PDA

Επιστροφή στο Forum : Τεστ γνησιότητας winXP. Υπάρχει τρόπος... ;



gep58
02-11-08, 20:50
Παιδιά γειά σας,

επειδή δεν έχω μεγάλη εμπειρία γενικά στους υπολογιστές και στα προγράμματα θέλω να ρωτήσω και εάν γνωρίζετε να μου πείτε, εάν υπάρχει τρόπος μια κόπια των winXP να περάσει με επιτυχία το τεστ γνησιότητας της Microsoft.

Ενημερώνω, για αποφυγή παρεξηγήσεων, ότι είμαι κάτοχος γνήσιου προΐόντος της εταιρίας, αλλά θέλω την γνώμη σας για ενημερωτικούς λόγους.

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!
Σε καμιά περίπτωση δεν θέλω να αναφερθούν συγκεκριμένα στοιχεία, αν υπάρχουν.
Μου αρκεί η διευκρίνηση της μορφής πχ "ναι, γίνεται ή όχι δεν γίνεται".

Περιμένω τις απαντήσεις σας...
gep58

hukgys
02-11-08, 21:17
ναι, γίνεται

plouf
02-11-08, 23:34
Οτι κλειδώνει ξεκλειδώνει ;-)

υπάρχουν και θα υπάρχουν παντα "σπαστηρια" το θέμα ειναι πόσο έυκολο/δυσκολο ειναι
κια πραγματικά η microsoft το εχει δυσκολέψει αρκετά πλεον.

Πειρατικά πάντα θα υπάρχουν

hardcode
03-11-08, 00:17
Πολυ ευκολο. Θες το μικρο προγραμματακι?

dalai
03-11-08, 00:36
Για να συνεχισω τη συζητηση....
Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσουν και παλι τα winXP ,αν ο κατοχος εκανε τη "Βλακεια" να δεχτει τον ελεγχο γνησιοτητας απο τη μικροσοφτ, και αυτα φυσικα κλειδωσαν...?

gep58
03-11-08, 00:36
Ευχαριστώ τα παιδιά με τη σειρά που απάντησαν ως τώρα
τον hukgys, τον plouf και τον hardcode!

Όχι hardcode δεν θέλω το προγραμματάκι, γιατί όπως ανέφερα είμαι νομοταγής πολίτης σ΄αυτό το θέμα, αλλά είχα κάποιες πληροφορίες περί αυτού, δεν τις πίστεψα και θέλησα να το εξακριβώσω.

Κάποια άλλη φορά, που δεν θα είμαι νομοταγής, θα χρειαστώ όντως την βοήθειά σας
βασιζόμενος στο επιχείρημα του plouf "Οτι κλειδώνει ξεκλειδώνει". Σωστά;

Να είστε καλά
gep58

Γιώργος 231
03-11-08, 02:44
αγαπητοι φιλοι, εχω το ιδιο προβλημα, αλλα εγω δεν βρισκω λυση.
εχω τα γνησια xp home edition αλλα δεν εχω (εχω χασει) τον κωδικο.
πηρα τηλεφωνο την μικροσοφτ και μια χαζη μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω τιποτα μονο με το γνησιο σιντι.

ετσι, καθε 27 μερες κανω παλι ινστολ στο λαπτοπ τα windows.

σημερα ειναι η τελευταια μερα, και πρεπει να ξανακανω ινστολ ξανα.
παρακαλω αν υπαρχει λυση, θα σας ημουν υποχρεος.

(τον κωδικο που βαζω τον βρηκα στο ιντερνετ και ... φυσικα δεν περναει το τεστ επιβεβαιωσης)

ευχαριστω

hukgys
03-11-08, 10:43
το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι
να απενεργοποιήσεις τα update της microsoft

billtech
03-11-08, 16:25
η να κανεις αυτο που ειπε ο φιλος hukgs η να βρεις απο το νετ ενα κωδικο που να μην τον κτυπα η microsoft.
παιδια μπορει να ειμαι φιλος των δικαιωματων του καθενος σε κατι που εμπορευεται
αλλα η microsoft το εχει ξεφτυλισει το θεμα..εχει ενα λογισμικο που καλως η καως εχει το μονοπωλειο..αφου το ξερει και ξερει οτι ολοι(σχεδον) θα το παρουν αρα θα βγει στη τιμη γιατι να τα εχει τοσο ακριβα?αμα τα ειχε πιο κατω θα ασχολοντουσαν με πειρατικα η οχι?κανενας νομιζω..ολοι θα ειχαν γνησια...