PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδεσμολογια Aftermarket πηγης που δεν κλεινει.Βοηθειαααααα



lancias
29-10-10, 01:44
Καλησπερα,

Εχω ενα Golf 5, κ προσφατα πηγα σε ενα μαστορα να μου βαλει μια aftermarket πηγη.

Συγκεκριμενα την::confused1:
http://www.progressive.gr/proion.asp?katigoriaID=151311&proionID=6702

Στην αρχη πρεπει να εδωσε κοινο ρευμα στο κιτρινο κ στο κοκκινο καλωδιο με αποτελεσμα να κραταει τις μνημες μεν αλλα το ηχοσυστημα να μενει συνεχεια ανοιχτο (ειχε φωτισμο η οθονη κ τα πληκτρα) καθως δεν εχει διακοπτη εξωτερικο on/off .

Τελικα στη συνεχεια διατηρησε το κιτρινο οπως εχει κ πηρε ρευμα για το ανοιγμα του ηχοσυστηματος απο το διακοπτη των φωτων (διλαδι το ηχοσυστημα ανοιγει μονο οταν ο διακοπτη ειναι στη θεση "2" η το αυτοκινητο δουλευει)!


Υπαρχει καποιος τροπος να δουλευει το ηχοσυστημα κ με το διακοπτη στη θεση 1 οπως στο εργοστασιακο?

Επισης το διπλο ανοιγμα που κανει το ηχοσυστημα οταν το κλειδι παει στη θεση "2" κ στη συνεχεια οταν παρει μπροστα μηπως δημιουργησει καποιο προβλημα στο ηχοσυστημα μου???

ευχαριστωω:confused1::confused1::confused1::confus ed1:

navar
29-10-10, 14:30
εγώ γιατί νομίζω πως απο εκεί είναι σωστά ? απο την θέση 2?
επίσης και σε μένα το κάνει το διπλό άνοιγμα ! αν και στην πραγματικότητα , πρέπει να είναι στιγμιαίο κόψιμο λόγο μίζας !

Λυκιδευς
29-10-10, 14:52
κωστα αυτο το κανει μολις γυρνας το κλειδι ετσι;τα λιγα δευτερολεπτα που διαρκει για να παρει μπροστα ο κινητηρας ε;