PDA

Επιστροφή στο Forum : εξαφανιστηκε ο καδος ανακύκλωσης



kotsos
14-08-08, 19:31
παιδιά καλησπέρα.
ξέρει κανείς πως επανέρχεται ο κάδος ανακύκλωσης στην επιφάνεια εργασίας.
δεν κατάλαβα τι έκανα και εξαφανίστηκε, έχω τα vista .
δε θέλω να κάνω συντόμευση ,θέλω το κανονικό εικονίδιο που είχε πριν!!

ευχαριστώ.

JIMKAF
14-08-08, 19:42
Κάνε επαναφορά συστήματος σε παλαιότερη ημερομηνία ή αν έχεις το δισκάκι των Vista κλανε επιδιόρθωση του λειτουργικού, τώρα αν κάποιος έχει κάποια πιο εφάνταστη ιδέα ας τη ρίξει στο "τραπέζι"...

ice25
14-08-08, 20:00
svista


!!!!!!!!!!!!

JIMKAF
14-08-08, 21:47
θα συμφωνήσω απόλυτα svista όσο είναι καιρός, πάντως δοκίμασε και αυτό που σου είπα μπορεί κάτι να γίνει.

TeslaCoil
14-08-08, 22:06
επειδη ειμαι και εγω τις αποψης SVISTA και εβαλα και Ubuntu σου λεω να βαλεις μια καλη εκδοση απο XP και τελος

αλλα αν θελεις κοιτα τι λενε τα παιδια!!! :P
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=146969
ενα google πατησα
"εξαφανιστικε ο καδος"

kotsos
14-08-08, 22:14
ευχαριστω παιδια ενταξει ειναι τωρα!

TeslaCoil
14-08-08, 22:19
αν τον ξανα σβησεις βαλε αλλο λειτουργικο :p

ice25
15-08-08, 14:55
ububtu ... για να γλυτώσετε.

JIMKAF
15-08-08, 18:00
Παιδιά όντως θα συμφωνήσω γιατί για κάποια χρονική περίοδο το χρησιμοποιούσα το Ubuntu είναι εξαιρετική διανομή Linux . Το βασικότερο μου πρόβλημα ήταν το ότι δεν είχα εξοικιωθεί με την χρήση του τερματικού και μου φαινόταν τότε δύσκολή η εγκατάσταση προγραμμάτων δεν ξέρω γιατί αλλά θα σας πώ ένα παράδειγμα είχα κατεβάσει σε ένα πακέτο το adobe flashplayer και ήθελα να το εγκαταστήσω και έπρεπε να μπώ στο τερματικό να δώσω κάποιες εντολές για να ξεκινήσει η εγκατάσταση τις έδωσα όπως μου είχε πει ένας φίλος τότε πιο μπασμένος μέσα στο Linux και δεν κατάφερα τελικά να κάνω μια απλή εγκατάσταση που στα Windows είναι παιχνίδι, εντέλει όμως μετα από καιρό ενασχόλησης κατάλαβα ότι τελικά ο τρόπος του Linux είναι και ο πιο σωστός και λογικός αλλά ένας νέος στο linux που έρχεται σε αυτό από τα Windows μπορεί στην αρχή να τα βρει δύσκολα και να απογοητευτεί όπως έκανα εγώ, λάθος μου , τώρα σκέφτομαι στον έναν από τους δύο υπολογιστές να βάλω αποκλειστικά Ubuntu και να ασχοληθώ σοβαρά μαζί του.

TeslaCoil
15-08-08, 18:10
Εγω ποτε εχω και τα δυο ποτε ubuntu
τωρα θα ξανα βαλω windows XP στο δευτερο γιατι τα χρειαζομαι

ομως το ubuntu linux εχει γινει το βασικο λειτουργικο μου

για ολους ειναι δυσκολη η κοσολα στην αρχη
ομως με το διπλο tab σου λυνειτα χερια
θα ελεγα ειναι ποιο ευχρηστη η κονσολα linux απο το DOS

και αρκετα προγραμματα παιζουν στο WINE windows emulator
αλλα μερικα δεν εχω βρει τι πρεπει να κανω για να παιξουν

θελει ψαξιμο αλλα αξιζει!!!!

JIMKAF
15-08-08, 18:20
Πραγματικά αξίζει και όντως είναι καλύτερο από το DOS έχω ένα αρχαίο laptop που ξεκινά με DOS και δίνοντας εντολή win μπαίνει στα Windows 3.1 ( μιλάμε για πολυυυυυ πρωτοποριακό σύστημα... ) και παρατηρούσα όταν ασχολίομουν μαζί του πόσα καλύτερα θα ήταν αν είχαν εξελείξει εκείνο το σύστημα και συγκρήνοντάς το με το Linux βλέπεις πόσο ορθολογική είναι η λειτουργία του συστήματος μέσω της κονσόλας , τελοσπάντων, τα έχουν απλοποιήσει όλα σε βαθμό ξεφτηλισμού.