PDA

Επιστροφή στο Forum : ΘΕΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ 25Κς Α



thespyros
19-09-10, 19:29
καλησπερα θα δωσω εξετασεις τον αλλο μηνα για την αποκτηση αδεια φωτισμου α .μπορει να μου πει κανεις τι ακριβως πεφτει :lool:

Λυκιδευς
19-09-10, 19:38
δεν ξερω συγκεκριμενα να σου πω αλλα λογικα θα εχει υπολογισμους διατομης,καλωδιων υπολογισμους καταλληλων ασφαλειοδιακοπτικων στοιχειων μεγιστες επιτρεπομενες εντασεις ανα διατομη κτλ

ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ
19-09-10, 19:43
τι εστι αδεια φωτισμου? παρακαλαω δωστε τα φωτα σας

Λυκιδευς
19-09-10, 20:06
τι εστι αδεια φωτισμου? παρακαλαω δωστε τα φωτα σας
αν δεν κανω λαθος οι ηλεκτρολογικες αδειες ειναι χωρισμενες σε αδειες εγκαταστασεις φωτισμου(κλασσικη ΕΗΕ) και κινησης(μοτερ κλπ)
Για παραδειγμα 75ΚW φωτισμο και 75KW κινηση ειναι μια αδεια που παιρνουν απο την Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.

Ηλιας Α
19-09-10, 22:44
Με συμπαθάς , αλλά αν ήμουν εξεταστής με αυτό και μόνο << ΘΕΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ 25Κς Α >> θα σου έλεγα έλα πάλι κάποιο μήνα του 2011.

Λυκιδευς
20-09-10, 00:15
Με συμπαθάς , αλλά αν ήμουν εξεταστής με αυτό και μόνο << ΘΕΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ 25Κς Α >> θα σου έλεγα έλα πάλι κάποιο μήνα του 2011.
ποσο δικιο εχεις πλεον αυτη την νοοτροπια εχουν ολοι οι φοιτητες(+εγω) δηλαδη να περασουμε το μαθημα/εξετασεις και ας μην μαθουμε βρε αδερφε θα το μαθουμε στην πραξη!!!

Ηλιας Α
20-09-10, 01:09
ποσο δικιο εχεις πλεον αυτη την νοοτροπια εχουν ολοι οι φοιτητες(+εγω) δηλαδη να περασουμε το μαθημα/εξετασεις και ας μην μαθουμε βρε αδερφε θα το μαθουμε στην πραξη!!!

Εστίασα το οποίο και υπογράμμισα μόνο αυτό << 25Κς Α >> τι λέει- αν λέει – 25 Κς Α
Για αυτό.
<<δηλαδη να περασουμε το μαθημα/εξετασεις και ας μην μαθουμε βρε αδερφε θα το μαθουμε στην πραξη >>
Συμπληρώνω: << χαρτί >> χωρίς αντίκρισμα δεν είναι χαρτί !.

gsouf
20-09-10, 08:36
Ρε παιδία πριν βιαστείτε να κράξετε κοιτάξτε τι μπορεί να γράφει το ς που έγραψε έιναι το W απλά δεν άλλαξε πληκτρολόγιο όσο για το Α είναι το έιδος της άδειας Α είναι ο φωτισμός και Γ έιναι η κίνηση Δ είναι οι ανελκυστήρες και ΣΤ δεν θυμάμαι οπότε νομίζω δεν είναι σωστό να κράζεις κάποιον έτσι αβασάνιστα γνώμη μου κιόλας!

kiros
20-09-10, 09:32
Ρε παιδία πριν βιαστείτε να κράξετε κοιτάξτε τι μπορεί να γράφει το ς που έγραψε έιναι το W απλά δεν άλλαξε πληκτρολόγιο όσο για το Α είναι το έιδος της άδειας
Σωστός....