PDA

Επιστροφή στο Forum : ξερει κανεις πως γινεται?



marioulinos
23-03-10, 01:28
εχουμε ολοι δει τα οργανα μερικων αυτοκινητων που γυριζοντας τον διακοπτη στο on τερματιζουν τα οργανα.
πως μπορω να το κανω?

sakis
23-03-10, 11:38
εχω ενα κυκλωμα να σου δωσω οπου λειτουργει μονο αν εχεις ταχυτητα μεσα και επεμβαινει στον εγκεφαλο επισης για τα μιγματα καυσιμου ....

δλδ πας πρωι πρωι εχεις ταχυτητα μεσα βαζεις το κλειδι στο διακοπτη και αφου το κυκλωμα εχεις πειραξει τα μιγματα με το που γυριζεις το κλειδι παιρνει μπρος το μοτερ .....ανεβαζει με την μια 12,000 στροφες οποτε να το στροφομετρο τερματισμενο .... αφου εχεις και ταχυτητα μεσα θα τελικασει και το κοντερ αφου ο κινητηρας δουλευει στις 12,000 στροφες ..... εεεε μετα απο κανα μισο λεπτο φυσικο ειναι να δεις την θερμοκρασια στα κοκκινα .....την ταση .... και ολα τα κοκκινα λαμπακια του αυτοκινητου ....

:hahahha::hahahha::hahahha:

Phatt
23-03-10, 12:44
Σακη σα δε ντρεπεσαι ρε, μεγαλος ανθρωπος :001_tt2:

Μαριε, σε οσα εχω δει εγω, ειναι με βηματικο μοτερ και κανουν καποιου ειδους check εκεινη την στιγμη.Λογικα, εαν δεν ειναι φτιαγμενο το οργανο για να μπορει να το κανει, η τουλαχιστον να το κανει με τον συγκεκριμενο τροπο, δεν νομιζω να υπαρχει αλλος τροπος, η τροπος που να αξιζει τον κοπο.

marioulinos
24-03-10, 12:37
Σακηεισαι νουμερο.
Phatt ευχααριστω.

electron00b
24-03-10, 17:01
νομιζω εχει να κανει με το τροπο λειτουργειας του σταθεροποιητη τασης στο εκαστοτε καντραν

sakis
24-03-10, 21:12
εγω εκανα ενα καλαμπουρι αλλα τελικα καποιοι αλλοι εχουν διαφορετικη αισθηση χουμορ η σοβαροτητας ....

Η δυνατοτητα αυτη και μαλιστα σε καποια αυτοκινητα ανοιγουν ολα τα οργανα μεχρι το τελος αλλα και ολα τα λαμπακια με διαδοχη πριν βαλεις μπροστα στην ουσια υπαρχει απο το 2000 στους εγκεφαλους ολους των καταλυτικων για να κανει τεστ στα οργανα

Μετα απο καποιο καιρο ειδαν οτι αυτο ειναι cool και το εβαλαν στην εκκινηση με το που βαζεις το κλειδι ....ο σταθεροποιητης δεν εχιε καμμια δουλεια

στην ουσια μπορει να γινει σχεδον σε καθε αυτοκινητο αρκει να μπορεις να επεμβεις στο λογισμικο του αυτοκινητου