PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα για ανεύρεση διαγραμμένων αρχείων



JIMKAF
29-07-08, 20:26
Υπάρχει πρόγραμμα που να βρίσκει και να επανακτά αρχεία που έχεις διαγράψει υπο την προυπόθεση βέβαια ότι δεν έχει αποθηκεύση κάτι εκνέου κάτι σαν και αυτό που χρησιμοποιούν οι αστυνομικοί σε κάτι ταινείες ή και στην πραγματικότητα;;; :? :? :?

Nemmesis
29-07-08, 20:35
οχι δεν υπαρχει... αν βεβαια μιλας για αρχεια που τα εκανες delete.. αν ειναι κατεστραμενα ισως κατι σωσεις... στο σκουπιδοντενεκε κοιταξες? κατο απο το κουτι τις νουαζετα... :P

JIMKAF
29-07-08, 20:41
Είσαι ωραίος ρε Παναγιώτη :P Οκ κοίταξα και στον κάδο τον κόσμο έχω φάει αλλά αυτό το .txt δεν το βρήκα ρε γαμώτο μήπως έχεις καμιά ιδέα :lol: Τέσπα λίγο σοβαρά τώρα ξέρω ότι γίνεται τπο είχα διαβάσει σε ένα PC world αλλά δεν έλεγε το πρόγραμμα με το οποίο γίνεται, η αστυνομία σίγουρα έχει κάτι τέτοιο εδώ "ανασύρουν" αρχεία από κατεστραμένους σκληρούς δίσκους.

Nemmesis
29-07-08, 20:58
αυτο ακριβως ειπα... αν ειναι κατεστραμενο κατι θα γινοταν αλλα αφου το εσβισες παει καπουτ νεμα... αν υπηρχαν καπου αλλου τα αρχεια οταν τα σβηναμε τοτε ο σκληρος μου θα ητανε γεματος χωρις να εχω τπτ οσο για τις ταινιες χολιγουντ ειναι αυτο... ψαξε παντος οτι φακελους TEMP υπαρχουν... ισως το βρεις πιθανοτιτες 30% δινω εγω.. αλλος κανεις εχει να πονταρει?

ice25
29-07-08, 21:14
http://www.officerecovery.com/freeundelete/ και διάφορα τέτοια.υπάρχουν αρκετά προγραματα.

ακόμα και μετά από φορματ μπορείς να ανακτήσεις αρχεία ολόκληρα η μέρος τους.αρκεί να μην έχει περάσει η κεφαλή να γράψει από πανό τους.όταν τα κάνεις delet απλά τα διαγραφείς σαν όνομα.αλλά συνεχίζουν να υπάρχουν μέσα

γι'αυτο προσοχη

ο μονός τρόπος να τα διαγραψεις ολοκληρωτικά είναι να γεμίσεις το δίσκο μηδενικά η άσσους .

Nemmesis
29-07-08, 22:48
:-s :-s :-s :-s '=

moutoulos
29-07-08, 23:31
Υπάρχει πρόγραμμα που να βρίσκει και να επανακτά αρχεία που έχεις διαγράψει υπο την προυπόθεση βέβαια ότι δεν έχει αποθηκεύση κάτι εκνέου κάτι σαν και αυτό που χρησιμοποιούν οι αστυνομικοί σε κάτι ταινείες ή και στην πραγματικότητα;;; :? :? :?

Data Recovery Wizard Professional
File Recover™ 6.2 for Windows®
RecoverMyFiles (με κενά ή χωρίς, δεν θυμάμαι)

Υπάρχουν πάρα πολλά για αυτή τη δουλειά.
Απο προσωπική εμπειρία έχω σώσει απο 200GB σκληρό, μόνο τα 160GB.
Για να στα βγάλει όμως όπως ήταν με φακέλους, πρέπει να μην ξανακάνει
εγγραφή η βελόνα, αυτό που είπε και ο Γιώργος πιο πάνω.

Αν έχεις όμως γράψει κάτι, τα βρίσκει (όχι όλα) απλά σου τα μπερδεύει,
και γίνεται .... χαμός. Που όρεξη να τακτοποιήσεις μετά πχ 100+GB.

Α και ο υπολογιστής που θα ψάχνει τα αρχεία, θα κάνει μια δυο μέρες,
μόνο για αυτή τη δουλειά.

soulhealer
30-07-08, 00:09
όπως σε κάθε προγραμματιζόμενη μονάδα δεν χάνεται τπτ στην πραγματικότητα (απο κινητά μέχρι pc) παρά μόνο αν ξαναγίνει εγγραφή στο συγκεκριμένο τομέα του δίσκου..
δοκίμασε και εδώ..
http://www.brothersoft.com/recover-files-download-59409.html

JIMKAF
12-08-08, 12:45
παιδιά ευχαριστώ το έλυσα το πρόβλημα!