PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με σύνδεση τηλεφώνου Cyta



miner
12-01-10, 20:28
Γεια σας

Εχω σύνδεση double play από τη Cyta. Σήμερα ενεργοποιήθηκε πλήρως η σύνδεση ( μεχρι χθές δεν είχα εισερχόμενες κλήσεις). Έχω μοντεμ pirelli και στο σπίτι ειναι εγκατεστημένος συναγερμός με 24 ωρη παρακολούθηση μέσω τηλεφώνου. Έχω τα εξής προβλήματα απορίες : 1) για να έχω τηλέφωνο σε όλο το σπίτι απο την έξοδο phone1 εστειλα επιστροφή στην πρίζα. Το μόντεμ δεν το εχω συνδέση στην κεντρική πριζα διοτι δεν με βολεύει, αλλά σε ένα απο τα άλλα δωμάτια. Αν την επιστροφή την έχω χωρίς φιλτρο έχω θορυβο στη γραμμή. Η τεχνική υποστηριξη της cyta μου είπε πως θα έχω αποσυνδέσεις με αυτον τον τρόπο. Τι ισχύει και τι πρέπει να κανω ώστε να μην χρειαστεί να αλλάξω θέση στο μόντεμ. 2) μέχρι χθες ο συναγερμός εδινε κανονικά σημα στην εταιρία (τουλάχιστον αυτό εδειχναν οι κλησεις του μοντεμ) σημερα ομως για να δωσει σημα πρεπει να αποσυνδέσω το τηλεφωνο και μετα αφού συνδεθει πρέπει να ξανασυνδεσω το τηλεφωνο. Ο συναγερμός και με την προηγούμενη εταιρία (τελλας) και τώρα δεν είχε φιλτρο. Καμιά ιδέα τι φταίει;

Ευχαριστώ

kostas_thess
12-01-10, 20:38
Καταρχάς πες μας/ δειξε μας λιγο την συνδεσμολογία του σπιτιού σου .

Και δεύτερον πόσα καλώδια έχεις? 2 ή 4 ?