PDA

Επιστροφή στο Forum : Τράβιγμα & Περικοπή εικόνων....



manos_3
08-10-08, 23:25
Γεια σας.Επειδή χρειάζομαι σε κάποιες εργασίες κάποιες εικόνες που εμπεριέχονται σε αρχεία PDF,πως μπορώ να τις περικόψω ή να τις πάρω και να τις βάλω στο δικό μου έγγραφο σε μρφή εικόνας;Επείσης,πως μπορώ να τραβάω και εικόνες από dos εφαρμογές για να τις συμπεριλάβω σε δικά μου έγγραφα;Σας ευχαριστώ....

moutoulos
08-10-08, 23:38
Γεια σας.Επειδή χρειάζομαι σε κάποιες εργασίες κάποιες εικόνες που εμπεριέχονται σε αρχεία PDF,πως μπορώ να τις περικόψω ή να τις πάρω και να τις βάλω στο δικό μου έγγραφο σε μρφή εικόνας;

Με Adobe Acrobat 6, ή 8, ή 9 Professional :wiink:.

billtech
08-10-08, 23:46
με το foxit reader.εγω αυτο δουλευω.ειναι πολυ πιο ελαφρυ.μεγαλη διαφορα ομως.εμενα μου ειχε σπασει τα νευρα το adobe reader και το πεταξα.δοκιμαστε αυτο.θα με θυμηθειτε.

manos_3
08-10-08, 23:58
Με τον Αdobe reader 9....

manos_3
08-10-08, 23:59
με το foxit reader.εγω αυτο δουλευω.ειναι πολυ πιο ελαφρυ.μεγαλη διαφορα ομως.εμενα μου ειχε σπασει τα νευρα το adobe reader και το πεταξα.δοκιμαστε αυτο.θα με θυμηθειτε.

Με τον Foxit Reader που λες,θα μπορώ να κάνω αυτό που λέω;Μην τον κατεβάζω άδικα...

moutoulos
09-10-08, 00:20
Με τον Αdobe reader 9....

Οχι το reader ... το Pro είπα.
Το reader το λέει μόνο του είναι για άνοιγμα - διάβασμα PDF.
To Pro κάνει τη διαφορά :wiink:.

manos_3
09-10-08, 00:34
Οχι το reader ... το Pro είπα.
Το reader το λέει μόνο του είναι για άνοιγμα - διάβασμα PDF.
To Pro κάνει τη διαφορά :wiink:.

Μπορώ να το κατεβάσω το Pro από κάπου;Ξέρεις;;;

moutoulos
09-10-08, 00:45
Αν ψάξεις θα το βρείς ...

PM

xampos
09-10-08, 08:06
υπαρχει αλλη μια απλη λυση απο τα windows crtl+ print scrn και μετα επικοληση εκει που θεσ π.χ. word η και στη ζωγραφικη για παραπανω επεξεργασια