PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΟ ΠΙΟ ΤΡΕΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΙΚΑΠ !



yet!
08-04-10, 01:47
Παιδια...σιγα σιγα με μαθατε... Εχω μεγαλη τρελα με τα συλεκτικα αντικειμενα και γενικα οτι ειναι ΣΠΑΝΙΟ παραξενο και εχει σχεση με τα Ηλεκτρονικα.. Πριν απο περιπου 20 χρονια επισκεφτηκα εναν φιλο μου συλλεκτη και μου εδειξε κατι που μου εκανε μεγαλη εντυπωση... Ενα....τρελο....τρελο..Πικαπ που ισως να ειναι και απο τα μικροτερα του κοσμου.... Εψαξα πολλα χρονια μεχρι να αποκτησω το ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ αυτο Πικαπ... Ηταν ενα απλο διαφημηστικο δωρο για τους κατοχους του Γερμανικου Volkswangen μικρου λεωφορειου.. και ερχεται απο την δεκαετια του 60 με 70... Πολοι προπαθησαν να το αντιγραψουν αλλα εγω κατεχω το ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ!! Λειτουργει με μια Μπαταρια 9 Βολτ.... Πριν απο λιγους Μηνες εφτειαξα ενα Βιντεακι για να το Παρουσιασω σε ενα αλλο Φορουμ που ασχολειται με τα συλλεκτικα αντικειμενα... Σημερα σας το Παρουσιαζω και εδω.... Χαρειτε το!!!:hahahha: Φιλικα.. Χρηστος...
PS..Πολλοι απο εσας βαζετε τα βιντεακια μου και τα παρουσιαζετε σε αλλα φορουμς, καλα κανετε δεν υπαρχει προβλημα... Αλλα καλο θα ηταν να αναφερετε και την Πηγη που τα βρηκατε... Και στην Συγκεκριμενη Περιπτωση...το hlektronika.... Σας ευχαριστω εκ των πρωταιρων...Φιλικα...Χρηστος... :laugh:
YouTube- VW BUS Plattenspieler ????? www.silogomania.com

xifis
08-04-10, 01:56
πραγματικα απιστευτο!:lool::lool:οποιος το σκεφτηκε κοιταγε οχι μπροστα,αλλα διπλα,εκει που δε βλεπει κανεις...

τελικα η ταση για μικρα κ φορητα πραγματα υπηρχε απο πολυ παλια κ δεν ειναι φαινομενο της εποχης μας...

Nemmesis
08-04-10, 02:06
:confused1::blink::w00t::drool::001_wub: <-- την ιδια ακριβως σειρα εκφρασεων εχω τωρα...
αυτο ειναι gadget ετων 40!!!!
σε 40χρονια απο τωρα με βλεπω με ενα ρεβυθι να γυρναει γυρω γυρω στα απαρχαιομενα τοτε cd και να παιζει με wifi στον ενισχυτη...
yet! θα μας τρελανεις τελειως...

ikaros1978
08-04-10, 02:12
καλα μιλαμε πραγματικα τελειο....
φιλα το φιλε μου ως κορην οφθαλμου....μοναδικο και οντως σπανιο!

Radiometer
08-04-10, 02:16
πραγματικά είναι πολύ ωραίο :001_smile:

Bobiras
08-04-10, 02:24
απλα απιστευτο ακομα προσπαθω να το κατανοησω να το χωρεσει ο νους μου κοιταζοντας την ημερομηνια παραγογης του. Ενα μεγαλο μπραβο στους ιδρητες αλλα και στο φιλλο μας το yet που το μηραστικε μαζι μας :biggrin::biggrin::w00t::w00t::drool:

Τρελός Επιστήμονας
08-04-10, 02:25
Χρήστο, ακόμη μια φορά μας... καράφλιασες!!!! Πραγματικά πολύ πρωτότυπο!

Γαληνίτης
08-04-10, 02:28
Καταπληκτικό! Μπράβο Χρήστο!

electron00b
08-04-10, 02:37
:w00t::w00t::w00t::drool::drool::drool::scared::sc ared::scared::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup1: :thumbup1::thumbup1:


εμεινα αφωνος λεμε!!!!!!!!!!

jimk
08-04-10, 02:54
αυτο το εχω δει αλλα σε γιαπωνεζικη εκδοση τελικα ποιο ειναι το original?

167vasgio
08-04-10, 03:18
χαχαχα τέλειο , έμεινα να το κοιτάζω 2 μιση το βράδυ :lool::lool::lool:

yet!
08-04-10, 06:25
αυτο το εχω δει αλλα σε γιαπωνεζικη εκδοση τελικα ποιο ειναι το original?
Φιλε Δημητρη απο οτι γνωριζω ολα ειναι Γιαπωνεζικα αλλα τα περισσοτερα που κυκλοφορουν τωρα ειναι απλα...μαιμουδες και οχι αυθεντικα παλια... Σημερα εχουν βγαλει επισης και Πικαπ mini cooper και ειναι ευκολο να τα βρεις στο διαδυκτιο.. Σε τριαντα χρονια απο τωρα θα γινουν και αυτα.....συλλεκτικα αντικειμενα.....Φιλικα.. Χρηστος..

