PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηχητική ένδειξη αναμένων φώτων (buzzer)



Radiometer
24-08-09, 00:53
Όταν ξεχάσουμε αναμμένα τα φώτα στο αυτοκίνητό μας και ανοίξουμε την πόρτα να φύγουμε
αρχίζει μια προειδοποιητική ηχητική ένδειξη γνωστό και ως (buzzer).

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μήπως γνωρίζει κάποιος το ακριβές σημείο που βρίσκετε αυτό το buzzer σε ένα Hyundai Accent 2001 μοντέλο :confused1:

jim.ni
24-08-09, 02:42
θα ρωτήσω τον αδερφό μου (έχει το ίδιο) και θα σου πω. Στο δικό μου nissan
είναι στο καντράν από πίσω.

Ulysses
24-08-09, 21:55
μήπως γνωρίζει κάποιος το ακριβές σημείο που βρίσκετε αυτό το buzzer



Μυρίζομαι ξύλωμα:lool::lool:

Radiometer
24-08-09, 22:11
Μυρίζομαι ξύλωμα:lool::lool:

άσε με άφησε από μπαταριά 2 φόρες :cursing: επειδή ξέχασα τα φώτα αναμμενα,
και το άτιμο δεν κανε καθόλου ήχο έστω να το εντοπίσω που βρίσκετε

όποτε θα αρχίσω από τιμόνι - ταμπλό - πόρτες - παράθυρα - καθίσματα.......................:lool:

Ulysses
25-08-09, 10:57
Εμείς στην εταιρεία μου έχουμε citroen berlingo και αν αφήσεις τα φώτα ανοιχτά και βγάλεις το κλειδί παραμένουν και αδειάζει απο μπαταρία.την πάθαμε 4 φορές και το μπάζερ που ηχεί για να σου πει οτι τα ξέχασες,ίσα ίσα που ακούγεται,λίγο αφηρημένος να είσαι,τέλος.Απορώ σε τι εξυπηρετεί να ανάβεις τα φώτα χωρίς κλειδί..
Κουράγιο..

morpheas_76
25-08-09, 15:54
Όταν ξεχάσουμε αναμμένα τα φώτα στο αυτοκίνητό μας και ανοίξουμε την πόρτα να φύγουμε
αρχίζει μια προειδοποιητική ηχητική ένδειξη γνωστό και ως (buzzer).

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μήπως γνωρίζει κάποιος το ακριβές σημείο που βρίσκετε αυτό το buzzer σε ένα Hyundai Accent 2001 μοντέλο :confused1:


Η πιο καλη κινηση που εχεις να κανεις ειναι να παρεις με θρασσος την εταιρεια που σου το πουλησε και απαιτοντας το να σου απαντησουν.Παρα να ψαχνεις, συνηθως ο πιο απλος τροπος ειναι ο καλυτερος... Δεν τους ζητας και τα μυστικα του κρατους ...

lastid
25-08-09, 16:12
άσε με άφησε από μπαταριά 2 φόρες :cursing: επειδή ξέχασα τα φώτα αναμμενα,
Δηλαδή η μπαταρία δεν άδειασε από τα αναμένα φώτα αλλά από το buzzer ?? :confused1::confused1:

και το άτιμο δεν κανε καθόλου ήχο έστω να το εντοπίσω που βρίσκετε
Ή δεν ακούγεται το buzzer και θέλεις να το αλλάξεις/φτιάξεις?

KOKAR
25-08-09, 17:28
Δηλαδή η μπαταρία δεν άδειασε από τα αναμένα φώτα αλλά από το buzzer ?? :confused1::confused1:

Ή δεν ακούγεται το buzzer και θέλεις να το αλλάξεις/φτιάξεις?

προφανώς ΟΧΙ, αλλά επειδή δεν ακουγόταν το Buzzer δεν είδε ότι τα
φώτα του είναι ανοιχτά και παπαλα η μπαταρία !

lastid
25-08-09, 21:31
Χεχε.
Αυτό κατάλαβα κι εγώ.
Δεν μπόρεσα όμως να συγκρατηθώ και να μην ρωτήσω :wiink:

El_Kei
29-10-09, 13:53
Χεχε.
Αυτό κατάλαβα κι εγώ.
Δεν μπόρεσα όμως να συγκρατηθώ και να μην ρωτήσω :wiink:
χαχαχα..

Εμένα πάντως ανάβουν μόνο τα πορείας (τα μικρά..).
Τα μεγάλα, αφού βάλεις το κλειδί και το γυρίσεις στο "ΟΝ"..
Αλλά θέλω καινούρια μπαταρία.. αυτή που του έχω έχει αρχίσει "να τα φτύνει"..

H3
29-10-09, 16:48
Εμείς στην εταιρεία μου έχουμε citroen berlingo και αν αφήσεις τα φώτα ανοιχτά και βγάλεις το κλειδί παραμένουν και αδειάζει απο μπαταρία.την πάθαμε 4 φορές και το μπάζερ που ηχεί για να σου πει οτι τα ξέχασες,ίσα ίσα που ακούγεται,λίγο αφηρημένος να είσαι,τέλος.Απορώ σε τι εξυπηρετεί να ανάβεις τα φώτα χωρίς κλειδί..
Κουράγιο..


αυτο που εξυπηρετει ειναι να μπορουν να μενουν τα φωτα (μονο τα πορειας ) ,η και τα alarm αναμενα ακομα και εαν το αυτοκινητο ειναι κλειδωμενο ,αυτο μπορει να ειναι χρησιμο οταν εχουμε παρκαρει η εχουμε ακινητοποιοιθει σε δυσκολο σημειο απο πλευραs ορατοτητας ,για αποφυγη ατυχηματος ,αυτος ειναι ο λογος, και οχι οτι το εχουν παραβλεψει

DT200
31-10-09, 18:01
Το μπάζερ είναι κάτω από το τιμόνι.
έχει δύο καλώδια, το + έρχεται από τα φώτα θέσης και το - από
τον διακόπτη της πόρτας.

η διαστάσεις είναι περίπου 7Cm X 5 Cm και μπορεί να έχει μπλε χρώμα.

καλή τύχη...