PDA

Επιστροφή στο Forum : Zif Socket για τον JDM Programmer απο Lykos... που ;



dias0
08-03-10, 23:36
Δεν ξερω αν κάνω την ερωτηση στο σωστο σημειο... Βρήκα κάτι pdf μιας πλακέτας που συνδέεται με τον JDM programmer μεσω των ISP pins και παρέχει ZIF socket φτιαγμένη απο κάποιον Lykos. Έφτιαξα την πλακέτα, αλλα μετα από έναν έλεγχο αντιστοιχίας 1 προς 1 με beeperακι του zif της πλακέτας με τις βάσεις των ολοκληρωμένων του JDM programmer φαίνεται πως ο 12f629 πχ (8πινος) τοποθετείται μια θέση πιο κάτω απο εκεί που δείχνει το βελάκι με την ένδειξη 8/14/18/20 pin.
Eάν ο Lykos που δημοσίευσε τα pdf ειναι ο Lykos του εδώ forum, θα μπορουσε να μου υποδείξει τις θέσεις που τοποθετούνται τα διαφόρων pins ολοκληρωμένα; Η αν κάποιος άλλος γνωρίζει για αυτή την κατασκευή (που δεν θυμάμαι αν την βρήκα εδώ και δεν έχω αποθηκεύσει την σελίδα, παρα μόνο τα pdf του τυπωμένου και του silk. Παραθέτω φωτογραφιες της πλακέτας του Zif Socket και τον προγραμματιστη, καθως εικόνα με τις θέσεις των ολοκληρωμένων που συνόδευε την κατασκευή του προγραμματιστη JDM.

Αποστόλης1
09-03-10, 00:47
τσέκαρε το μ'αυτό http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=36287

dias0
09-03-10, 01:17
Αποστόλη, ευχαριστώ για την απάντηση. Οι θέσεις των chip είναι οι ίδιες με του δικού μου JDM. Οπότε μάλλον το ένα βέλος είναi λάθος στην πλακέτα του zif (το άλλο βέλος όμως δείχνει κανονικά στο ποδι 1 του σαρανταπινου)