PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ραδιο/cd αυτοκινήτου



Jiml
10-06-10, 00:12
Καλησπερα σας παιδες, αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το ραδιο/cd του αυτοκινητου μου.Το μοντελο ειναι silvercrest CRE-720 CD/MP3 Car Stereo.
Το προβλημα ειναι οτι οποτε του βαζω ειτε mp3 cd ειτε usb flash ειτε sd card με mp3 μου ενφανιζει ενα προβλημα στην οθονη με κωδικο "Error 06".Να ενημερωσω οτι cd με κανονικα τραγουδια παιζει μια χαρα.Επισης εχω δοκιμασει πολλες εγγραφες cd με multisession/χωρις, ολα τα iso modes κτλ κτλ, ολα με το ιδιο αποτελεσμα.
Εφαγα τον κοσμο στο νετ διαβασα και το manual αλλα αυτο το σφαλμα δεν εμφανιζεται πουθενα. Σε ενα γερμανικο φορουμ καποιος που εχει το ιδιο προβλημα και ζηταει βοηθεια λεει οτι εχει βρει στο νετ οτι το προβλημα αναφερετε στα right protected tracks, αλλα δεν μπορω να βρω τπτ στο νετ με αυτοτον ισχυρισμο.

Καμμια ιδεα?

Radiometer
10-06-10, 00:31
ERROR 03 /
ERROR 07


Σφάλμα κατά την είσοδο του CD.

Πατήστε το πλήκτρο για αφαίρεση του CD. Σε περίπτωση
που το CD δεν μπορεί να αφαιρεθεί με τη χρήση του
πλήκτρου, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το πλήκτρο
επαναφοράς της συσκευής στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Εάν μετά απ' αυτό το πρόβλημα επιμένει, παρακαλούμε
απευθυνθείτε στο κέντρο τεχνικής εξυπηρέτησης.

του έκανες κάνα RESET ???
το πρόβλημα το είχε πάντα η τελευταία το παρουσίασε ?

Jiml
10-06-10, 01:09
Το εμφανισε πριν κανα 3μηνο...Το ειχα βγαλει απο το αμαξι αλλα τωρα το εβαλα σε ενα αλλο που ειχε μονο κασσετοφωνο.Οποτε μαλλον αφου ηταν για 3 μηνες εκτος θα εγινε reset, αλλα μιας που το ειπες θα ριξω μια ματια στο manual και θα του κανω reset.

Jiml
10-06-10, 01:16
To ραδιο/cd το εχω συνδεσει στο psu του υπολογιστη για να δω τι παιζει...το εκανα το reset αλλα παλι τα ιδια.

Για τεχνικη υποστηριξη ειναι ενα νουμερο με 00800 που ειναι μαλλον απο εξωτερικο...εριξα μια ματια σε διαφορα φορουμ για αναφορες σε νουμερα με 00800 αλλα κανεις δεν ηταν σιγουρος..

KOKAR
14-06-10, 20:47
αυτά αν δεν κάνω λάθος τα έφερνε το LIDL και είχαν 3 χρόνια εγγύηση ( αρκεί να έχεις και την απόδειξη αγοράς του )