PDA

Επιστροφή στο Forum : ATLAS ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ FM TRANSMITTER!!



billos1989
24-06-09, 19:03
Το θεμα το εφτιαξα οχι για να παρουσιασω την κατασκευη..:lool:απλα για χαβαλε...λογω του ιδιομορφου-διακριτικου κουτιου της!!!:hammer:

babisko
24-06-09, 19:08
Βασίλη, είναι σταθερός ο πομπός ή με τόσο λάδι γλιστράει (τσουλάει) η συχνότητα; :001_tt2:

Γιώργος 231
24-06-09, 19:08
Το θεμα το εφτιαξα οχι για να παρουσιασω την κατασκευη..:lool:απλα για χαβαλε...λογω του ιδιομορφου-διακριτικου κουτιου της!!!:hammer:

χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα

ΚΑΛΑ ρε τετοιο (το παλιο) ωραιο κουτι και το πεταξες ?

Ρε bill, γιατι δεν εβαλες και τον κονεκτορα εσωτερικα ?
Το κατασκευασες για εξωτερικη χρηση ?

Ωραια δουλεια

ΥΓ
παρθενο ή εξτρα παρθενο :laugh:

tzitzikas
24-06-09, 19:23
βασίλη πούλα το στον cdm. παντος για καμουφλαρισμα για την ΕΕΤΤ καλο είναι. :hammer:

billos1989
24-06-09, 19:24
χαχαχαχαχαχαχ...παρθενο....δεν το χω πεταξει το παλιο....αυτο θα ειναι για εξωτερικη χρηση..EMΠΙΣΤΕΥΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΤΛΑΣ FM MODULES:lool::lool::lool::lool:

Γιώργος 231
24-06-09, 19:29
χαχαχαχαχαχαχ...παρθενο....δεν το χω πεταξει το παλιο....αυτο θα ειναι για εξωτερικη χρηση..EMΠΙΣΤΕΥΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΤΛΑΣ FM MODULES:lool::lool::lool::lool:

Η ατλας μοντουλς εχει και κεραιες ?
rds ?
stereo encoder ?

Για ριξε καμια φωτο ....

billos1989
24-06-09, 19:36
σημερα-αυριο θα ανεβασω φωτο της κεραιας:....ΑΤΛΑΣ FM CREMASTRONE ANTENNA!!!!!!!!!!:lool:

weather1967
24-06-09, 23:29
Ωραίος ο Βασίλης :001_smile:
Νά κανουμε και παραγγελιες δηλαδή ,τι οξύτητα εχει το παρθένο ? 100 ?:lool:.

marios-nik90
25-06-09, 01:03
τωρα εμπιστευτε αφοβα την νεα μας σειρα μηχανηματων ΑΤΛΑΣ FM MODULES by MB..πεταξτε τωρα ολα τα μηχανηματα σας στη χωματερη και τρεξτε να προλαβετε και να παραγκειλετε τα νεα μας προιοντα της ΑΤΛΑΣ...Καταληλα στη χρηση για το σπιτι το βουνο [κυριως] το εξοχικο το γραφειο και οπου αλλου θελετε...μη παρασιντικα με χαμηλη τροφοδοσια 12volt - 4a στεγανα ευκολα στη χρηση και αξιοπιστα!!!!!!στους πρωτους 10 που θα τηλεφωνησουν αλλος ενας τενεκες ΑΤΛΑΣ γεματος παρθενο ελεολαδο..:lool:ναι εχει και κεραιες παντως τυπου και αυτοταλαντοτα χωρις ταλαντοτα η με.... και εγκαταστασεις ραδιοφωνικων σταθμων σε βουνα και ταρατσες κανουμε...η νεα εποχη μηχανηματων ATLAS FM MODULES ξεκινησε!!!!!!!:glare:

marios-nik90
25-06-09, 01:15
ακομα μερικες απολαυστε....το ξερω ζηλευετε αλλα τι να κανουμε...ολη του η δυναμικη ειναι στν εμφανηση....:lool:

Γιώργος 231
25-06-09, 03:32
θελω να ξερω ποιος βιδωσε εκει μεσα τις πλακετες, και θα ηθελα φωτογραφιες απο τα χερια του βιδωτη :lool:

HFProject
25-06-09, 10:33
hehe :). Μπράβο.

Αν είναι να το πουλάς και να δίνεις δώρο έναν τενεκέ, τότε να μην το γεμίζεις με λάδι αλλά με αλατόνερο, για τη βάση της κεραίας.

Εκτός αν εννοείς ότι με το "λαδάκι" θα ξεπερνάμε σκοπέλους όπως ***Τ ή άλλοι.



