PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτε ειναι οι επόμενες Εξετάσεις;



drPanos
24-05-09, 13:25
Παιδια γνωρίζετε ποτε ειναι οι επομενες εεπομενες εξετασεις για την αδεια του ραδιοερασιτεχνη;:confused1::confused1:, σκευτομαι να στηλω τον γιο μου να την παρει.. που του αρεσει κιολας....
Ευχαριστώ:001_smile:

antonis_x
26-05-09, 01:42
Κι εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω πότε είναι γιατί σκέφτομαι να δώσω..Λογικά κάπου Σεπτέβρη-Οκτώβρη θα ναι όπως πάντα,αλλά δεν ξέρω αν έχει κανονιστεί ή πότε κανονίζουν συγκεκριμένη ημερομηνία..

WIZARD
27-05-09, 13:24
Για Θεσ/νικη ξερει καποιος τι χρειαζεται για τις εξετασεις για να παρεις
την αδεια του ραδιοερασιτεχνη?
Που δινεις εξετασεις (μερος) και τι ζητανε στις εξετασεις (τι πρεπει να ξερεις -υλη-μαθημα ) ?
και οτι αλλο χρειαζεται

Ακρίτας
27-05-09, 22:42
Για Θεσ/νικη ξερει καποιος τι χρειαζεται για τις εξετασεις για να παρεις
την αδεια του ραδιοερασιτεχνη?
Που δινεις εξετασεις (μερος) και τι ζητανε στις εξετασεις (τι πρεπει να ξερεις -υλη-μαθημα ) ?
και οτι αλλο χρειαζεται
Για το πού και πότε κάνε ένα τηλέφωνο στη Διεύθυνση Μεταφορών και Επικοινωνιών. Για τα υπόλοιπα θα βρείς απαντήσεις εδώ:http://62.103.213.195/

japetus
30-05-09, 21:34
Οι επομενες εξετασεις ειναι λογικα τον Σεπτεμβριο ή αρχές Οκτωβρίου.
Όσοι ενδιαφερονται να δώσουν και δεν επιθυμούν να εξεταστούν και στα προφορικά, μπορουν να γραφτουν σε καποιο ραδιοερασιτεχνικο συλλογο και να παρακολουθησουν τα μαθηματα που αρχισαν στους περισσοτερους εδω και μια εβδομαδα (δεν υπαρχει αγχος, προλαβαινετε να ξεκινησετε και τωρα).

Υπάρχει ωστοσο μια σημαντικη ανακοινωση στην πρωτη σελιδα του ΥΜΕ, συμφωνα με την οποια προτιθενται να αλλαξουν την υλη (το γνωριζαμε αυτο) και εχουν αναρτησει ενα ΝΕΟ ερωτηματολογιο 750 ερωτησεων με απαντησεις πολλαπλης επιλογης το οποιο το εχουν θεσει για δημοσια διαβουλευση μεχρι τις αρχες Ιουνιου. Αν τυχον εγκριθει, τοτε αυτο θα ισχυσει και για τις εξετασεις του Σεπτεμβριου.. Ακομα και αν δεν ισχυσει τελικα ομως, παραμενει καλο υλικο για μελετη για οσους ενδιαφερονται να δωσουν εξετασεις..

WIZARD
30-05-09, 21:40
Ακομα και αν δεν ισχυσει τελικα ομως, παραμενει καλο υλικο για μελετη για οσους ενδιαφερονται να δωσουν εξετασεις..
εχεις αυτο το υλικο να το σηκωσεις ?

japetus
30-05-09, 21:42
εχεις αυτο το υλικο να το σηκωσεις ?

Υπάρχει στη σελίδα του ΥΜΕ: http://www.yme.gr/getfile.php?id=2365

Αρκετά περισσοτερες (διπλάσιες) ερωτησεις απο την προηγουμενη εξεταστεα υλη, και μου αρεσε το γεγονος οτι πολλες ερωτησεις συνοδευονται και με φωτογραφιες ή σχεδιαγράμματα. Προθεση του υπουργειου ειναι οι εξετασεις να διεξαγονται με υπολογιστη που καταχωρει αμεσα τα αποτελεσματα, οπως και στις θεωρητικες εξετασεις υποψηφιων οδηγων...

WIZARD
31-05-09, 01:51
Σ'έυχαριστω japetus