PDA

Επιστροφή στο Forum : LED ΣΕ ΠΛΑΚΕΤΑ



IRIN08.05
08-01-09, 10:00
Καλημέρα σας και χρόνια πολλά,
Θα ήθελα τη γνώμη σας για μία αγορά που έκανα και παρουσίασε πρόβλημα.Πρόσφατα αγόρασα έναν ηλεκτρονικό διάδρομο γυμναστικής όπου ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί.Ανάβοντας το διακόπτη του ρεύματος για να ξεκινήσει δεν ανάβει το κόκκινο λαμπάκι πάνω στη πλακέτα.Έχει δύο led πάνω στη πλακέτα το ένα είναι για την ανάκλιση και το άλλο απο τι κατάλαβα είναι για τη τροφοδοσία.Απο κάτω έχει μια μικρή ασφάλεια.Μήπως κάηκε και θέλει αλλαγή,μήπως κάηκε όλη η πλακέτα.Το led της ανάκλισης ούτως η άλλως δεν ανάβει γιατί ο μηχανισμός έχει αφαιρεθεί για επισκευή.Τον έβγαλα μόνος μου.Τι μπορεί να έχει αλλάξει και δεν ανάβει το led ενώ αρχικά άναβε;Παρακαλώ όποιος γνωρίζει και είναι σχετικός μ'αυτά να μου απαντήσει.
Ευχαριστώ για το χώρο σας

moutoulos
08-01-09, 15:43
Καλως ήρθες Τάσο !!!!!
Κοίταξε την ασφάλεια, είναι καμμένη ??

gep58
08-01-09, 23:59
Τάσο,
πρώτα απ΄όλα έλεγξε, αν η πρίζα ρεύματος (ρευματοδότης σούκο) έχει δική της ασφάλεια στον ηλεκτρικό πίνακα, μήπως έπεσε κατά την εκκίνηση.

gep58

ΝΙΚΟΣ_Τ
09-01-09, 00:25
Τάσο νομίζω το πείρες χαλασμένο και προσπαθείς να το φτιάξεις και λες που θα βρω φθηνό επισκευαστή στο ίντερνετ και να σε !
LED ΣΕ ΠΛΑΚΕΤΑ μα είναι θέμα αυτό το ''βλάβη σε ηλεκτρονικό διάδρομο'' δεν σου έκανε ?
(Το led της ανάκλησης ούτως η άλλως δεν ανάβει γιατί ο μηχανισμός έχει αφαιρεθεί για επισκευή)
Εγώ φίλε μου αν το είχα αγοράσει πρόσφατα θα το πήγαινα πίσω !