:) LOL

Edison
25-06-09, 12:44
το καλό της υπόθεσης είναι ότι είναι και ελαιόψυκτο, οπότε ούτε ανεμιστήρες ούτε τίποτα.

marios-nik90
25-06-09, 13:56
το καλό της υπόθεσης είναι ότι είναι και ελαιόψυκτο, οπότε ούτε ανεμιστήρες ούτε τίποτα.
:lool::lool: ακριβως!!!!!!!!!!!!!!που να το δειτε με καπακι και ποντεσιομετρο!.............γιωργο ανετα μπηκαν οι πλακετες οταν το βγαλουμε και σε κιτ να το φτοιαχνεις και μονος σου 8α δεις τις οδηγειες.....:biggrin:σκεφτομαστε να φιαξουμε και αλλα προιοντα οπως....μικροπομπους μεσα σε κονσερβες ζαμπον!!!γεφυρες στασιμων σε κουτι κομποστα βερικοκο....η για ποιο απαιτιτικους ροδακινο η και κουτι νες καφε φραπε διπλης ευχαριστησης...λινεαρ σε βαρελια και αλλα πολα!!!!!!!παντα μα την εγκυηση ΑΤΛΑΣ ΜΒ PRODUCTIONS!!!

Γιώργος 231
25-06-09, 14:39
ΑΤΛΑΣ ΜΒ PRODUCTIONS!!! :thumbup1:


Intrakom & Kokkali ηλθε η ωρα σας. :thumbdown:
υγ
τι πολιτικη τιμων θα εχετε για τον ΟΤΕ ?

billos1989
25-06-09, 15:08
οι τιμες θα ειναι προσιτες για τον μεσο ερασιτεχνη-ραδιοπειρα(ματισ)τη:001_rolleyes:....Καλα Γιωργο αν συνεργαστουμε..εσυ με κρεμαστρονε καιραιες κτλ και εμεις με μηχαμηνατα ΑΤΛΑΣ θα χεστουμε στο ταλιρο!!!!:lool::lool::lool::lool::lool:

Γιώργος Ανώνυμος
25-06-09, 15:28
Ωραίος φίλε ο τελεμές!!!

Απλά να βάλεις και ένα επάνω διαχωριστικό με σταγανωτικό (κοινώς φλάτζα), ώστε αν σου έρθουνε τα Αγιοβασιλάκια να μπορείς να πετάξεις από πάνω και ένα κομμάτι φέτα (το παρθένο θα διαρρεύσει από την όποια φλάτζα, άρα ο τελεμές παίζει καλύτερα)!

Τί μου θυμίζεις!!!

Ε ρε φρυγανιέρα και 509..!!!

Χαιρετισμούς
Γιώργος

siolosni
25-06-09, 16:27
Και άμα έρθει το ραδιογωνιόμετρο το λαδώνεις…:001_cool::001_tt2:
Απίστευτο χαχαχαχα:lool::lool::lool::lool:

amiga
25-06-09, 23:57
Χωρίς να θέλω να σας τρομάξω θα πω κάτι άσχετο!!!
Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που η ΕΕΤΤ άρχισε να καλεί σε ακρόαση και να ρίχνει τσουχτερά πρόστιμα σε πειρατικούς σταθμούς!
Το πρώτο πρόστιμο ήταν 100.000 ευρώ!!!!!

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News/news_0915.html

billos1989
26-06-09, 00:23
Χωρίς να θέλω να σας τρομάξω θα πω κάτι άσχετο!!!
Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που η ΕΕΤΤ άρχισε να καλεί σε ακρόαση και να ρίχνει τσουχτερά πρόστιμα σε πειρατικούς σταθμούς!
Το πρώτο πρόστιμο ήταν 100.000 ευρώ!!!!!

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News/news_0915.html


"......Σύμφωνα με δήλωση του Προέδρου της ΕΕΤΤ Καθηγητή Νικήτα Αλεξανδρίδη « η Απόφαση της ΕΕΤΤ για την επιβολή προστίμου σε μη νόμιμο ραδιοφωνικό σταθμό καταδεικνύει ότι η Ρυθμιστική Αρχή είναι αποφασισμένη να αξιοποιήσει τις νέες αρμοδιότητές της προκειμένου να καταστείλει φαινόμενα παράνομων εκπομπών ραδιοτηλεοπτικών σταθμών και να προστατεύσει το δημόσιο συμφέρον»...."

