PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρολογικα σε επαγγελματικα ψυγεια



sigalas
23-10-08, 16:37
Παιδια, αφου σας χαιρετισω και σας πω οτι βρηκα το φορουμ ακρως ενδιαφερον( ως φοιτητης ηλεκτρολογος μηχανικος) θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανενας πληροφοριες και υλικο γυρω απο το θεμα των ηλεκτρολογικων των επαγγελματικων ψυγειων. Οποιος μπορει να βοηθησει θα του ειμαι υποχρεος........

sigalas
24-10-08, 13:56
Παιδες, δεν γνωριζει κανεις τιποτα?

babisko
24-10-08, 20:43
Καλωσόρισες στο φόρουμ. Δεν γράφεις τις ερωτήσεις και τις απορίες σου στο φόρουμ, ώστε να σου απαντήσει όποιος γνωρίζει και να μάθουν και οι υπόλοιποι;

Nemmesis
25-10-08, 12:03
δεν ρωτας κατι συγκεκριμενο... ειναι τοσα πολλα που υπαρχουν για να σου πουν γενικα για τα επαγκελματικα ψυγεια που απλα θα παρει μια σελιδα λεξεις για τα γενικα και μονο.... ρωτα κατι ποιο συγκεκρινενο... το ποιο απλο ειναι τι ψυγεια εννοεις? συντηριτες, καταψηκτες, μακροχρονιους καταψυκτες, η ψυγεια ορημανσης...

sigalas
29-10-08, 12:33
Εχετε δικιο. Αναφερομαι σε επαγγελματικα ψυγεια συντηρησης (αυτα που υπαρχουν σε περιπτερα και αλλα καταστηματα).

Πως γειωνεται το ηλεκτρολογικο κυκλωμα του ψυγειου,και με ποιες προτεραιοτητες επιλεγονται οι συγκεκριμενες γειωσεις?
Με λιγα λογια εαν μου ζητηθει να εξετασω αν ειναι αποδεκτη η γειωση και αν οχι να προτεινω εγω τη λυση, τι πρεπει να κανω?


Υ.Γ. Με συγχωρειτε για τη διατυπωση , ζητω την κατανοηση σας διοτι ειμαι και νεος στο φορουμ αλλα και νεος στο αντικειμενο αυτο που ασχολουμαι.