PDA

Επιστροφή στο Forum : Reset σε bravia kdl 40p3000



leeperik
04-03-10, 00:26
Καλημερα ξερουμε αν υπαρχει καποιος συνδιασμος πληκτρων η καποιο σκετο κουμπι που να κανει reset σε bravia kdl 40p3000;

sakis
05-03-10, 10:03
σου εγραψα να πατησεις control +alt+ delete αλλα καποιος απο τα παλληκαρια μαλλον το εσβησε ...το εκανα για αστειο

τσπ

Η διαδικασια δεν ειναι τοσο απλη και δεν υπαρχει καμμια προσβαση στο μενου η σε τετοιες υπηρεσιες απο το πληκτρολογιο και απο τον χρηστη

Η συσκευη αυτη εχει ενα μενου μη προσβασιμο απο τον απλο χρηστη το οποιο λεγεται SERVICE MENOY και μεσα απο αυτο ρυθμιζεις ολες πραγαματικα της παραμετρους της συσκευης σου

ενημερωτικα στο service menou και ειδικοτερα στις ρυθμισεις και το λογισμικο ειναι σχεδον αδυνατο να εχει πειραχτει κατι απο τον χρηστη ωστε να παρουσιασει καποιο προβλημα ....

Ορισμενα μοντελα παρεχουν την δυνατοτητα στο τελος του σερβις μενου να κανει καποιος factory default αλλα και σε αρκετα οχι μια και η εταιρια δεν μπορει να γνωριζει που θα πουληθει η τηελοραση οποταν το factory default εχει αλλες παραμετρους για ευρωπη και αλλες για αμερικη ας πουμε

τελος καλο θα ηταν να πεις ακριβως τι προβλημα παρουσαζει η συσκευη σου και καποιος που εχει σχεση με sony θα σου δωσει καποιες χρησιμες πληροφοριες ...

Δεοδμενης της ευκαιριας να ευχαριστησω τους διαχειριστες που με τον τροπο τους παραθετουν την γνωμη τους στα αστεια μου .....

GeorgeVita
05-03-10, 20:01
Γειά σου leeperik, δοκίμασε:

Reset παραμέτρων εικόνας:
Μενού > Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις Εικόνας > Αρχικές Ρυθμίσεις
(Menu > Settings > Picture Adjustment > Reset)

Ρυθμίσεις 'όλα απο την αρχή':
Μενού > Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις > Αυτόματη έναρξη
(Menu > Settings > SET-UP > Auto Start Up)

Φιλικά,
Γιώργος

leeperik
06-03-10, 17:08
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας,και κανενα αστειακι δεν βλαπτει.
Το προβλημα μου το εχω γραψει και παλαιοτερα.Το τι γινεται λοιπον.
Δεν μου πιανει τα ψηφιακα καναλια και στις ρυθμισεις γραφει μηδεν σημα.οταν κανω σκαν ειτε αυτοματο ειτε χειροκινητο δεν βρισκει τιποτα.
Η τηλεοραση την ειχα μεσω κληρωσης ειναι απο το 2007.Το προβλημα παρουσιαστηκε ενω ηταν εντος εγγυησης. Χαρτια κτλ δεν μου εκοψαν τοτε οποτε δεν θα αναγνωριστει εγγυηση.μπορει να ειναι και παραεισαγωγη,δεν το ξερω σιγουρα αλλα εχω μια τετοια υποψια.Τελος παντων δεν τη γουσταρα που δεν τη γουσταρα τη σονυ τωρα μ εσπασε τα νευρα.Απλα λεω αν μπορει να γινει καποιο reset μηπως επανελθει.

sakis
06-03-10, 17:30
μεγαλε δωσε 20 ευρω αγορασε ενα αποκωδικοποιητη και τελειωσε ...

leeperik
06-03-10, 22:50
αποκωδικοποιητη θα παρω αργοτερα ετσι και αλλιως γιατι δεν παιζει mpeg4 αλλα ελεγα μηπως γινεται τιποτα ετσι

sakis
07-03-10, 16:20
με την πρακτικη που το πας σιγουρα οχι ...μαλλον εχεις καποια βλαβη στην κεντρικη ψηφιακη πλακετα οπου προφανως αυτα ειναι ψιλα γραμματα

leeperik
09-03-10, 23:44
Δηλαδη πρεπει να παει σε Service μαλλον,ε;Θα δοκιμασω να την ανοιξω μπας και δω τιποτα,μηπως ξερει κανεις τι να προσεξω ;

ts0gl1s
10-03-10, 11:15
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1087046:001_rolleyes: