PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΓΟΡΑ ΦΙΣΑΣ



dextergsxr
11-04-10, 02:35
Ρε παιδια καταλαθος μου κοπηκε ενα καλωδιο απο μια φισα με τρεις θεσεις (η πρωτη τετραγωνακι η δευτερη τετραγωνακι με την πανω αριστερη πλευρα να εχει μια μικρη πλαγια εδρουλα και η τριτη ενα τετραγωνακι με μια ιδια εδρουλα στην πανω δεξια μερια) συνολικο μηκος ενα εκατοστο και τωρα δεν φερω που να βρω καμια τετια φισα (αν ξερεται κανα καταστημα πειτε μου) αλλιως θα αναγκστω να κανω καμια πατεντα (ιδεες δεκτες) ευχαριστω εκ των προτερων.....

Phatt
11-04-10, 02:40
Μια φωτογραφια οπωδηποτε Τασο να μπουμε στο νοημα...

dextergsxr
11-04-10, 11:32
παιδια το κινητο μου δεν τραβαει και τελεια αυτες ειναι οι καλυτερες (φανταστειται τις χειροτερες) 13909

13910 στη φωτογραφια με γκρι πλαισιο οι τρυπες ειναι με τι σειρα που ανεφερα στην αλλη αναποδα ειναι ρευματος για μια οθονη αλλα δεν θελβ να βαλω κολλητιρια και ιστοριες αμα μπορω να βρω τεττοια φισα

KOKAR
11-04-10, 12:34
δες αν μπορείς να βρεις , να κόψης και να προσαρμόσεις κάτι τέτοιο.....
http://www.techimo.com/forum/attachments/motherboards/1499d1017626167-atx-connector-big-psucompare.jpg

dextergsxr
11-04-10, 12:39
οταν λες κατι τετοιο

electron00b
11-04-10, 13:05
μαλλον μπερδεψε τα images..

KOKAR
11-04-10, 13:06
αν έχεις μια τέτοια φισσα και εαν το βήμα που χρειάζεσαι ειναι το ιδιο τοτε
κόψε μια τριάδα και με ενα ξυράφι φτιάξε τις πλάγιες έδρες εσύ

dextergsxr
11-04-10, 13:52
εχω μια αυτη η φισα ομως δεν ανοιγει απο το πανω μερος για να βγει το σιδερακι που εχι μεσα και μαγκονει τα σιδερακι του καλωδιου και δεν ξερω πως να το βγαλω (το σιδερακι τις φισας) για να βαλω τα σιδερακια του καλωδιου και να το ξαναβαλω στη φισα

KOKAR
11-04-10, 13:56
και όμως βγαίνει !
στο κάτω κάτω κόψε τα καλώδια , κολλα τα και βάλε θερμοσυστελομενο μακαρόνι .

dextergsxr
11-04-10, 14:07
συγνωμη ρε παιδια που σας κουραζω αλλα αν καποιος μου ελεγε πως βρενουν

weather1967
11-04-10, 19:16
Τάσο αν ειναι fix και δεν βγαινουν τα καλωδια απο το φις ,τοτε ειναι μονοδρομος το κολλητηρη και να κανεις αυτο που προτεινη ο Κωστας να παρεις μια πινοσειρα 20 θεσεων ειναι αυτες ,και να κοψεις 3 θεσεις και εκει να κολλησεις τα καλωδια και μετα θερμοσυστελομενο ,οπως την παρακατω φωτο,αυτο προτεινη ο Κωστας .
Αλλα επειδη στην φωτο δεν φαινεται καθαρα ,πηγαινε σε ενα καταστημα ηλεκτρονικων να δεις αν υπαρχει το ιδιο φις, αν οχι παρε μαζι σου το μηχανημα να δεις αν οντως κανουν οι απλες πινοσειρες ,και αν ναι τοτε κανε αυτο που προτεινη σωστα ο Κωστας.

gep58
12-04-10, 08:15
συγνωμη ρε παιδια που σας κουραζω αλλα αν καποιος μου ελεγε πως βρενουν
όλα μπορούν να βγούν, αλλά επειδή κάθε κοννέκτορας έχει τη δική του κατασκευή, είναι δύσκολο να σου πει κάποιος απο αυτή τη θέση πως θα τα βγάλεις.

Εκτος αν ανεβάσεις πολύ καθαρές φωτογραφίες από όλες τις πλευρές του εξαρτήματος και έτσι φανεί κάτι...

gep58