PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ



mystaki g
27-04-09, 19:30
Εχω το Αdobe Reader 9.Το σχεδιο που εχω ειναι στα 24 ΜΒ , ειναι πολυ μεγαλο και εχει καπου 40 σελιδες .Εγω θελω μονο τις 10 πως να τις βγαλω και να εχω ενα ξεχωριστο σχεδιο;

kostas_a22
27-04-09, 19:53
Καλησπέρα.
Εγώ έχω το Αdobe Reader 8 Professional.
Και για να κάνω αυτό που θέλεις ανοίγω το σχέδιο που θέλουμε και πατάμε στο "Συνδυασμός αρχείων", μόλις ανοίξει βλέπουμε ότι είναι επιλεγμένο το σχέδιο που θέλουμε και πατάμε "Επιλογή σελίδων" επιλέγουμε τις σελίδες που θέλουμε και πατάμε το ok, πατάμε το επόμενο, μετά δημιουργία και τέλος αποθήκευση.
Ελπίζω να τα καταφέρεις!!

anger
27-04-09, 19:55
Άν έχεις το Office 2007 τότε με copy paste διαλέγης αυτό που θες χωρις το fine reader αλλα νομίζω οτι και το Reader έχει επιλογη για να απομονώσης κάποια κομμάτια!!

mystaki g
27-04-09, 20:46
Δεν μπορω να βρω πουθενα "Συνδυασμός αρχείων"

lordi
27-04-09, 20:54
Αυτό δεν γίνεται με τον απλό Acrobat Reader νομίζω, ο kostas_a22 (http://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=28708) μάλλον εννοεί Adobe Acrobat 8 Professional!

kostas_a22
27-04-09, 21:04
Εγώ έγραψα ότι είναι το Αdobe Reader 8 Professional.
Αν δεν έχεις "Συνδυασμός αρχείων" δεν μπορείς να το κάνεις!!

KOKAR
27-04-09, 21:33
φίλε μπορείς να το κάνεις και μάλιστα free με το
πρόγραμμα, CutePDF writer απο το παρακάτω link
http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp
αυτόθα σου δημιουργήσει ένα εικονικό printer στον υπολογιστή σου
και όταν θα ανοίξεις το PDF με τον reader που έχεις θα του
πεις να κάνει
εκτύπωση και θα επιλέξεις τον εικονικό printer CutePDF Writer και θα του πεις να σου εκτυπώσει μόνο τις σελίδες που θέλεις. Αυτό θα σου δημιουργήσει
ένα PDF με τα στοιχεία που θέλεις

mystaki g
27-04-09, 21:34
Εγώ έγραψα ότι είναι το Αdobe Reader 8 Professional.
Αν δεν έχεις "Συνδυασμός αρχείων" δεν μπορείς να το κάνεις!!

Καταλαβα. το δικο σου η το adobe acrobat 8 professional ελληνική έκδοση μηπως ξερει κανεις απο που να το κατεβασω

mystaki g
27-04-09, 21:36
φίλε μπορείς να το κάνεις και μάλιστα free με το
πρόγραμμα, CutePDF writer απο το παρακάτω link
http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp
αυτόθα σου δημιουργήσει ένα εικονικό printer στον υπολογιστή σου
και όταν θα ανοίξεις το PDF με τον reader που έχεις θα του
πεις να κάνει
εκτύπωση και θα επιλέξεις τον εικονικό printer CutePDF Writer και θα του πεις να σου εκτυπώσει μόνο τις σελίδες που θέλεις. Αυτό θα σου δημιουργήσει
ένα PDF με τα στοιχεία που θέλεις
Θα δοκιμασω η καλυτερα να βαλω το adobe acrobat 8 professional. Στην αρχη θα ψαξω για adobe , εαν δεν βρω ακρη θα κατεβασω το CutePDF

Τρελός Επιστήμονας
28-04-09, 16:37
Φίλοι μου, άλλο το Acrobat Reader και άλλο το Acrobat Professional! Το πρώτο μπορεί μόνο να διαβάσει αλλά δεν μπορεί να κάνει καμιά αλλαγή σε αρχεία ενώ το δεύτερο κάνει σχεδόν οτιδήποτε. Το πρώτο είναι δωρεάν ενώ το δεύτερο όχι.

mystaki g
28-04-09, 23:40
[KOKAR] Κωστα να σαι καλα/Ευχαριστω

KOKAR
29-04-09, 10:15
τιποτα ρε φιλε


υ.γ
αληθεια, το τιμολογιο που να στο στειλω ??? :lool::lool::lool:

mystaki g
29-04-09, 13:15
εδω:ok::thumbup1::byebye: