PDA

Επιστροφή στο Forum : θερμοσιφωνας ερωτηση νο#346!



electron00b
22-04-10, 22:25
διαβασα αρκετα θεματα για θερμοσιφωνες στο φορα αλλα δε βρηκα αυτο ακριβως που θελω,
τελευταια ο θερμοσιφωνας κανει πολυ περισσοτερη ωρα για να ζεστανει το νερο, παλιοτερα ηθελε κανα τεταρτο για να φτασει στους 40, τωρα θελει τουλαχιστον κανα μισαωρο!
αυτη τη βδομαδα τον ανοιξα 3 φορες κ μου εριξε τον γενικο 5 φορες!!!!!

ειναι συμπτωματα θερμοστατη ή κατι αλλο?

briko
22-04-10, 22:41
αντισταση - αντισταση

electron00b
22-04-10, 22:51
αντισταση - αντισταση

αυτη ευθύνεται κ για το γενικο?

spirakos
22-04-10, 22:58
Αντισταση φιλε μου.Αν αλλαξεις βαλε και καινουργιο θερμοστατη δε κοστιζει
καμια 30αρια υπολογισε τα υλικα + εργασια

FILMAN
22-04-10, 22:58
Ναι αυτή φταίει.

JOUN
22-04-10, 22:59
Ναι .......

electron00b
22-04-10, 23:02
Αντισταση φιλε μου.Αν αλλαξεις βαλε και καινουργιο θερμοστατη δε κοστιζει
καμια 30αρια υπολογισε τα υλικα + εργασια

σκεφτομουν να τα αλλαξω μονος

ευχαριστω για τις απαντησεις!
:001_smile::001_smile::001_smile::001_smile:

spirakos
22-04-10, 23:09
Tοτε κανε και μια παλικαρια και βγαλε απο μεσα οσες σκουριες(αλατα) μπορεις.Καλη επιτυχια

jimnaf
23-04-10, 00:07
διαβασα αρκετα θεματα για θερμοσιφωνες στο φορα αλλα δε βρηκα αυτο ακριβως που θελω,
τελευταια ο θερμοσιφωνας κανει πολυ περισσοτερη ωρα για να ζεστανει το νερο, παλιοτερα ηθελε κανα τεταρτο για να φτασει στους 40, τωρα θελει τουλαχιστον κανα μισαωρο!
αυτη τη βδομαδα τον ανοιξα 3 φορες κ μου εριξε τον γενικο 5 φορες!!!!!

ειναι συμπτωματα θερμοστατη ή κατι αλλο?

Yπάρχουν πολλές πιθανότητες η αντίσταση να είναι γεμάτη άλατα.

stathis
23-04-10, 01:37
διαβασα αρκετα θεματα για θερμοσιφωνες στο φορα αλλα δε βρηκα αυτο ακριβως που θελω,
τελευταια ο θερμοσιφωνας κανει πολυ περισσοτερη ωρα για να ζεστανει το νερο, παλιοτερα ηθελε κανα τεταρτο για να φτασει στους 40, τωρα θελει τουλαχιστον κανα μισαωρο!
αυτη τη βδομαδα τον ανοιξα 3 φορες κ μου εριξε τον γενικο 5 φορες!!!!!

ειναι συμπτωματα θερμοστατη ή κατι αλλο?

Φίλε alx πριν κανένα 2μηνο είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα...
τελικά η αντίσταση μέσα ήταν γεμάτη άλατα τα οποία στην κυριολεξία
ήταν σαν μικρά χαλίκια....και εκτός από αυτό είχε και ο θερμοστάτης
πρόβλημα...αν θέλεις αφού αλλάξεις την αντίσταση δοκίμασε να το δουλέψεις....και αν δεις ότι κάνει τα ίδια τότε άλλαξε και το θερμοστάτη.

electron00b
27-04-10, 03:02
προσπαθησα χθες να βγαλω την αντισταση, ξεβιδωσα τις 12-15 βιδες που εχει περιμετρικα αλλα δε καταφερα να τη βγαλω απο τη θεση της,
υπαρχει κανα τιπ ή εξωλκεας?

ψιλο ασχετο με το φορα, περισσοτεροο θα πηγαινε στο υδραυλικος.γρ
αλλα απ οτι βλεπω ολοι εχτε σχετικες εμπειριες!

xifis
27-04-10, 04:06
τα νερα τα αδειασες απο μεσα?