βαρεθηκα πια τα ιδια και τα ιδια...ας ανοιξουν ενα παραθυρο για να ΜΠΟΡΟΥΜΕ να βγαλουμε αδεια και αν δεν το κανουμε...τοτε ξεκινηστε και μαζεψτε τους ολους...ακου λεει να προστατευτει το δημοσιο συμφερον....γτ που εθιξα-προσεβαλα το δημοσιο συμφερον εγω με τα τραγουδακια μου???τωρα σας πηρε ο πονος λαμογια να προστατεψετε το δημοσιο συμφερον....τρωγατε τρωτε και θα τρωτε απο τον κοσμακη..ας μην ξεκινησω να αναφερω σκανδαλα γτ θα γραφω μεχρι το πρωι....και τωρα ξαφνικα ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ....δε μας παρατατε λεω γω....

babisko
26-06-09, 08:38
Mα είναι δημόσιο συμφέρον, αφού πέφτουν πρόστιμα... :001_tt2:

Γιώργος 231
26-06-09, 09:14
"......Σύμφωνα με δήλωση του Προέδρου της ΕΕΤΤ Καθηγητή Νικήτα Αλεξανδρίδη « η Απόφαση της ΕΕΤΤ για την επιβολή προστίμου σε μη νόμιμο ραδιοφωνικό σταθμό καταδεικνύει ότι η Ρυθμιστική Αρχή είναι αποφασισμένη να αξιοποιήσει τις νέες αρμοδιότητές της προκειμένου να καταστείλει φαινόμενα παράνομων εκπομπών ραδιοτηλεοπτικών σταθμών και να προστατεύσει το δημόσιο συμφέρον»...."

βαρεθηκα πια τα ιδια και τα ιδια...ας ανοιξουν ενα παραθυρο για να ΜΠΟΡΟΥΜΕ να βγαλουμε αδεια και αν δεν το κανουμε...τοτε ξεκινηστε και μαζεψτε τους ολους...ακου λεει να προστατευτει το δημοσιο συμφερον....γτ που εθιξα-προσεβαλα το δημοσιο συμφερον εγω με τα τραγουδακια μου???τωρα σας πηρε ο πονος λαμογια να προστατεψετε το δημοσιο συμφερον....τρωγατε τρωτε και θα τρωτε απο τον κοσμακη..ας μην ξεκινησω να αναφερω σκανδαλα γτ θα γραφω μεχρι το πρωι....και τωρα ξαφνικα ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ....δε μας παρατατε λεω γω....

Ποσο δικιο εχεις .......

ΥΓ
Λες ο προεδρος της ΕΕΤΤ να ειναι ραδιοερασιτεχνης ?
Οχι δεν εχω τιποτα με τους ραδιοερασιτχνες, απλα, λειτουργει και αυτος σαν αυτους. Δηλαδη, νομιζει οτι του ανηκουν η ραδιοφωνικες συχνοτητες

HFProject
26-06-09, 10:20
Ψυχραιμία, ο σταθμός που "έφαγε" το πρόστιμο ήταν ΜΗ κερδοσκοπικός;

Αν ναι ΟΚ.

Αν όχι τότε τι σχέση έχει με τους Ραδιο-Εραστές; (όχι ραδιοερασιτέχνες γιατί είναι copyright άλλων) :)

Από την άλλη εγώ θα σταθώ :


...η ΕΕΤΤ για πρώτη φορά πραγματοποίησε ακρόαση μη νόμιμου ραδιοφωνικού σταθμού και επέβαλε σχετικό πρόστιμο...

Δηλαδή όλοι αυτοί οι "περίεργοι" ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΙ παράνομοι ραδιοφωνικοί σταθμοί δεν έχουν ποτέ κληθεί από την επιτροπή;

Μήπως δεν ξέρουν από που εκπέμπουν;

Να πάρω το θάρρος να προτείνω την μεταφορά των μηνυμάτων σχετικά με αυτό το απαράδεκτο γεγονός σε άλλη ενότητα, γιατί είμαστε εκτός θέματος;

Γιώργος 231
26-06-09, 10:32
http://www.stylfm.gr/

HFProject
26-06-09, 10:37
Διαφημίσεις μετέδιδε;

Γιώργος 231
26-06-09, 10:44
Διαφημίσεις μετέδιδε;

8. Ακρόαση του ραδιοφωνικού σταθμού «ΣΤΥΛ FM» Νομού Αττικής, για παροχή διευκρινίσεων σχετικά με αίτηση θεραπείας κατά των 66/2008 και 346/24.6.2008 αποφάσεων του Ε.Σ.Ρ.,
(από αναβολή - áνευ κλητεύσεως 31/3/09).

εγω νομιζω πως ναι.

Πρεπει να ειναι απο τις περιπτωσεις εκεινες που ζητησαν αδεια και δεν πηραν.

