PDA

Επιστροφή στο Forum : PLC



diotsi
17-10-10, 13:07
Γειά Σας...!
Αγόρασα ένα P.L.C. Logo της SIEMENS (230RC), μεταχειρισμένο, είναι το πρώτο μου μηχάνημα για εξάσκηση αλλά δεν έχω το cd με το πρόγραμμα για τον υπολογιστή.
Μήπως μπορείτε να μου δώσετε κάποια διέυθυνση ώστε να το καταβάσω?
(έψαξα αλλά δεν βρήκα άκρη).

electron
17-10-10, 13:16
Δεν γνωρίζω ειδικά για το Logo, αλλά η Siemens για τα υπόλοιπα plc της οικογένειας S7, δεν διανείμει δωρεάν για κατέβασμα το συνοδευτικό software, παρά μόνο demo versions αυτών. Καλύτερα θα ήταν ζητήσεις το software από εκεί που αγόρασες το logo.

Λυκιδευς
17-10-10, 15:18
Γειά Σας...!
Αγόρασα ένα P.L.C. Logo της SIEMENS (230RC), μεταχειρισμένο, είναι το πρώτο μου μηχάνημα για εξάσκηση αλλά δεν έχω το cd με το πρόγραμμα για τον υπολογιστή.
Μήπως μπορείτε να μου δώσετε κάποια διέυθυνση ώστε να το καταβάσω?
(έψαξα αλλά δεν βρήκα άκρη).

μπορεις να απευθυνθεις και στην siemens η σε καποιο καταστημα με υλικα αυτοματισμου...

Λυκιδευς
17-10-10, 15:19
στο google κοιταξες;

lefteris_gr
17-10-10, 16:15
κοίτα φίλε εάν το αγόραζες απο την SIEMENS θα το έπερνες 120 με 150 το πολύ και θα είχε τα πάντα μεσα απο καλώδια , λογισμ. μεχρι και βαλιτσακι μεταφορας.

Λυκιδευς
17-10-10, 19:01
κοίτα φίλε εάν το αγόραζες απο την SIEMENS θα το έπερνες 120 με 150 το πολύ και θα είχε τα πάντα μεσα απο καλώδια , λογισμ. μεχρι και βαλιτσακι μεταφορας.

και οχι μονο...για καθε προβλημα τους παιρνεις και τηλεφωνο και σου λυνουν και απορειες...και εχει και εγγυηση!!!

giorgos
19-10-10, 02:13
Επειδή λογικά απαγορεύεται να στο πω εδώ δες στα pm σου που θα το βρεις...

diotsi
19-10-10, 15:46
Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση... να είσαστε πάντα καλά..!!!!