PDA

Επιστροφή στο Forum : LCD FM Transmitter Car MP4 MP3 player



vivident
11-08-10, 02:43
Καλησπερα.
Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις απο αυτα τα
πραγματακια.
http://www.3acyber.com/eBay/1382-1.jpg
το συνδεεις στον αναπτηρα του αυτοκινητου, βαζεις πανω το φλασακι ή την SD καρτα και παιζει τα mp3 σου στο ραδιο σου.
Η ερωτηση ειναι εχουν καλη ποιοτητα?
Μπορουν να διαβασουν φακελους?
εχω βρει μονο ενα που να λεει για τους φακελους αλλα εχει πολυ μικρη οθονη.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.27112

ξερετε κανενα με μεγαλη οθονη και υποστηριξη φακελων?

Ευχαριστω.

vivident
11-08-10, 17:41
Κανενας? :glare: :crying:

navar
11-08-10, 19:00
αν και γενικά δεν έχω πείρα, μια φορά που έπιασα κάτι τέτοιο απογοητεύτικα ! τα θέματα είναι 2 !
1) δέν βρίσκεις έυκολα ελέυθερη συχνότητα να το κουμπώσεις.
2) μην περιμένει οτι αυτά είναι μηχανήματα ακριβείας , έσυ του λες 88,8 και αυτό μπορεί να είναι απο 88,6 μέχρι 89. ύστερα και η ισχύς του εύκολα κουκουλώνεται !
δέν ξέρω μπορεί να έχουν προχωρήσει πλέον τεχνολιγικά/ποιοτικά αλλα κάποτε έτσι ήταν !

Λυκιδευς
11-08-10, 19:44
τι ακριβως ειναι αυτο το πραγματακι;

navar
11-08-10, 20:09
1) εχει εσωτερική μνήμη ή παίρνει καποια κάρτα SD/MMC κλπ ή παίρνει usb stick
2) μπαίνει στον αναπτήρα απ όπου παίρνει τάση
3) έχει ενα FM transmmiter που ρυθμίζεις εσύ την συχνότητα εκπομπής
4) κάνει αναπαραγώγή τον αρχείων mp3/wma και αντι να τα βγάζει σε audio τα εκπέμπει στην συχνότητα που το έχεις ρυθμίσει
5) συντονίζεις σε αυτήν την συχνότητα το ράδιο του αυτοκινήτου σου και ακούς αυτό που εκπέμπει !

εν ολίγεις μετατρέπει ενα απλό ράδιο σε mp3 player ! (κατανοητά νομίζω τα είπα )

vivident
11-08-10, 20:19
Κωνσταντινε δεν ξερω και γω πολλα γι αυτα τα πραγματα γι αυτο και ρωτησα.
παντως στο σαιτ που δινω λενε καλα λογια σε γενικες γραμμες.

Παναγιωτη ειναι ενας player που τον συνδεεις στον αναπτηρα του αυτοκινητου,συνδεεις πανω του ενα φλασακι ή την SD καρτουλα
με τα τραγουδια που θες σε μορφη mp3 και τα κανει αναπαραγωγη σε σταθμο ραδιοφωνου που το εχουμε ρυθμισει. (πχ 107,9)
Ειναι σαν ενας mp3 player-ραδιοφωνικος σταθμος.
Χρησιμο για ατομα που δεν θελουν να ξοδεψουν λεφτα για να αλλαξουν το ραδιοCD τους με καποιο με υποδοχη usb.

Λυκιδευς
12-08-10, 00:24
1) εχει εσωτερική μνήμη ή παίρνει καποια κάρτα SD/MMC κλπ ή παίρνει usb stick
2) μπαίνει στον αναπτήρα απ όπου παίρνει τάση
3) έχει ενα FM transmmiter που ρυθμίζεις εσύ την συχνότητα εκπομπής
4) κάνει αναπαραγώγή τον αρχείων mp3/wma και αντι να τα βγάζει σε audio τα εκπέμπει στην συχνότητα που το έχεις ρυθμίσει
5) συντονίζεις σε αυτήν την συχνότητα το ράδιο του αυτοκινήτου σου και ακούς αυτό που εκπέμπει !

εν ολίγεις μετατρέπει ενα απλό ράδιο σε mp3 player ! (κατανοητά νομίζω τα είπα )

αξιζει τα λεφτα του;

navar
12-08-10, 00:26
αμα είναι να δώσεις κανένα 10αρικο μιά χαρά είναι !

Λυκιδευς
12-08-10, 00:45
αμα είναι να δώσεις κανένα 10αρικο μιά χαρά είναι !

λες ε;τσαμπα καει η λαμπα!!!!!

leeperik
12-08-10, 01:55
Λοιπον πριν 2-3 χρονια ειχα δοκιμασει αυτο (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=36931&selectedCategoryId=6) .(δεν το ειχα αγορασει,δοκιμη εκανα).και ευτυχως που δεν το ειχα αγορασει γιατι ειναι μουφα.βεβαια αυτο ειχε μονο ine in και δεν επερνε καρτα μνημης.Ηταν τοσο μαπα που για να ακουστει στο ραδιο με παρασιτα επρεπε να ειναι διπλα στο ραδιο σιντι.Σου μιλαω για το συγκεκριμενο που δοκιμασα,όχι αυτο που θες εσυ,τωρα ,μπορει να εχουν πιο καλη ποιοτητα στο ραδιο,δεν ξερω.Καλο ειναι αν μπορεις με καποιο τροπο να το δοκιμασεις πρωτα και μετα να το παρεις.

vivident
16-08-10, 20:23
Το κακο ειναι οτι δεν μπορει να γινει δοκιμη διοτι θα γινει αγορα μεσω ebay.
Το καλο απο την αλλη ειναι οτι αν οντως δεν εχει καλη εμβελεια ηλεκτρονικοι ειμαστε μπορουμε να το παραμετροποιησουμε λιγακι
ή να το κανουμε να ψηνει καφε :P .
Χαμενο δεν θα παει παντως.
Μεσα στην εβδομαδα θα προχωρησω στην αγορα και σε καναν μηνα που θα το χω
θα σας πω εντυπωσεις και αξιοπιστια.