ΥΓ
και κατι αλλο, αν ο σταθμος ειναι παρανομος, το προτιμο ποιος θα το φαει ?
το exiter ?
το link ?
ή η κεραια ?

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααα

billos1989
26-06-09, 13:30
Στην αθηνα υπαρχουν ενα σωρο παρανομοι...και δεν εννοω παρανομοι οι οποιοι παιζουν απο την ταρατσα τους με 50βαττ και ακουγονται μεχρι το απεναντι περιπτερο...εννοω παρανομοι οπως ο στυλ,ο digital,κατι κυριοι απο τους 107-108 κτλ...παει η εεττ κλεινει εναν καθε 2 χρονια για τα ματια του κοσμου ο οποιος παρεπιπτωντος την επομενη μερα ξαναεκπεμπει(βλεπε digital)....τι θελουν να μας πουν???γιατι δεν κανουν μια ''ακροαση'' οπως λενε και στην ωραιοτατη συχνοτητα των 100,6ΜΗz?????ε???????οοοοχι ποτε εκει...ειναι ο σκαι!!!!του οποιου δεν του φτανει η 100,3 που ακουγεται στη μιση ελλαδα θελέι και μια συχνοτητα καβατζα....και μην αρχισετε τωρα απο κατω να μου γραφετε οτι πρεπει και αυτοι να κανουν την δουλεια τους,και οτι εγω ειμαι παρανομος...ξερω τι ειμαι και τι δεν ειμαι και ξερω τι μου γινεται...και αν θελουν οι κυριοι να κανουν τη δουλεια τους ας την κανουν σωστα.....τι ταχα μαζευουν τον καθε πειρατη με το 50βαττο που εβαζε γονιδη για να αφιερωνει στη γκομενα στην διπλα συνοικια???για να δειξουν στον κοσμο οτι κανουν τη δουλεια τους.....

siolosni
26-06-09, 16:46
Παιδιά μια παιδαριώδη ερώτηση… γιατί όχι άδειες σε ΑΜ; :blushing::confused1:

marios-nik90
26-06-09, 17:05
Στην αθηνα υπαρχουν ενα σωρο παρανομοι...και δεν εννοω παρανομοι οι οποιοι παιζουν απο την ταρατσα τους με 50βαττ και ακουγονται μεχρι το απεναντι περιπτερο...εννοω παρανομοι οπως ο στυλ,ο digital,κατι κυριοι απο τους 107-108 κτλ...παει η εεττ κλεινει εναν καθε 2 χρονια για τα ματια του κοσμου ο οποιος παρεπιπτωντος την επομενη μερα ξαναεκπεμπει(βλεπε digital)....τι θελουν να μας πουν???γιατι δεν κανουν μια ''ακροαση'' οπως λενε και στην ωραιοτατη συχνοτητα των 100,6ΜΗz?????ε???????οοοοχι ποτε εκει...ειναι ο σκαι!!!!του οποιου δεν του φτανει η 100,3 που ακουγεται στη μιση ελλαδα θελέι και μια συχνοτητα καβατζα....και μην αρχισετε τωρα απο κατω να μου γραφετε οτι πρεπει και αυτοι να κανουν την δουλεια τους,και οτι εγω ειμαι παρανομος...ξερω τι ειμαι και τι δεν ειμαι και ξερω τι μου γινεται...και αν θελουν οι κυριοι να κανουν τη δουλεια τους ας την κανουν σωστα.....τι ταχα μαζευουν τον καθε πειρατη με το 50βαττο που εβαζε γονιδη για να αφιερωνει στη γκομενα στην διπλα συνοικια???για να δειξουν στον κοσμο οτι κανουν τη δουλεια τους.....
ακριβως!!!!!!!συμφωνω με τους προλαλησαντες...αν θελουν να ειναι σωστοι ας ειναι αλλα με ολους!!!ισα μετρα ισα σταθμα!!!οχι εκει που μας συμφερει τα στραβα ματια...

marios-nik90
26-06-09, 17:19
Παιδιά μια παιδαριώδη ερώτηση… γιατί όχι άδειες σε ΑΜ; :blushing::confused1:
:biggrin:ισως αυτο φανει υπερβολικο για σας αλλα απο αυτους ολα τα περιμενω...ισως δεν δινουν ουτε εκει αδειες επειδη ολα τα "θηρια" της RF παιζουν στα fm και κατα την γνωμη τους μονο αυτους πρεπει να ακουει ο κοσμος ετσι ωστε να εχουν και πιο πολυ πελατια σε διαφημησεις...αν εσυ πας και ακους am??και ακομα μια εκδοχη ειναι πως μαλλον επειδη καποτε η κατασταση στα am ηταν οπως τωρα στα fm και εχει παραμεινει ετσι..παντος αν καποτε τα fm βγουν απο το παιχνιδι και χασουν το ενδιαφερον του κοσμου, που θα στραφει καπου αλλου π.χ. internet πιστευω δεν θα τους νοιαζει και τοσο μετα για το δημοσιο σημφερον και δεν θα κηνηγανε τους ερασιτεχνες...