παντως καλυτερα να φωναξεις εναν υδραυλικο κ να αλλαξεις ολοκληρο θερμοσιφωνα κ να βαλεις εναν καινουριο με γυαλι εσωτερικα,γιατι κ αλλη αντισταση να βαλεις,παλι ετσι θα γινει με τον καιρο.

haris_216
27-04-10, 10:14
θα συμφωνήσω με τον φίλο xifis. ειδικά αν τον θερμοσίφωνα τον έχεις καμιά 10αριά χρόνια. τότε τον αλλάζεις όλο και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και για άλατα και για διαρροές.
μια όμως που θίχτηκε και το θέμα "γυαλί" να ξεκαθαρίσουμε ότι γυάλινος θερμοσίφωνας δεν υπάρχει στην αγορά από όσο ξέρω. τις δεκαετίες του 60 και του 70 όντως υπήρχαν και μάλιστα αν έσπαγε άκουγες τα κομμάτια του γυαλιού να κουδουνίζουν. τώρα πια όμως έχει εγκαταληφθεί το γυαλί (νομίζω για λόγους κόστους) αλλά έχει διατηρηθεί η ονομασία (glass):001_rolleyes: μάλλον γιστί είναι εύηχη και λανσάρεται πιο όμορφα. όπου ακούμε glass, twin glass, κλπ θα πρέπει να "διαβάζουμε" εμαγιέ, διπλό εμαγιέ. βέβαια οι περισσότερες εταιρίες δεν το λένε και άμα τους ζορίσεις μιλάνε για επιυάλωση ή υαλόδες φινίρισμα αλλά.....:wiink:

electron00b
27-04-10, 15:37
στο ενοικιο ειμαι κ δεν σκοπευω να μεινω αλλα 10 χρονια για παρω καινουργιο θερμοσίφωνα
γιαυτο θελω μια γρηγορη κ οικονομικη επισκευη

ας τον αλλαξει ο ιδιοκτητης οταν/αν θελει!

:wiink:

stom
27-04-10, 16:42
Τον αδειασες????

electron00b
28-04-10, 02:31
Τον αδειασες????

εχει σημασια?

xifis
28-04-10, 03:48
δε σε ρωταει για να σε κοροιδεψει αλλα γιατι ειναι ζωτικο να τον αδειασεις.πως περιμενεις να βγει αφου εχει καποια πιεση εσωτερικα.

αφου εισαι ενοικιαστης μιλα με τον ιδιοκτητη κ πες του να στον αλλαξει κ η να τον πληρωσει αυτος η μισα μισα η τελοσπαντων μια λυση.παντως γνωμη μου επειδη μαλλον εισαι ενα τσακ απτο να γινει το παταρι λιμπα στα νερα-οπως στην ταινια με τον τσακωνα...:lool:- παρε εναν υδραυλικο να σωθεις κ να κανεις μπανιο με την ησυχια σου μετα.δεν ειναι κακο νασαι ασχετος.το ιντερνετ μπορει να σε βοηθησει σε πολλα αλλα καποια πραγματα δεν μεταδιδονται με οδηγιες κ εκει πρεπει να φωναζεις τον ειδικο.

οντως ισχυει αυτο με το γυαλι κ το εμαγιε?χμ...καλη κομπινα...τεσπα ο σκοπος ειναι να μη σκουριαζει γιατι ειναι πραγματικα τριτοκοσμικη κατασταση να μαζευει ολη αυτη τη λασπη μεσα...

j kalai
28-04-10, 09:31
προσπαθησα χθες να βγαλω την αντισταση, ξεβιδωσα τις 12-15 βιδες που εχει περιμετρικα αλλα δε καταφερα να τη βγαλω απο τη θεση της,
υπαρχει κανα τιπ ή εξωλκεας?

