PDA

Επιστροφή στο Forum : CDI VESPA



sakiselectronics
06-04-09, 22:27
Σας έχω το σχέδιο της CDIγια VESPA

leosedf
07-04-09, 00:39
Εγώ είχα κάνει ένα με 4 εξαρτήματα που δούλευε πιό καλά και απ το εργοστασιακό.
YouTube - Homemade Peugeot Speedfight CDI.

Nemmesis
07-04-09, 01:30
και εγω εχω ασχοληθει λιγο με cdi... μια για ενα yamaha aerox 50 full polini βεβαια το κυκλωμα ηταν παρα πολυ απλα και δεν ειχα σταδια... δλδ δεν αλαζε καθολου την προπορια σε σχεση με τις στροφες του κινητηρα... μετα την εψαξα λιγο για το runner μου 180cc 2τ (θα ηταν με μΕ που θα επελεγες χειροκινητα στις ποσες στροφες θα "εμπαινε" το επομενο σταδιο και ποια προπορια θα ειχε) τα πρωτα πειραμετα πηγαιναν καλα αλλα λογο εληψεις ενδιαφεροντος ακομα διαλιμενο στο υπογειο ειναι το μηχανακι...

leosedf
07-04-09, 01:44
Δε χρειάζεται προπορεία. Ψιλοάχρηστο. Και ένα απλό κύκλωμα καλό είναι. Δεν κάνει μεγάλη διαφορά.

Nemmesis
07-04-09, 10:46
δεν ειπα πουθενα οτι δινει τα τρελα αποτελεσματα... απλα οσο νανε κατι κανει... και φυσικα δεν μιλαω για ενα απλα 50ρι του οποιου αλαξες την ηλεκτρονικη... αλλα αν μπορεις ψαξε για καναν κανγουρακο στην πολη σου που εχει πηραξει το 50ρακι του και ζητα του καμια βολτα :001_rolleyes: αν εχει την ηλεκτρονικη της pollini τοτε θα καταλαβεις οτι παιζει ρολο αλλα βεβαια ολα αυτα ειναι παιδικα μιας και το 50ρι οτι και να το κανεις δεν παυει ποτε να ειναι 50ρι :001_tt2:


Υ.Γ. αααααααχ ποτε θα εχω το R1 μου:001_wub::blushing::crying:

leosedf
07-04-09, 10:49
Ξέρω πολύ καλά για τα pollini βασικά εχω ήδη εξαρτήματα πάνω stage6.
Είναι της θείας μου το μηχανάκι.

Nemmesis
07-04-09, 15:45
την ηλεκτρονικη της πολινι την εχεις "καβαλησει"?

sv9cvk
08-04-09, 01:09
Καλησπερα !
Για φωτιστε με και μενα :confused1:μιας και ψιλοασχετος:blushing:
Μιας και εχω ενα GT200 και εχασα και τα δυο κλειδια :saad: και το master!!! :001_unsure:οποτε παω για αλλαγη ηλεκτρονικης κλπ κλπ:saad:
Υπαρχει περιπτωση με το παραπανω η αλλο αντιστοιχο κυκλωμα να το κανω να δουλεψει χωρις το immobilizer??? :confused1:
Ευχαριστω Χρηστος

leosedf
08-04-09, 01:52
Φυσικά, ο λόγος που άλλαξα την ηλεκτρονική είναι επειδή χάλασε το immobililzer.

sv9cvk
08-04-09, 11:56
Φυσικά, ο λόγος που άλλαξα την ηλεκτρονική είναι επειδή χάλασε το immobililzer.
Μαλιστα ενδιαφερον ακουγεται!!:001_smile:
Και που μπορω να βρω καποια σχεδια η κατι ετοιμο που να ταιριαζει στην VESPA μου? (GT200 τετραχρονη)
Ευχαριστω Χρηστος

Nemmesis
08-04-09, 17:21
εχει το speedfight immobilizer?
ασε το κοιταξα και ειδα οτι οντως εχει... αλλα εγω καποτε επιασα στα χερια μου ενα speedfight 2 50ρι και δεν ειχε immobilizer.... εβγεναν μοντελα χωρις immobilizer?