Telemastoras
27-06-09, 03:24
Μήπως είναι το άλλοθι των καναλαρχών που όταν κάνει να ξεμιτήσει κανείς από το μαντρί του κόβει τα πόδια; Δηλαδή τόσα χρόνια που προσβάλΟΥΝ την νοημοσύνη μας τα μεσημεριανάδικα ποιός του έδωσε αυτό το δικαίωμα; Και γιατί να μην είμαι (υποθετικά μιλώντας) παράνομος αφού σε αυτή τη χώρα βραβεύεται η παρανομία; Είδατε κανένα λαμόγιο να πάει φυλακή;
Η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική
Εγώ λεω: Η "πειρατεία" σκοτώνει την αισχροκέρδια

Ε μα πια!
Και τέλος, ποιός όρισε τους ραδιοερασιτέχνες ώς νταβατζήδες των ερτζιανών;
Για την ιστορία:
Τον πρώτο πομπό τον έφτιαξε "ραδιοπειρατής" και μετά ήρθε ένας άλλος αρχιπειρατής -κράτος και δέσμευσε τα πάντα "με το έτσι θέλω".
ΕΞΩ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΡΤΖΙΑΝΑ :angry:

marios-nik90
27-06-09, 03:48
ΠΕΣ ΤΑ ΔΙΚΕ ΜΟΥ!!!ΧΩΣΕ!!!ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ....ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ....=D>=D>=D>ΑΑΝΤΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΠ@ΡΕΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΕΟΥΣ...

weather1967
27-06-09, 12:11
Mα είναι δημόσιο συμφέρον, αφού πέφτουν πρόστιμα... :001_tt2:

Μά πως θα βγουμε απο την κριση και απο το ελλειμα ?? απο παντου κυνηγητο για αμμεσους-εμμεσους φορους ακομα και ο αερας που θα αναπνεουμε θα φορολογειται μεχρι και η αφόδευση :lool:.
Αρε βρεμενοι σανιδα που θελουν ,και τα κοροιδα ο κοσμακης πληρωνει π.χ και 5 ευρω το λιτρο να παει η βενζινη θα πληρωσουμε.:saad:

WIZARD
28-06-09, 03:25
Μά πως θα βγουμε απο την κριση και απο το ελλειμα ?? απο παντου κυνηγητο για αμμεσους-εμμεσους φορους ακομα και ο αερας που θα αναπνεουμε θα φορολογειται μεχρι και η αφόδευση :lool:.
Αρε βρεμενοι σανιδα που θελουν ,και τα κοροιδα ο κοσμακης πληρωνει π.χ και 5 ευρω το λιτρο να παει η βενζινη θα πληρωσουμε.:saad:
Μα ,βρηκαν προβατα ,που δεν μιλανε ,και τα αρμεγουν.

Γιώργος Ανώνυμος
29-06-09, 17:12
Συνάδελφοι,

χαίρομαι που λέτε τα πράγματα με το όνομά τους και σας συγχαίρω!!!

Σέβομαι απεριόριστα τις ευαισθησίες των καθύλην αρμοδίων του site αυτού για την ευαισθησία τους σε ότι αφορά τη ραδιοπειρατεία (βλ. σχετική συζήτηση που έγινε locked επειδή θεωρήθηκε ότι προάγει αυτήν) επειδή υπήρχαν κάποια links τα οποία παρέπεμπαν σε μη αδειούχους σταθμούς του εξωτερικού οι οποίοι μπορεί και να αποτελούν κομμάτι της "κουλτούρας" εκεί όπου εκπέμπουν καθότι παρατήρησα ότι κάποιοι π.χ. στις ΗΠΑ, όπου η νομοθεσία είναι ιδαίτερα αυστηρή γενικότερα, διατηρούν αναλυτικά sites με συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Επίσης στη συγκεκριμένη σελίδα εκφράστηκαν κάποιες απόψεις σχετικά με τις χρήσεις του ραδιοφάσματος (όχι μόνο του ραδιοφωνικού) για τις οποίες είναι προφανέστερο του προφανούς ότι είναι προσωπικές και σε καμμία περίπτωση (δεν προκύπτει από πουθενά) δεν εκφράζουν το παρόν site, τους υπεύθυνούς του και το περιεχόμενό του. Γι'αυτό κάπου το θεώρησα και ας με συγχωρέσουν οι ιθύνοντες υπερβολικό. Αντιθέτως θέματα που θίγονται ευθέως και στη βάση της πολυφωνίας και πολυσυλλεκτικότητας διατηρούν τουλάχιστον κάποια πιθανότητα να βρουν την λύση τους σε βάθος χρόνου.

