PDA

Επιστροφή στο Forum : Θόρυβος στα Logitech X530



pas2007
18-03-09, 14:55
Καλησπέρα σας.
Έχω εδώ και αρκετά χρόνια αυτά τα ηχεία και παρατηρώ θόρυβο σε αυτά όποτε π.χ. ανοιγωκλείνω έναν διακόπτη για φως ή ενεργοποιείται κάποια ηλ.συσκευή.
Τα θέμα είναι πως και σε έναν φίλο που τα έχει αυτά τα ηχεία συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Τα δικά μου ηχεία τα έχω δοκιμάσει σε μια παλιά και σε μία καινούρια ηλ. εγκατάσταση αλλά γίνεται το ίδιο. Δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα αλλά είναι ενοχλητικό κάπου κάπου. Παλιότερα είχα ρωτήσει κάποιυς ειδικούς και μου είπαν να ελέγξω την γείωση κάτι που δεν έχω κάνει ακόμα και μια άλλη ιδέα ήταν να πεί κάποιο φίλτρο (αν υπάρχει) στην είσοδο των ηχείων κάτι που δεν έχω ψάξει ποτέ.
Πως προκαλείται αυτό?
Τι λέτε να κάνω?
Πείτε μου τι νομίζετε.
Ευχαριστώ.

pstenos
06-07-09, 20:20
Φιλε μου γεια σου

το ποιο πιθανο προβλημα που μπορω να σου πω ειναι το εξης.
το καλωδιο που συνδεεται με τον υπολογιστη σου να ειναι ελατωματικο και να μην ειναι καλα κολλημενα τα καλωδια.
Παιζει ρολο με την γειωση που ειπες.
Αλλαξε πρωτα αυτο το καλωδιο μετα δες αν πατανε καλα τα σιδερακια που εχεις βαλει την πριζα του υπολογιστη σου(την γειωση δλδ)

pas2007
06-07-09, 21:51
Οκ ευχαριστώ για την συμβουλή. Παλιότερα τα έιχα δοκιμάσει και σε διαφορετικές φάσεις και σε διαφορετικό διαμέρισμα που τα έιχα αλλά τίποτα. Βέβαια μου έχει ξεφύγει αυτό που λές για το καλώδιο ρεύματος του PC. Θα το κοιτάξω.