PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το Windows Media Center.



G-COM
18-11-08, 19:42
Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα τη βοήθειά σας με το Windows Media Center της έκδοσης Windows Vista Home Premium.Πιο συγκεκριμένα,ενώ έχω αλλάξει τις ρυθμίσεις του ώστε να μην ξεκινά κατά την εκκίνηση και να μην κάνει αυτόματες λήψεις, αυτό συνεχίζει να εμφανίζεται πολλές φορές ακόμα και αν έχω πατήσει "κλείσιμο".
Γνωρίζει κάποιος πως γίνεται να μην ξεκινάει όταν ανοίγουν τα Windows;

geoper2
18-11-08, 21:07
δοκιμασες απο το msconfig ? αν οχι πηγαινε start->run->msconfig.exe->στην καρτελα startup και ψαξε για το media center και ''ξετικαρε'' το πατα apply , ok και θα εισαι ενταξει
αν δεν εχεις το run τοτε πατα start και απλα κανε search το msconfig

manos_3
18-11-08, 21:51
Εκτός του κλασικού msconfig υπάρχει και το πρόγραμμα Revo Unistaller(http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html) το οποίο έχει διαχειριστή εκκίνησης και πολλά ακόμα ωραία εργαλεία, και είναι και στα ελληνικά...
Δοκιμάστε το...

G-COM
18-11-08, 23:13
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Το πρόβλημα λύθηκε.

DT200
18-11-08, 23:43
δυστυχώς δεν μας είπες το πώς .

G-COM
19-11-08, 19:35
Δικό μου λάθος.Το msconfig έκανε μια χαρά τη δουλειά του.Το κακό είναι ότι ενώ κάτι τέτοιο στα Win98 θα ήταν από τις πρώτες μου κινήσεις τα Vista ακόμα να τα συνηθίσω.Μήπως τελικά να φύγω απ'αυτά και να πάω στα Linux;Ή να περιμένω τα 7;

ice25
19-11-08, 20:06
Δικό μου λάθος.Το msconfig έκανε μια χαρά τη δουλειά του.Το κακό είναι ότι ενώ κάτι τέτοιο στα Win98 θα ήταν από τις πρώτες μου κινήσεις τα Vista ακόμα να τα συνηθίσω.Μήπως τελικά να φύγω απ'αυτά και να πάω στα Linux;Ή να περιμένω τα 7;


πανε linux.