Καλά αυτό το ραδιο-μπουζουκομάγαζο γιατί δεν μπορεί να το κλείσει κανένας, επί καμίας κυβέρνησης κλπ? Οι λόγοι γνωστοί και χιλιογραμμένοι αλλά κάπου αυτό το κατεστημένο με χαλάει εντελώς. Είναι τελικά κανόνας της ζωής ο νόμος της ζούγκλας? Η ΕΕΤΤ τί λέει γι'αυτό? Θα κυνηγήσει τους συναδέλφους με την κοκκινισμένη 504? Ο μεγαλύτερος υπεύθυνος (όπως για όλα) είναι το ίδιο το κράτος! Και δεν μιλώ ισοπεδωτικά απαξιώνοντας τα πάντα αλλά αναφέρομαι στους νόμους που δεν εφαρμόζονται (όταν υπάρχουν) ή όταν υπάρχουν δημιούργούν μόνο προβλήματα (βλ. δασοκτόνα νομοσχέδια για... αναψυκτήρια στη μέση του δάσους!!!).

Τελικά υπάρχει ελπίδα?

Κάποιες σκέψεις και ολίγος... εκνευρισμός
Γιώργος

billos1989
29-06-09, 18:44
καλα τα λες γιωργο...χαιρομαι που σιγα σιγα ορισμενοι απο μας εδω βγαινουν απο τα καβουκια τους και δεν κρυβονται πισω απο το δακτυλο τους και επιτελους εκφραζουν αυτο που σκεφτονται.....βαρεθηκα πια να βλεπω θεματα δηθεν του τυπου...."κεραια fm για πειραματισμο" χαχαχαχ....αφηστε με ρε παιδια...ή ...."φτιαχνω πομπο fm για πειραματισμο" ναι ρε μετα θα τον βαλεις στο ντουλαπι?????ελεος..χαχαχαχ:lool:

marios-nik90
29-06-09, 18:54
καλα τα λες γιωργο...χαιρομαι που σιγα σιγα ορισμενοι απο μας εδω βγαινουν απο τα καβουκια τους και δεν κρυβονται πισω απο το δακτυλο τους και επιτελους εκφραζουν αυτο που σκεφτονται.....βαρεθηκα πια να βλεπω θεματα δηθεν του τυπου...."κεραια fm για πειραματισμο" χαχαχαχ....αφηστε με ρε παιδια...ή ...."φτιαχνω πομπο fm για πειραματισμο" ναι ρε μετα θα τον βαλεις στο ντουλαπι?????ελεος..χαχαχαχ:lool:
ναι ναι παιδια σκεφτομαι και εγω να δωσω 1.200 ευρω να παρω ενα rvr ετσι ωστε μολις το φερω σπιτι γεματος χαρα να του βαλω πανω το φορτιο και τη bird να κανω πειραματα...και μετα να το βαλω στο συνθετο να το καμαρωνω....οοοχι για εκπομπη (εστω και δοκιμαστικη για ακουστηρι) γιατι ειναι παρανομο...τι λετε να το παρω?:lool::lool::lool: η π.χ εφτοιαξα συστημα ανηψωσης ιστου κεραιας για πειραματισμους...και αγορασα και ενα heliax για τον ιδιο λογο.....:001_tt2:

Triton
29-06-09, 19:01
:-({|=:-({|= [-X :head: :cool: :ok:

moutoulos
29-06-09, 19:28
Μήπως είμαστε λίγο OffTopic (εδώ και 2 σελίδες ... :001_cool:).
Πως απο τον τενεκέ transmitter, φτάσαμε σε "διαμάχη" ?.

Billos1989, δεν το λέω ειρωνικά το "τενεκέ". Απλά επειδή
έχει αυτό το περίβλημα ... :001_rolleyes:.

billos1989
29-06-09, 19:33
καμια διαμαχη.....οσο για το τενεκε...σιγα μη παρεξηγηθω ρε συ!!!!αφου ειπα οτι για χαβαλε το ανεβασα!!!!:lool:

Γιώργος Ανώνυμος
30-06-09, 11:17
Τελεμές είπαμε, όχι... τενεκές!!!