Exει κολλησει απο τα χρονια η φλατζα που εχει και για αυτο δεν βγαινει. Με ενα χοντρο κατσαβιδι προσπαθησε να την ξεκολλησεις γυρω γυρω και θα βγει.

stom
28-04-10, 10:09
Προφανως και εχει σημασια να εχει αδειασει πρωτα.
Και δεν αδειαζει απο το ζεστο, αλλα απο το κρυο και πριν την βαλβιδα αντεπιστροφης.
Τωρα για θερμοσιφωνο 10 ετιας δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα αντικαταστασης,καθοτι τα εμαγιε/γυαλινα κλπ ειναι στην αγορα αρκετα περισσοτερο οποτε τετοιο θα ειναι ουτως η αλλως. Αυτο που χρειαζεται αντικατασταση ειναι η αντισταση, (και ο θερμοστατης καθοτι ειτε παει πακετο, ειτε γιατι σε 10 χρονια ειναι οριακος..) αλλα και οπωσδηποτε η ραβδος μαγνησιου που εχει μεσα ωστε να μην τρυπησει ποτε.
Γιαυτο ειναι σημαντικό να αγοραστει original ανταλλακτικο και οχι τις κινεζικες αηδιες που πουλαει το 99,9% των καταστηματων ηλεκτρολογικων της γειτονιας.
Λασπη και αλατα μαζευουν ΟΛΟΙ οι θερμοσιφωνες, αλλα αυτα ειναι απο το νερό και οχι απο το θερμοσιφωνα και ειναι αναμενομενο και φυσιολογικο.

FILMAN
28-04-10, 10:36
H πίεση του νερού βοηθάει αντί να εμποδίζει την εξαγωγή της αντίστασης. Ο λόγος που πρέπει να αδειαστεί πριν την αλλαγή λοιπόν δεν είναι αυτός, αλλά ... ο άλλος...

Tolis-Sx
28-04-10, 10:44
λοιπον παλικαρι,σε κοβω μαλλον αδαη περι του θεματος,αλλα την συμβουλη θα την δωσω....αν ο θερμοσιφωνας ειναι 5ετιας και βαλε ...μη τον ανοιγεις καν,αν ειναι καμμενη η αντισταση θα αναβει το φωτακι και δεν θα ζεσταινει,αν ριχνει ασφαλεια την εχει πληρωσει η αντισταση,αλλα και παλι δες τα καλωδια προς τον θερμοστατη....Παρατηρησε επισης αν απο τους 2 ακροδεκτες της αντιστασης βγαζει υγρασια...=σιγουρα αντισταση.αλλα και παλι αν δεν εισαι σιγουρος για τις γνωσεις σου καλυτερα να καλεσεις εναν ειδικο.....σημειωσε ρευμα μαζι με νερο ειναι θανατος....αυτα καλη τυχη

stom
28-04-10, 12:27
H πίεση του νερού βοηθάει αντί να εμποδίζει την εξαγωγή της αντίστασης. Ο λόγος που πρέπει να αδειαστεί πριν την αλλαγή λοιπόν δεν είναι αυτός, αλλά ... ο άλλος...


Στους περισσοτερους θερμοσιφωνες η βαση της αντιστασης ειναι oval και ειναι μεσα απο την τρυπα, με στρογυλλο λαστιχο για στεγανοποιηση.
Οποτε με τη πιεση παταει καλυτερα, και κατ' επεκταση το νερό δεν βοηθαει καθολου στην εξαγωγη. (Γιαυτο και δεν ανοιξε αν και βγηκαν οι βιδες..)

Περα απο αυτο, αν ανοιξει ο θερμοσιφωνας και φυγουν ελευθερα 80-120 λιτρα νερο, μιλαμε για πλυμμηρα ολκης.

FILMAN
28-04-10, 12:33
Στους περισσοτερους θερμοσιφωνες η βαση της αντιστασης ειναι oval και ειναι μεσα απο την τρυπα, με στρογυλλο λαστιχο για στεγανοποιηση.
Οποτε με τη πιεση παταει καλυτερα, και κατ' επεκταση το νερό δεν βοηθαει καθολου στην εξαγωγη. (Γιαυτο και δεν ανοιξε αν και βγηκαν οι βιδες..)

Περα απο αυτο, αν ανοιξει ο θερμοσιφωνας και φυγουν ελευθερα 80-120 λιτρα νερο, μιλαμε για πλυμμηρα ολκης.
Αν είναι έτσι που λες, τότε πώς μπήκε η αντίσταση εκεί; Πώς είναι δυνατόν να αλλαχθεί; Όσα έχω δει την έχουν απέξω. Απλώς με τα άλατα μπορεί νάχει κολλήσει, ακόμα και η τσιμούχα με την πίεση του σφιξίματος μπορεί νάχει κολλήσει δυσκολεύοντας την αφαίρεση της αντίστασης. Όσο για την πλημμύρα, είναι ακριβώς έτσι!

stom
28-04-10, 12:50
Το "μυστικο" ειναι στο oval σχημα....
Με κλιση, ο πατος της αντιστασης περναει ΜΕΣΑ απο την τρυπα, και οταν ερθει το oval προσωπο παταει παντου απο μεσα, με λαστιχο.
Δες κανα ELCO 10 ετιας απο κοντα.

