PDA

Επιστροφή στο Forum : συναγερμος



artanian
12-06-10, 12:45
καλημερα. και ελπιζω καποιος να με βοηθησει. εχω βαλκει ενα συναγερμο roiscok rp 208cn. πρωτη φορα βαζω αλλα μου ειχαν πει οτι θα με βοηθουσαν!! τον εχω συνδεσει κανονικα εχω βαλει μονο 2 ζωνες και οι αλλες ειναι τερματισμενες με αντισταση 2.2κω. εχω αφισει τις εργοστασιακες ρυθμισεις, τον οπλιζω αναβει κανονικα το arm,αλλα οταν μπαινω μεσα πριν τον αφοπλισω δεν μου δειχνει παραβιαση.μπορει να κανω τωρα καποιο λαθος απο την απειρια μου και δεν το καταλαβαινω. να μην γραφω αλλα τι μπορω να κανω? ευχαριστω

geo1973
12-06-10, 16:36
αφοπλισμενος ο συναγερμος και με ανοιχτη τη ζωνη σου δειχνει ενδειξη?
αν οχι τοτε κοιτα το αισθητηριο της ζωνης σου.
αν ναι τοτε υπαρχει περιπτωση εργοστασιακα να εχει προγραμματισμενη τη ζωνη 1 (ετσι ειναι λογικα) ως delay αλλα χωρις ηχητικο προσυναγερμο δηλαδη τον ηχο που ακουμε μεχρι να εκπνευσει ο χρονος εισοδου...

lefteris_gr
12-06-10, 19:53
κοίτα μήπως την ζώνη 1 την έχει απο τις εργοστασιακές ρυθμίσεις σαν bypas ζώνη.

artanian
12-06-10, 22:38
ευχαριστω για τις απαντησεις .ναι την ζωνη 1 την εχει με κα8υστερηση.αλλα και την 2 που εχω που ειναι λεει..αμεση.το ιδιο μου κανει.επισης επειδη δεν μοθ δωσαν την σειρηνα την δικια τους, αλλα μια αλλη λενε οτι θελει rele. μπορει να σας μπερδευω ετσι οπος τα λεω αν θελετε κατι να ρωτησετε εδω ειμαι και παλι ευχαριστω..

geo1973
13-06-10, 00:13
γινε πιο σαφης....το πληκτρολογιο δειχνει ενδειξη συναγερμου αλλα δε χτυπαει η σειρηνα?

artanian
13-06-10, 21:13
ωπος ειπα και στην αρχη ,τον οπλιζω κανονικα αναβει το αρμ ειναι οπλισμενοσ. μετα μπαινω (παραβιαζω) τον χωρο, και δεν μοθ δειχνει οτι παραβιαστηκε. τουλκαχιστον ετσι λεει .πριν λεει τον αφοπλισετε δεστε αν εχει παραβιαστει ζωνη.θα πρεπει να εχει ενδειξη της ζωνης που εχει παραβιαστει.ευχαριστω.

geo1973
13-06-10, 23:05
μετρα με πολυμετρο την εξοδο για σειρηνα την ωρα που εκανες παραβιαση...
πρεπει απο 0 να σου γυρισει σε 12...
εκτος αν θελει προγραμματισμο για τα παντα.πραγμα που δε το νομιζω..

artanian
14-06-10, 01:08
θα το δοκιμασω και αυτο και θα σου πω. ευχαριστω για την βοηθεια.