PDA

Επιστροφή στο Forum : ROISCOK RP 208CN ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΦΩΤΑ



diamantis23
04-02-11, 16:22
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕ ΜΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΕΙΡΗΝΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΝΕ ΟΙ ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΝΑ ΑΝΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΩΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ..........
ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΤΑΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΥΛΙΚΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ........
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....................

spkos
03-03-11, 22:53
Καλησπέρα .
Για αυτό που ρωτάς υπάρχη λίση αν βέβεα το σπίτι είναι στην κατασκευή ειναι παρα πολή εύκολο αν όχι τοτε το πράγμα είναι δύσκολο . Για να πάρεις μια ιδέα θα χριαστείς ένα ρελέ με (πινίο 12v διακόπτη 230v ) σηνδές την έξοδο της εξωτερικής σειρίνας του πήνακα παράλιλα με το πηνίο του ρελέ και το διακόπτη του ρελέ σε ένα κύκλωμα 220v με λάμπες .
Τότε όταν οπλίζει ο συναγερμός δίνει εντολή στο ρελέ και ανάβουν τα φώτα .
Για ότι περισσότερο στύλε π.μ.
Υ.Γ. το έχω στίσει και δουλεύει άψογα.

stratos77
05-07-11, 23:09
Παιδια συγνωμη που δεν ανοιγω αλλο θεμα..αλλα επειδη βαζω στο σπιτι και εγω αυτο το μοντελο συναγερμου...θα ηθελα να μου πειτε,γιατι θα πρεπει παντα να τερματιζει μια ζωνη με μια αντισταση 2,2kω που εχει μεσα στο σετ?
Εαν καταλαβα καλα, σε καθε ματι η παγιδα, βαζουμε στο θετικο ακροδεκτη την αντισταση πριν παει στον αναλογο ακροδεκτη της μοναδας?

Ολες τις παγιδες απ οτι καταλαβα τις συνδεουμε σε σειρα...τα ματια παραλληλα?

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

va69
06-07-11, 14:12
Παιδια συγνωμη που δεν ανοιγω αλλο θεμα..αλλα επειδη βαζω στο σπιτι και εγω αυτο το μοντελο συναγερμου...θα ηθελα να μου πειτε,γιατι θα πρεπει παντα να τερματιζει μια ζωνη με μια αντισταση 2,2kω που εχει μεσα στο σετ?
Εαν καταλαβα καλα, σε καθε ματι η παγιδα, βαζουμε στο θετικο ακροδεκτη την αντισταση πριν παει στον αναλογο ακροδεκτη της μοναδας?

Ολες τις παγιδες απ οτι καταλαβα τις συνδεουμε σε σειρα...τα ματια παραλληλα?

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

και τα ματια σε σειρα...

kostasxy
22-07-11, 21:29
ολοι οι συναγερμοι roiscok οπως και πολλοι αλλοι βεβαια εχουν μια προγραμματιζομενη εξοδο που την κανουμε να δουλευει οπως εμεις θελουμε μεσα απο το προγραματισμο του κεντρου παρα πολυ ευκολα ετσι μπορεις να βαλεισ εκει λαμπα μεσω ρελλε βεβαια αλλα θα αναβει οπως θες εσυ και σε οτι συνθηκες.