PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με συναγερμο με pager



gourtz
31-12-09, 21:12
Καλυσπερα παιδια..... εχω εγκατασταση ενα συναγερμο με τηλεειδοποιηση στο αυοτκνιητο μ ......... o συναγερμος σαν πλακετακια εξωτερικα εχει ενα κραδασμικο μονο... που εχει τρια καλωδια ενα + ενα - κ ενα σημα...
αντι για το κραδασσμικο δοκιμασα ογκομετρικο κ παιδι κανονικα... γινεται να βαλω κ τα δυο μαζι????? καποιος μου ειπε να τα βαλω παραλληλα αναβουν κ τα δυο κανονικα αλλα το κραδασμικο φαινετε οτι κοβει σινεχεια δλδ αναβει το λαμπακι οτι εχει κραδασμο κ καλα δοκιμασα δυοδους στα καλωδια του σηματος αλλα τπτ παιζει κατι αλλο που μπορω να βαλω για να εχω κ κραδασμικο κ ογκομετρικο??????????


ευχαριστω.........

Radiometer
31-12-09, 23:00
τι μάρκα είναι ο συναγερμός σου ?

ανέβασε και καμιά φωτογραφία από τα καλώδια συνδέσεις

gourtz
01-01-10, 13:59
giorgon einai............. apla oloi oi synagermoi exo mia eisodo gia kradasmiko .....h eisodos ayth exei tria pin ta dyo einai +-12 kai to ena einai signal to shma dld poy otan dextei kradasmo to kradasmiko dinei reyma ekei kai thelo na balo k ayto k ena ogkometriko pali me ta idia akribos kalodia parallhla alla otan einai k ta dyo mazi kanei kati epistrofes h kati teotio kai sthn oysia to ena epireazei to allo... dokimasa diodoys stakalodia toy shmatos alla den ekanan katiu pipos mporo na kano kanena kyklomataki ktl oste na paiskoyn...........


sorry gia to greeklish alla exei skalosei to pc k den allazei glossa

Radiometer
01-01-10, 14:20
προφανώς εννοείς giordon alarm και όχι giorgon το μοντέλο του συναγερμού πες πχ Giordon V686 ?

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν στον κραδασμό έχει 2 επίπεδα. δλδ ενα προειδοποιητικό άμα δεχτή μικρο κραδασμό και ένα με ενεργοποίηση του συναγερμού
και άμα έχεις το σχέδιο του συναγερμού ?

gourtz
02-01-10, 21:09
ναι τον 686 εχω

εδω ειναι το manual. εχει κ το σχεδιο μεσα.
http://www.saveltrade.gr/products/pdf/686_EKKINISI_PAGERpdf93.pdf


γενικα η κραδασμικο βαλω εκει η ογκομετρικο μολις πχ στο κραδασμικο το χτυπισης μια φορα βαραει προειδοποιητικα αν συνεχισεις χτυπαει κανονικα το ιδιο κ με το ογκομετρικο αν πας κοντα βαραει προειδοποιτικα και αν συνεχισει κ το ενοχλεις βαραει κανονικα.

και εχει τρια καλωδια κ το ογκομετρικο κ το κραδασμικο 2 τροφοδοσιακ ενα το σημα. με παραλληλα που τα δοκιμασα παιρνουν φτροφοδοσια κανονικα αλλα μπερδευονται ειχα δοκιμασει διοδους στο καλωδιο του σηματος αλλα τπτ