PDA

Επιστροφή στο Forum : αναζητηση-προγραμμα προσομειωσης



Αντωνης 88
23-01-10, 20:03
Γεια και χαρα σε ολους σας

Ειμαι αυτοματιστης και ψαχνω αν ξερετε καποιο προγραμμα προσομειωσης κυριως ηλεκτρικων και μετα ηλεκτρονικων κυκλώματων που θα μπορουσε να με διεκολυνει σε διαφορα πειραματα, θελω απλα να αποφυγω τον παγκο εργασιας καθε φορα διοτι πλεον με την δουλεια μου ο χρονος ειναι ελαχιστος και δεν προλαβαινω να ασχοληθω πολυ (ουτε καν και για την αναζητηση προγραμματος)

Θα με διευκολυνε πολυ αν ξερατε ετσι καποιο freeware προγραμμα και θα το εκτιμουσα και νομιζω οτι σε πολλους χρειαζεται κατι τετοιο

Ευχαριστω εκ των προτερων

tco9998
23-01-10, 23:29
Και εγώ ψάχνω ένα τέτοιο πρόγραμμα, κυρίως ηλεκτρικών μεγεθών,αλλά δεν έχω βρει κάτι. Αν υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι...

pinboy
24-01-10, 03:45
Πολυ καλο αν υπαρχει τετοιο προγραμμα λυνει χερια

NIKPAPAZOGLOU
24-01-10, 04:09
δεν ειμαι ηλεκτρονικος αλλα εχω αυτα εδω:Livewire 1.11 Pro , NI Circuit Design Suite 10.0 κανουν δουλεια παντος.:biggrin:δοκιμαστετα και αν δεν σας κανουν βλεπουμε για αλλα.:wiink:

KOKAR
24-01-10, 11:43
δεν ειμαι ηλεκτρονικος αλλα εχω αυτα εδω:Livewire 1.11 Pro , NI Circuit Design Suite 10.0 κανουν δουλεια παντος.:biggrin:δοκιμαστετα και αν δεν σας κανουν βλεπουμε για αλλα.:wiink:

και αυτά είναι freeeware ? :confused1:

Αποστόλης1
24-01-10, 12:15
Και εγώ ψάχνω ένα τέτοιο πρόγραμμα, κυρίως ηλεκτρικών μεγεθών,αλλά δεν έχω βρει κάτι. Αν υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι...


Αν εννοείς για μετατροπή μονάδων

http://qalculate.sourceforge.net/

tco9998
24-01-10, 21:50
Εγώ αναφερόμουν σε πρόγραμμα προσομείωσης ηλεκτρολογίας. Δηλαδή , να καλωδιώνεις και να συνδέεις αυτοματισμούς, κινητήρες κ.τ.λ., να σου δείχνει πως θα δουλεύει.

Πως είναι το Electronics WorkBench. Κάτι αντίστοιχο αλλά σε ηλεκτρολογία, όχι σε ηλεκτρονικά.

nveli
24-01-10, 22:03
Εγώ αναφερόμουν σε πρόγραμμα προσομείωσης ηλεκτρολογίας. Δηλαδή , να καλωδιώνεις και να συνδέεις αυτοματισμούς, κινητήρες κ.τ.λ., να σου δείχνει πως θα δουλεύει.

Πως είναι το Electronics WorkBench. Κάτι αντίστοιχο αλλά σε ηλεκτρολογία, όχι σε ηλεκτρονικά.

κάτι τέτοιο; (http://www.automationstudio.com/)

Αντωνης 88
24-01-10, 22:07
Καταρχην ευχαριστω ολους για την διαθεσιμοτητα τους στο θεμα

με λιγη αναζητηση απο πλευρας ολων μας πιστευω να βρεθει κατι

επισης το workbench ειναι καλο θα ελεγα, το δουλευα στην σχολη και αυτο μπορει να σε βοηθησει σε πολλα...μηπως ξερετε πωσ θα το βρω?

aygerinos
26-01-10, 00:27
Και εγώ ψάχνω ένα τέτοιο πρόγραμμα, κυρίως ηλεκτρικών μεγεθών,αλλά δεν έχω βρει κάτι. Αν υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι...
πες μου τι μεγεθη θες και θα στο φτιαξω σε xl