FILMAN
28-04-10, 13:28
Ναι, ε; Δεν το έχω δει ποτέ αυτό! Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία.

Tolis-Sx
28-04-10, 14:46
οι wilco,minos,καi κατι αλλοι της πλακας εχουν κυκλικη αντισταση με 8 παξιμαδοβιδες 13μμ...μονο οι elco εχουν οβαλ με 17 αρες βιδες...και κατι αλλοι παλι της πλακας εχουν κυκλικη με 5 βιδες 13αρες...γενικα επικρατει η ΕΛΚΟ,και ο ΜΙΝΟΣ....ολοι οι αλλοι ειναι για μπατσες....παιρνουν φασον τα μποιλερ απο τον Περτσινιδη...και κανουν ταχα θερμοσιφωνα και ηλιακους....

Tolis-Sx
28-04-10, 14:47
αρα κ fIlman εχεις να ανεβεις σε παταρι πολυ καιρο...η δεν εχεις δει ποτε σου θερμοσιφωνο......ποσο μαλλον ηλιακο

Tolis-Sx
28-04-10, 14:51
τον καθετο θερμοσιφωνα απλα τον ανοιγουμε απο κατω ,και γεια τα νερα.......του παταριου παιρνουμε ενα αλφαδολαστιχο και απο την παροχη του ζεστου ρουφαμε και εξαγουμε το υδωρ και μετα αν ειμαστε τυχεροι και δεν ειναι γεματος αλατα ανοιγουμε την αντισταση και την αλλαζουμε

FILMAN
28-04-10, 14:58
τον καθετο θερμοσιφωνα απλα τον ανοιγουμε απο κατω ,και γεια τα νερα.......του παταριου παιρνουμε ενα αλφαδολαστιχο και απο την παροχη του ζεστου ρουφαμε και εξαγουμε το υδωρ και μετα αν ειμαστε τυχεροι και δεν ειναι γεματος αλατα ανοιγουμε την αντισταση και την αλλαζουμε
Μπράβο παλληκάρι μου... Γιατί και ο πλέον ηλίθιος ξέρει ότι από το κρύο αδειάζει ο θερμοσίφωνας και όχι από το ζεστό...

FILMAN
28-04-10, 15:05
αρα κ fIlman εχεις να ανεβεις σε παταρι πολυ καιρο...η δεν εχεις δει ποτε σου θερμοσιφωνο......ποσο μαλλον ηλιακο
Ναι έχεις δίκιο... 3 χρόνια έχω να αλλάξω αντίσταση σε ηλιακό... Τώρα που το λες ναι... Θα αλλάζω την αντίσταση στο θερμοσίφωνό μου χωρίς να έχει χαλάσει για να μην περνάνε τα χρόνια έτσι... Τουλάχιστον δεν έχω 30 χρόνια να πιάσω 5πολικό καλώδιο... Κάτι είναι κι αυτό...

xifis
28-04-10, 15:10
Το "μυστικο" ειναι στο oval σχημα....
Με κλιση, ο πατος της αντιστασης περναει ΜΕΣΑ απο την τρυπα, και οταν ερθει το oval προσωπο παταει παντου απο μεσα, με λαστιχο.
Δες κανα ELCO 10 ετιας απο κοντα.

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο.

JOUN
28-04-10, 20:03
Ναι έχεις δίκιο... 3 χρόνια έχω να αλλάξω αντίσταση σε ηλιακό... Τώρα που το λες ναι... Θα αλλάζω την αντίσταση στο θερμοσίφωνό μου χωρίς να έχει χαλάσει για να μην περνάνε τα χρόνια έτσι... Τουλάχιστον δεν έχω 30 χρόνια να πιάσω 5πολικό καλώδιο... Κάτι είναι κι αυτό...
Καποιος την εχει "φυλαγμενη" σε καποιον ετσι;

thanasisxask
28-04-10, 23:46
το πιθανοτερο ειναι η αντισταση. αλλα οταν την βγαλεις κοιταξε μεσα μηπως ειναι γεματος με αλατα... εχουν δει τα ματια μου.......

