PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ANAΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΜΕ ΓΡΑΜΜΕΝΑ CD



jeik
31-12-08, 14:24
Παιδια οταν γράφω με το ΝΕRO , η το απλο των windows , audio CD , στο λαπτοπ (οptiarc DVD RW AD-7530B),δεν τα παιζει στο αυτοκινητο , ενω σε ολα τα επιτραπεζια ραδιοσιντι που εχω παιζουν.
Αν το γραψω στον επιτραπεζιο υπολογιστη (ΣΟΝΥ ΣΙΝΤΙ-ΡΟΜ)που εχω τα παιζει κανονικα.
Πειραξα και το αζιμουθιο του λειζερ στο αυτοκινητο αλλα τιποτα , ειναι παλιο , δεν παιζει ΜΡ3 , αλλα παιζει ολα τα αντιγραμμενα μια χαρα εκτος αυτων που εγραψα με το λαπτοπ , λετε να ειναι ο εγγραφεας του λαπτοπ (Hardwear) , ή να δοκιμασω αλλα προγραμματα (softwear) ?

Επισης τονιζω οτι τα γραφω στην πιο αργη ταχυτητα , και διαφορετικες μαρκες δισκων , για σιγουρια αλλα τιποτα.

pas2007
31-12-08, 14:52
Δοκίμασε να γράψεις με το Roxio easy cd creator 10 ή 11 μήπως και κάνει δουλειά. Αλλιώς βάλε την τελευταία έκδοση του Nero. Νομίζω ότι ασυμβατότητα με το άγραφο cd είναι αλλά μπορεί και όχι. Σε ποιές μάρκες γράφεις? Θα σου έλεγα να κάνεις firmware update στο recorder του laptop. Πάντως κάνε ένα καλό καθάρισμα στο Cd του αυτοκινήτου και στο cd του laptop για παν ενδεχόμενο.

jeik
31-12-08, 15:07
s'ευχαριστω για τη βοηθεια, θα τα δοκιμασω , αλλα στο επιτραπεζιο μιλαμε το ΣΟΝΥ σιντι ειναι αρχαιο και τα παει μια χαρα με το οχημα :saad:.

PCMan
31-12-08, 19:09
Σίγουρα γράφεις audio cd και όχι data cd?
Το λέω γιατί το "απλό των windows" που λες, δεν γραφει audio cd (εκτός αν εννοείς το windows media player γιατί μόνο εκείνο γράφει audio).

Αν κάνεις τη σωστή διαδικασία τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι με κάποιο πρόγραμμα γιατί το πρόβλημα μάλλον είναο hardwarικό.

passer07
31-12-08, 21:08
πρώτα δες αυτο που σου λεει o PCMan μετα δοκιμασε και καμια αλλη εφαρμογη χρονια δουλευα το Nero και τωρα ποια που βαρεθηκα το ποσο βαρυ εχει γινει χρησιμοποιο το
Ashampoo Burning Studio 6 FREE και εχω μεινει ευχαριστιμενος....ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!