Phatt
08-04-10, 10:23
Ενα παρομοιο ειχα πετυχει την εποχη που το επεζα dj(τρομαρα μου) και ειχα οργωσει ολο το ιντερνετ για να σκαλιζω πραγματα για βινυλιο.Βεβαια ηταν καινουριο, οχι αντικα.Απ'οτι φαινεται η ιδεα ηταν παλια.Να το χαιρεσαι!

electron00b
08-04-10, 20:57
Φιλε Δημητρη απο οτι γνωριζω ολα ειναι Γιαπωνεζικα αλλα τα περισσοτερα που κυκλοφορουν τωρα ειναι απλα...μαιμουδες και οχι αυθεντικα παλια... Σημερα εχουν βγαλει επισης και Πικαπ mini cooper και ειναι ευκολο να τα βρεις στο διαδυκτιο.. Σε τριαντα χρονια απο τωρα θα γινουν και αυτα.....συλλεκτικα αντικειμενα.....Φιλικα.. Χρηστος..

ενα λινκ θα ηταν πολυυυυυυυυυυυυυ χρησιμο!!!!!!
:blushing::blushing::blushing:

plouf
08-04-10, 23:15
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

πραγματική εντύπωση μου κάνει πως είναι δυνατόν να γυρνάει ΑΚΡΙΒΩΣ κυκλικά και άρα να ακολουθεί τις στροφές του δίσκου ΔΕΝ πατινάρει καθόλου η ρόδα !?!?!?

Πετρος Πετριδης
08-04-10, 23:29
Καταπληκτικό.Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πικ απ.'Αραγε ποιά θα είναι η επόμενη έκπληξη?

klik
08-04-10, 23:44
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

πραγματική εντύπωση μου κάνει πως είναι δυνατόν να γυρνάει ΑΚΡΙΒΩΣ κυκλικά και άρα να ακολουθεί τις στροφές του δίσκου ΔΕΝ πατινάρει καθόλου η ρόδα !?!?!?
εεε θα σπινάρει και λίγο, θα "γυαλίζει" και λίγο το δίσκο, θα έχει άλλη ταχύτητα "έξω" και άλλη "μέσα"... αλλά για γκάτζετ εποχής μια χαρά είναι...

SIERA
08-04-10, 23:44
χαχααχαχα απιστευτο πραγματικα....:lool::lool:

yet!
09-04-10, 04:24
Παιδια ευχαριστω πολυ για τον χρονο που διαθεσατε στο Θεμα μου... Χαρηκα πολυ που σας αρεσε.. Παρακατω ενα λινκ στο Εβαυ που πουλανε κατι παρομοιο... Και αυτο ειναι αυθεντικο...
http://cgi.ebay.de/TAMCO-Soundwagen-Volkswagen-VW-BULLI-T1-VARTA-LP_W0QQitemZ280488651739QQcmdZViewItemQQptZPlatten spieler?hash=item414e6d2bdb


ΚΑι εδω το Μινι που σας ελεγα... Δεν βρηκα μεχρι τωρα καποιο αλλο Λινκ, αλλα ειμαι στο ψαξιμο και θα σας ενημερωσω αμεσα μολις βρω κατι....Φιλικα.. Χρηστος
YouTube- MINI CLUBMAN VINYL KILLER

fmj90
09-04-10, 04:42
και να βάλεις το κομμάτι... "κι όπως θα παίρνω τις στροφές, εσύ αν θέλεις...." ΧΑΧΑΑΧΑΧ :D

Γιώργος 231
09-04-10, 04:43
.................. :w00t: :wiink:

gep58
09-04-10, 08:13
Χρήστο,
αν μπορείς ανέβασε μια φωτογραφία από την κάτω πλευρά του αυτοκινήτου (δηλ γύρισέ το ανάποδα) και πες μας τι βάρος έχει.
Νομίζω ότι αρκετά μέλη έχουμε πολλές απορίες ως προς την λειτουργία αυτής της συσκευής...!!!

gep58

yet!
09-04-10, 11:56
Χρήστο,
αν μπορείς ανέβασε μια φωτογραφία από την κάτω πλευρά του αυτοκινήτου (δηλ γύρισέ το ανάποδα) και πες μας τι βάρος έχει.
Νομίζω ότι αρκετά μέλη έχουμε πολλές απορίες ως προς την λειτουργία αυτής της συσκευής...!!!

gep58

Ενταξει φιλε μου... Καντε μονο λιγη υπομονη..,Τωρα με το Σταθμο δεν εχω σχεδον καθολου χρονο.. Καθε βραδυ ειμαι ON AIR... Αλλα το Σαββατο που δεν εχω εκπομπη θα βγαλω τις φωτο που ζητησες και θα τις ανεβασω στο Φορουμ! Φιλικα... Χρηστος:thumbup1:

electron00b
09-04-10, 17:51
Χρήστο,
αν μπορείς ανέβασε μια φωτογραφία από την κάτω πλευρά του αυτοκινήτου (δηλ γύρισέ το ανάποδα) και πες μας τι βάρος έχει.
Νομίζω ότι αρκετά μέλη έχουμε πολλές απορίες ως προς την λειτουργία αυτής της συσκευής...!!!

gep58

στο λινκ που εδωσε παραπανω εχει 2 φωτο απο κατω