FILMAN
29-04-10, 13:34
Καποιος την εχει "φυλαγμενη" σε καποιον ετσι;Για όσους δεν το έπιασαν, εδώ: http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=50298&highlight=%F6%E1%F3%E7&page=3

Tolis-Sx
29-04-10, 14:48
:confused1::confused1::confused1::confused1:εξυπνα δες....το μποιλερ του ηλιακου εχει κι αυτο αντισταση για ηλεκτρικη συνδεση,και αν σου αρεσει να ρουφας και πετραδακια αλατα ρουφα τα απο την κρυα παροχη...γενικα σε κοβω χαρτογιακα κ οχι ανθρωπο της μουτζουρας,και στην τελικη κανε μας τη χαρη και παρατα μας ,

---------------Α.Κ αποφοιτος Τεχνικης σχολης "ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ" ηλεκτρολογος εσωτ εγκαταστασεων σωτηριον ετος 1997
εμπειροτεχνης υδραυλικος, επισκευες καυστηρων,και αλλα συναφη ειδη.πρωην ραδιοερασιτεχνης των FM εποχης 1984,με σπουδη στη 504,6146Β,807 και εταιρα λαμπιδια...εμπειρικα παντα και με αγαπη για τα ηλεκτρονικα

FILMAN
29-04-10, 15:00
:confused1::confused1::confused1::confused1:εξυπνα δες....το μποιλερ του ηλιακου εχει κι αυτο αντισταση για ηλεκτρικη συνδεση,και αν σου αρεσει να ρουφας και πετραδακια αλατα ρουφα τα απο την κρυα παροχη...γενικα σε κοβω χαρτογιακα κ οχι ανθρωπο της μουτζουρας,και στην τελικη κανε μας τη χαρη και παρατα μας ,

---------------Α.Κ αποφοιτος Τεχνικης σχολης "ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ" ηλεκτρολογος εσωτ εγκαταστασεων σωτηριον ετος 1997
εμπειροτεχνης υδραυλικος, επισκευες καυστηρων,και αλλα συναφη ειδη.πρωην ραδιοερασιτεχνης των FM εποχης 1984,με σπουδη στη 504,6146Β,807 και εταιρα λαμπιδια...εμπειρικα παντα και με αγαπη για τα ηλεκτρονικα
Κύριε απόφοιτε τεχνικής σχολής, εμπειροτέχνη υδραυλικέ (:lool::lool::lool::lool:), επισκευαστή καυστήρων, πρώην ραδιοερασιτέχνη, σπουδαστή των EL504, 6146Β και 807, εραστή των ηλεκτρονικών, μάθε λοιπόν από μένα το χαρτογιακά και αηδιάζοντα τις μουτζούρες, ότι ο σωλήνας του ζεστού νερού ξεκινάει από το πάνω μέρος του μπόιλερ και κατά συνέπεια δεν αδειάζει από κει, διότι μόλις βγει λίγο νεράκι και πέσει η στάθμη, η εσωτερική άκρη του σωλήνα του ζεστού νερού θα βρεθεί στον αέρα, και άδειασμα πάπαλα... Ενώ του κρύου φτάνει στον πάτο και έτσι θα αδειάσει όλο... Είσαι και εμπειροτέχνης υδραυλικός τρομάρα σου...

Tolis-Sx
29-04-10, 15:08
και εδω μπορω να σε ταπωσω ,διοτι εχω κανει πατεντα σωληνακι διαμετρου να χωρα στην παροχη της 1/2 in με προσαρμογη του σωληνα αλφαδολαστιχου......η τεχνη ειναι σαν τον ερωτα ...θελει φαντασια....

