PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με mini stick



TOOTH
18-03-09, 11:55
πηρα που λετε ενα Mini stick kingston(ροζουλι αν εχει σημασια:001_tt2:)
στην ψευτοσυσκευασια του γρaφει "works with windows vista"

εγω ομως που το εβαλα σε οτι θυρα ειχε το ρημαδι το λαπτοπ,μεχρι και στις θυρες απο το φουρφουρι το εβαλα(εσεις που ειστε γνωστες,το φουρφουρι το λετε cooler) και συνεχως μου βγαζει πως δεν εχει προγραμμα οδηγησης...

τι να καμω το καψερο?:cursing::bored::blushing:

jakektm
18-03-09, 11:58
πολλα Usb χρειάζονται μια αρχικη εγκατασταση. ΑΝ σου βγαζει ένα μηνυμα με επιλογες, πάτα εγκατάσταση μια φορα και μετα επομενο.

TOOTH
18-03-09, 12:05
δεν μου βγαζει τπτ απολυτως...
εξηγω βημα βημα.

το βαζω στην θυρα
περιμενω
μου βγαζει συννεφακι πως η συσκευη δεν αναγνωριζεται ,και να κανω κλικ στο συννεφακι
κανω κλικ στο συννεφακι και ανοιγει παραθυρακι με τιτλο αγνωστη συσκευη usb
ιδου σκρινσοτhttp://img4.imageshack.us/img4/3007/gmtausb.jpg
αν κανω κλικ εκει που λεει αγνωστη συσκευη(δλδ για το Usb) μου βγαζει

http://img4.imageshack.us/img4/463/gamotausbmoymesa.jpg

jakektm
18-03-09, 12:10
στην καρτελα 'προγραμμα οδηγησης' μπες, και δες αν γινεται ενημερωση

TOOTH
18-03-09, 12:14
http://img4.imageshack.us/img4/9492/skatousb.jpg

αν κανω κλικ στο λεπτομερειες μου γραφει πως δεν χρειαζεται ή δεν εχουν φορτωθει αρχεια με οδηγους....

chip
18-03-09, 12:28
1. Δοκίμασε αν δουλεύει το φλασάκι σε άλλο Pc... αν δεν δουλεύει είναι ελατωματικό και το επιστρέφεις...
2. Δοκίμασε αν δουλεύει άλλο φλασάκι στο λάπτοπ σου για να είναι σίγουρο οτι δεν έχει κάποιο πρόβλημα το λάπτοπ (στo υλικό ή στα vista).
Αν δεν δουλέψει τίποτε από αυτά... ίσως πρέπει να δοκιμάσεις άλλη μάρκα φλασάκι. Τα kingston αν και καλής ποιότητας έχουν παραξενιές (πχ δεν παίζουν στα Milenium που υποστηρίζουν φλασάκια).

TOOTH
18-03-09, 12:31
αλλο φλασακι λειτουργει..παλι κινκστον κιολας...

ισως το συγκεκριμενο να εχει προβλημα..θα το δοκιμασω και σε αλλο πι σι και το πολυ πολυ να φαει πεταμα..

chip
18-03-09, 13:02
Έχει 5 χρόνια εγγύηση....

TOOTH
18-03-09, 13:23
δεν εχω αποδειξη αγορας ομως...

jakektm
18-03-09, 16:35
πριν το πεταξεις, μπες στο συστημα να δεις συσκευες, και βρες εναν τροπο να το κανεις φορματ.

χωρις σιγουρια ομως στο λεω..

ενας σκληρος δισκος που ειχα αγορασει, δεν το διαβαζε , και τελικα ηθελε διαμορφωση.

JOHNY+
18-03-09, 17:03
αν δεν δουλευεει και θελει φορματ πηγαινε εργαλεια διαχειρησης , διαχειριση δισκων εκει θα το εμφανιζει σαν δισκο , μονο προσεξε μην κανεις φορματ κανεναν αλλον δισκο του υπολογιστη .

TOOTH
18-03-09, 17:14
επειδη ειμαι ασχετη,δεν το παμε βημα βημα???πλιιιιιζ?


δε το βγαζει στην διαχειρηση δισκων...

dikos
18-03-09, 18:18
Πέτα το.:blush:

chip
19-03-09, 20:39
Δεν έχεις απόδειξη? Άρα έχουμε την ευκαιρία να δοκιμάσουμε την kingston στην υποστήριξή της. Στείλε το στα κεντρικά τους... λογικά θα στο αντικαταστήσουν...

In Europe, if you are unable to return the product to the authorised Kingston dealer or distributor from whom you purchased the product, you may return the product directly to the Kingston service centre at: Kingston Court, Brooklands Close, Sunbury on Thames, Middlesex, TW16 7EP, UK. Before returning the product, you must first obtain a Return Material Authorization ("RMA") number from Kingston. An RMA number is obtained by contacting European Technical Support via Kingston's website: kingston.com/support. Conditions and freight requirements are as with U.S. RMA returns as shown above.

xrhstos1978
19-03-09, 20:49
Καλησπερα, τι Windows εχεις?

PCMan
19-03-09, 21:30
Πέτα το και βάλε xp :)