Όχι μόνο δεν υπάρχει διαμάχη αλλά σύμπνοια στις απόψεις...!!!

Ε, ρε η ΣΕΧΤΑ ΤΩΝ ΡΑΔΙΟΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩΝ είναι προ των πυλών... Με ειρηνικά "όπλα" τις κεραίες τους και αναφορά στη διαφορετικότητα του όποιου κοινού θα επέλεγε από τις οργανωμένες συχνότητες της διαφήμισης την... εναλλακτική, σύμβολο το δίπολο ανάμεσα σε δύο GP (Ground Plane)...!!!

Καλώς ήρθατε!!!

billos1989
30-06-09, 19:02
Τελεμές είπαμε, όχι... τενεκές!!!

Όχι μόνο δεν υπάρχει διαμάχη αλλά σύμπνοια στις απόψεις...!!!

Ε, ρε η ΣΕΧΤΑ ΤΩΝ ΡΑΔΙΟΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩΝ είναι προ των πυλών... Με ειρηνικά "όπλα" τις κεραίες τους και αναφορά στη διαφορετικότητα του όποιου κοινού θα επέλεγε από τις οργανωμένες συχνότητες της διαφήμισης την... εναλλακτική, σύμβολο το δίπολο ανάμεσα σε δύο GP (Ground Plane)...!!!

Καλώς ήρθατε!!!

χαχαχαχα ΣΕΧΤΑ ΤΩΝ ΡΑΔΙΟΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩΝ ωραιο μ'αρεσε!!!!!!!!!!!!

Triton
30-06-09, 23:52
Ενημερωτικά
Η «σέχτα» είναι πάντα ένας αντικειμενικός προσδιορισμός που απευθύνεται στους άλλους, συνήθως ως κατηγορία!!! Στην εκκλησιαστική ιστορία οι «σέχτες» θεωρούνται αιρέσεις.

Γιώργος Ανώνυμος
01-07-09, 15:27
Εννοείς ότι είναι λάθος να αυτοπροσδιορίζεσαι ως ΣΕΧΤΑ? Σε αυτήν την περίπτωση θα μπορούσε να το προσδιορίσει έτσι κάποιος τρίτος, π.χ. ρυθμιστικά αρχή (να μη λέμε ονόματα...)!!!

Τα παραπάνω σαφώς λέγονται με χιουμοριστική διάθεση!!!

Θα το δεχόμουν ίσως ότι εκφράζουν και κάποια αγανάκτηση, οπότε το χιούμορ (η σάτυρα που θα έλεγε και ο Λαζόπουλος) προσφέρεται!!!

Εντάξει, κουπόνια δεν θα κόψουμε...!!!

Χαιρετισμούς

Triton
01-07-09, 18:03
(off topic)
Ακριβώς.Αυτό εννοώ ότι είναι λάθος να αυτοπροσδιορίζεσαι έτσι.
Παρόμοιες λέξεις είναι η κλίκα,γιάφκα,μαλάκες,κτλ.
Λέξεις δηλαδή που με τις οποίες χαρακτηρίζουμε πάντα άλλους και ποτέ τον εαυτό μας.
Θα μπορούσες να πεις η επανάσταση των ραδιοπειραμ...
Επειδή βλέπω πως έχεις ευφράδεια λόγου το επεσήμανα,διαφορετικά δεν θα με απασχολούσε καν.

Και βέβαια αντιλαμβάνομαι τη χιουμοριστική διάθεση !!!
Και απάντησα με την ίδια.
Για όποιον δεν κατάλαβε τι εννοούσα με τις φατσούλες εξηγώ:
" Εσείς το βιολί σας μη χτυπιέστε κουλάρετε οκ"
Από εμένα προσωπικά Γιώργο αν και θα έπρεπε, διότι κάποιος απ τη παρέα σου με αποκάλεσε νταβατζή ,καμιά αγανάκτηση χαχα
Σέβομαι και κατανοώ την παρορμητικότητα της νιότης.

marios-nik90
15-07-09, 16:02
ακομα ενα προιον της ΑΤΛΑΣ παιδια δειτε το φιλτρο που ηθελα να φτοιαξω.....STR8 FILTER PASS BAND...η αλλιως STRATLAS FILTER...:lool:και ενας τηλεχειρισμος μεσα σε εργαλειοθηκουλα......

sakis18
15-07-09, 16:14
ακομα ενα προιον της ΑΤΛΑΣ παιδια δειτε το φιλτρο που ηθελα να φτοιαξω.....STR8 FILTER PASS BAND...η αλλιως STRATLAS FILTER...:lool:και ενας τηλεχειρισμος μεσα σε εργαλειοθηκουλα......