FILMAN
29-04-10, 15:15
και εδω μπορω να σε ταπωσω ,διοτι εχω κανει πατεντα σωληνακι διαμετρου να χωρα στην παροχη της 1/2 in με προσαρμογη του σωληνα αλφαδολαστιχου......η τεχνη ειναι σαν τον ερωτα ...θελει φαντασια....Τώρα ταπώθηκα... Για φαντάσου... Εγώ βγάζω το ασφαλιστικό (αν είναι παλιό θάναι και κολλημένο και δε χρειάζεται καν να βγει) και ανοίγω μια βρύση να τρέχει το ζεστό και μια άλλη να τρέχει το κρύο. Καθώς γίνεται αυτό, κλείνω την παροχή του νερού. Τότε, μπαίνει αέρας από τη βρύση που είναι ανοιχτό το ζεστό, και το μπόιλερ αδειάζει από τη βρύση που είναι ανοιχτό το κρύο. Εσύ κάτσε και ρούφα. Άλλωστε εμένα δε μ' αρέσει να λερώνομαι, ενώ εσύ το απολαμβάνεις.

Tolis-Sx
29-04-10, 15:21
για τους παταρισιους μιλαω dummy ε dummy......ξυπνα ωρα για υπνο

FILMAN
29-04-10, 15:25
για τους παταρισιους μιλαω dummy ε dummy......ξυπνα ωρα για υπνο
Κι εγώ. Άντε τώρα να ρουφήξεις μια γουλιά άλατα, και μετά νάνι.

electron00b
29-04-10, 16:30
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!


το οτι ειμαι ασχετος ειναι το μονο σιγουρο!:blushing:

ο θερμοσίφωνας ειναι κατακορυφος κ ειναι μεσα στο μπανιο, οχι στο παταρι,
οι βιδες τις αντισταης ειναι στο κατω μερος του θερμοσίφωνα, το πανω μερος του σχεδον εφάπτεται με το ταβανι.

το σκεπτικο μου κ η αποτυχημενη προσπαθεια μου ηταν ως εξης,
ξελασκαρα ολες τις βιδες, αφησα τα μισα παξιμαδια στις πανω στις βιδες -σαν ασφαλεια- για να μην φυγει ολη η αντισταση κ ερθει η πλημμύρα του νωε σε χρονο ντε-τε αλλα να εχω μια "ελεγχομενη ροη" -το καταδυναμην-
τη πλυμμηρα φυσικα δε θα μπορουσα να την αποτρεψω 100% αλλα με μια μεγαλη λεκανη θα μπορουσα να μεταφερω σημαντικα ποσα στη μπανιερα που ειναι διπλα!

προσπαθησα να βαλω κατσαβιδι ωστε να ανοιξει, αλλα η αντισταση ειναι χωμενη κ με δυσκολια εβαζα τα δάχτυλα κ το κατσαβιδι, χωρις μεγαλα περιθωρια.....

απομαρκυνα το καλδωδιο παροχης ρευματος εξω απο το μπανιο -ειναι διπλα απο τη πορτα- σε περιπτωση πλυμμηρας να αποφυγουμε τα χειροτερα!

ΟΚ! τωρα μπορειτε να συνεχισετε την εποικοδομητική σας αντιπαραθεση!
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

Hatzitesla
30-04-10, 13:13
ok listen up....you pull off the thermostat...u hit the switch and u leave the house...after the explotion you call the home owner he replaces that piece of trash and you r done...you will be saying to yourself 'i'm genious' every time you take a bath :P


Καλό θα ήταν να μην ξαναγράψεις με GreekLish, με βάση τους Όρους Εγγραφής & Χρήσης. (http://www.hlektronika.gr/forum/../index.php?page=rules)

electron00b
01-05-10, 02:57
ok listen up....you pull off the thermostat...u hit the switch and u leave the house...after the explotion you call the home owner he replaces that piece of trash and you r done...you will be saying to yourself 'i'm genious' every time you take a bath :P


gelasame pali re mpagasa!!
:001_tt2::001_tt2::001_tt2:

stom
01-05-10, 11:24
Τι θα γινει με τα greeklish? θα το ξεφτυλισουμε κιαλλο?

jimk
01-05-10, 12:47
:lool::lool::lool:

xifis
01-05-10, 15:40
Τι θα γινει με τα greeklish? θα το ξεφτυλισουμε κιαλλο?

παιδια για του λογου το αληθες δεν ηταν greeklish αλλα ενα αμιγως αγγλικο χιουμοριστικο κειμενο.απλα μια παρατηρηση.

stom
02-05-10, 00:46
gelasame pali re mpagasa!!
:001_tt2::001_tt2::001_tt2:


http://www.hlektronika.gr/forum/showpost.php?p=364815&postcount=16

Δεν νομιζεις οτι οι διευκρινισεις σου ειναι μαλλον λαθος?