PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΤΙΠΑΡΑΣΙΤΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ



leolonis
12-01-10, 21:38
Γεια σας φιλοι.
Μηπως εχει κανεις καποιο κυκλωμα ή καποια αλλη λυση για ενα αποτελεσματικο αντιπαρασιτικο φιλτρο αυτοκινητου ?
Ξερετε .. κατι για να σταματησει το ζουζουνισμα που ακουγεται απο τα ηχεια οταν δουλευει η μηχανη και κατι για να κοβει το ΓΚΟΥΠ !! που ακουγεται οταν ενεργοποιειται το remote του ενισχυτη. :confused1:

Ευχαριστω εκ των προτερων.

FILMAN
13-01-10, 13:50
Αυτό που ζητάς υπάρχει έτοιμο. Κοίτα σε μαγαζιά που κάνουν εγκαταστάσεις ηχοσυστημάτων και συναγερμών και θα βρεις. Α, και δεν είμαι σίγουρος ότι θα σου κάνει για τη δεύτερη δουλειά που το θέλεις...

Radiometer
13-01-10, 17:57
leolonis να σε ρωτήσω, την εγκατάσταση την έκανες εσύ ο ίδιος στο αυτοκίνητο ?

αν ναι τα καλώδια RCA και του ρεύματος πως περάστηκαν ?

sakis
14-01-10, 10:41
Γεια σας φιλοι.
Μηπως εχει κανεις καποιο κυκλωμα ή καποια αλλη λυση για ενα αποτελεσματικο αντιπαρασιτικο φιλτρο αυτοκινητου ?
Ξερετε .. κατι για να σταματησει το ζουζουνισμα που ακουγεται απο τα ηχεια οταν δουλευει η μηχανη και κατι για να κοβει το ΓΚΟΥΠ !! που ακουγεται οταν ενεργοποιειται το remote του ενισχυτη. :confused1:

Ευχαριστω εκ των προτερων.

ναι αμε εγω εχω να σου προτεινω το καλυτερο αντιπαρασιτικο φιλτρο .... γρηγορο ζαμπαφθηνο και αποδοτικο:

:001_tt2:ΒΡΕΣ ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ :001_tt2:

vaggelis_3333
16-01-10, 19:36
λοιπον αν εχεις κανει μονος σου την εγκατασταση και το αυτοκινητο δεν διαθετει αντιπαρασιτικο φιλτρο ειναι καλο να τοποθετησεις ενα κοστος περιπου 5~10€
δευτερον οπως ειπε και ο Sakis πρεπει να δεις τι εχεις κανει στην εγκατασταση δλδ το καλωδιο του ρευματος που παει στον ενισχυτη πρεπει να ειναι μακρια απο τα καλωδια του ηχου επειδη το τελικο τραβαει αρκετα AΜΠΕΡ καιμε αυτον τον τροπο σου μεταφερει το φυσιμα η τον ηχο του δυναμο . οσο αφορα γιατο γκουπ μηπως αν δεν εχει πυκνωτη να εβαζες εναν.