Ανεβαινουμε κατηγορια ευωδίας :lool: απο τελεμέδες ,παμε σε κολώνιες θετικο και μονο αυτο :lool:
Μπραβο ετσι εξυπνες ιδέες θέλω να βλέπω ,περα των κλασσικών και καθιερωμένων :wiink:

Phatt
20-07-09, 02:03
Ρε μπας και ειναι κανενας εξυπνος τροπος για καλυψη εαν σκασουν μυτη οι "ανδρες με τα μαυρα ραδιογωνιομετρα";

Εντωμεταξυ ο τηλεχειρισμος με το κινητο μεσα περναει ανετα για βομβα...:001_tt2:

maouna
25-03-12, 22:44
ωραια πραματα!

mpex2006km
26-03-12, 01:19
Για σας παίδες. Έχω βαρεθεί να βλέπω "συντηρητικά" στην TV με την κυρία Ευγενία (δεν λέμε επίθετα) να μας μιλά για σεβασμό και για αξιοπρέπεια με λαονεοδημοκράτες και μνημόνιοεθνικιστές και πράσινα άλογα.

Και στο κάτω κάτω της γραφής για τι να μου μ@μ@ναι τον εγκέφαλο με καλοσειρές του κόλου και να μην τα τον μ@μ@ω εγώ με την RF.
Αυτοί την έχουν ακούσει στέρεο παγκοσμίως και δεν καταλαβαίνουν ότι η περιοχή 87,5-108 μπορεί να γίνει παρελθών με μια κίνηση. Αν αύριο όλοι οι ραδιοπειρατ(ματησ)ές πάνε πχ στους 10Ghz να δω ποιος θα ακούσει μετά FM που θα μείνουν τα πολλά βαττ, τα χιόνια, οι μεγάλες κεραίες και τα πάλα έξοδα του ρεύματος της Δ.Ε.Ι. Να δω ποιος θα ακούει τα ίδια νέα ξανά και ξανά 3 φορές την μέρα από τους ("ΓΙΓΑΝΤΕΣ ΤΩΝ FM"). Και να ρωτήσω εγώ με το καμένο μου νου ΓΙΑΤΙ ΡΕ #ΟΥΣΤΗ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΚΤΙΝΟΒΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Η ΕΤΡ ΜΕ ΔΕΚΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΒΑΤΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥ. ΓΙΑΤΙ ΡΕ Π**ΣΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΣ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΛΟΓΙΚΟ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΩ ΜΕ 0,5 ΒΑΤΤ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΟΥ ΕΓΩ ΣΥΝΤΗΡΩ. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΖΩ ΤΟ ΒΙΑΓΚΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ Μ@Μ@Σ ΚΙΟΛΑΣ. ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΣΗΚΩΘΙΤΕ ΑΠΟ ΚΡΕΒΑΤΙΑ - ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ - ΝΤΙΒΑΝΟΜΠΑΟΥΛΑ - ΨΑΡΟΚΑΣΕΛΕΣ - ΠΑΓΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΟΛΑ ΣΤΟΝ "ΑΕΡΑ". FM - AM - MW - SW - LW ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΑΝΤΑ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΟΛΩΝΕΤΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΟΛΑ ΣΤΑ ΜΠΡΟΦΟΡΙΑ. ΒΑΤΟΠΕΔΙΑ - SIEMENS - ΣΚΑΝΔΑΛΑ - ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΟ ΣΑΣ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ. ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΕΘΝΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΣΩΤΗΡΕΣ. ΟΤΑΝ ΟΛΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ ΣΙΑΞΤΕ ΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΟΣΟΥΝΕΑΙ ΑΥΤΟΙ. ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΑΙΤΟΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΣΩ.

ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΠΡΑΒΩ. ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΑΠΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

maouna
26-03-12, 13:03
έτσι όπως πάνε τα πραγματα και αυτοι που ακόμα κάθοντε ,θα ξεσηκωθούνε σε λίγο καιρόγιατί απλά δεν θα τους πέρνει άλλο.

Γιώργος Ανώνυμος
26-03-12, 14:06
Κωνσταντίνε σωστά όλα αυτά που γράφεις αλλά αναρωτιέμαι ο τελεμές σου τα προκάλεσε ή το αγ(γ)ουρόλαδο που υποτίθεται ότι περιείχε ώστε να ισχύσει περιτρανα το άσμα του Βαλιλάκη "να βγει το μέσα έξω σας" κλπ. κλπ.! Βασικά ρίξε την RF-ιά σου σε όποια μπάντα και συχνότητα και let the night take the... blame!!