Κατια
20-12-20, 17:04
Καλησπερα μπορειτε να με βοηθησετε να ξεκλειδωσω ξενοδοχειακη tv samsung HG55EE690DB

nepomuk
20-12-20, 17:13
Εδω το manual της , ειναι και για το δικο σου μοντελο ,ψαξτο :
https://manualzz.com/doc/50141850/samsung-hg40ee690db-οδηγίες-εγκατάστασης

Κατια
20-12-20, 17:20
Αυτο το βρηκα αλλα λεει οτι εκτος ξενοδοχειακου μενου λειτουργει ως απλη τηλεοραση

nepomuk
20-12-20, 17:31
Χμμμ τοτε αυτο ,αν δεν επεσες πανω του :
There are many codes available for accessing service menu in various Samsung TV models. You can try following codes one by one until you get access to service menu:


First power off your TV using the remote, then press following buttons quickly on the remote:


Mute + 1 + 8 + 2 + Power Display/Info + Menu + Mute + Power Display/Info + P.STD + Mute + Power P.STD + Help + Sleep + Power P.STD + Menu + Sleep + Power Sleep + P.STD + Mute + Power


You can press Channel Up/Down buttons to navigate between available options. To change their values, press Volume Up/Down buttons.


Plenty of stuff like this from google...


With the TV off (on standby) using the remote control press - INFO - MENU - MUTE - POWER ON (standby button) TV will turn on & give various options - be careful what you change - you can brick the TV


With the TV switched on press MUTE - 1 - 1 - 9 - ENTER this takes you direct to hotel mode and the various settings like power on volume, max volume etc.


PLEASE BE CAREFUL AND DO NOT BRICK YOUR TV.

Κατια
06-01-21, 20:31
Πηγα στα μενου δεν ξερω τι εκανα ο τεχνικος λεει οτι πειραξα τα μενου του σερβις και το μονο που κανει την ανοιγεις βγαζει ενα σμαρτ τν και κλεινει λεει οτι ισως παω για πλακετα η πεταμα

Κατια
06-01-21, 20:34
Καμια ιδεα παρακαλω

lepouras
07-01-21, 21:39
ρώτα στο www.howtofixit.gr

Κατια
09-01-21, 11:28
Καλημερα γιατι το κρομ καστ δεν μου εμφανιζει ολα τα καναλια